SON DAKİKA
Hava Durumu

Vatan Partisi Bursa: 'AK Parti dış politikasını derhal değiştirmelidir'

Gazze'ye saldırıyı protesto eden Vatan Partisi Bursa İl Başkanı Dilek Çınar, "Filistin direnişini destekliyorsak, Türkiye’nin güvenliğini istiyorsak, siyonizmin ve emperyalizmin yenilgisini istiyorsak, AK Parti Hükümeti dış politikasını derhal değiştirmelidir" diye konuştu. 

Haber Giriş Tarihi: 18.10.2023 20:27
Haber Güncellenme Tarihi: 19.10.2023 09:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Vatan Partisi Bursa: 'AK Parti dış politikasını derhal değiştirmelidir'

Vatan Partisi Bursa İl Başkanlığı, Filistin Gazze'de sivillere yönelik yapılan saldırıyı Şehreküstü Meydanı'nda protesto etti. Vatan Partisi Bursa İl Başkanı Dilek Çınar, "Filistin direnişini destekliyorsak, Türkiye’nin güvenliğini istiyorsak, siyonizmin ve emperyalizmin yenilgisini istiyorsak, AK Parti Hükümeti dış politikasını derhal değiştirmelidir" diye konuştu. 

"Yüksek ses çıkararak kazanılmış bir savaş yoktur. İsrail’e veya dünyaya çağrılar yaparak önlenecek bir savaş yoktur. Savaş güçle kazanılır. İşte burada üzerimize düşen sorumluluklar vardır" diyen Çınar, bağımsız Filistin için Türkiye için eylem çizgisini ve somut çözüm önerilerini şöyle sıraladı: 

"Suriye ile derhal, her alanda işbirliği yapılmalıdır. Türkiye, Suriye, İran, Rusya ve Irak ortak harekâtla Suriye’nin kuzeyindeki ABD-İsrail güdümlü bölücü terörü bitirir. PKK-DEAŞ ve bütün terör örgütleri temizlenir. En önemlisi, İkinci İsrail Planına en büyük darbe vurulur. Komşularımız buna hazırdır. Sadece bu adım dahi, dünya dengelerini değiştirir ve Filistin’e en büyük destek olur.

ABD ve NATO tarafından kullanılan İncirlik ve Kürecik üsleri derhal bütünüyle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tam denetimine alınmalıdır. ABD ve NATO askerleri ülkelerine gönderilmelidir.

Yanlış Ukrayna politikasından acilen vazgeçilmelidir. Bugün Ukrayna Filistin’e karşı İsrail’le beraberdir. Kiev sokaklarında İsrail bayrakları dalgalanmaktadır.

İsveç’in NATO üyeliği derhal reddedilmelidir. Türkiye NATO’dan çıkmalıdır.

Batılı finans merkezlerine bağlı, iflas eden Atlantikçi borçlanma ekonomisi derhal terk edilmelidir.

Yurtdışına kaçırılan, halkımızın alın teriyle kazanılmış 500 Milyar Doları Türkiye’ye acilen getirilmelidir.

KKTC’nin tanınması için, Türkiye gibi NATO tehdidiyle karşı karşıya olan ülkelerden başlayarak doğru strateji ve eylem planı hayata geçirilmelidir."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.