SON DAKİKA
Hava Durumu

O başkanlar hangi partiden?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 2009 yerel seçimlerinden sonra hakkında soruşturma izni verilen belediye başkanlarının hangi partilere mensup olduğunu sordu.

Haber Giriş Tarihi: 13.07.2011 21:07
Haber Güncellenme Tarihi: 13.07.2011 21:07
https://www.bursaport.com
O başkanlar hangi partiden?

Tekin, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na bir soru önergesi verdi.

29 Mart Yerel seçimlerinden bugüne kadar hangi belediye başkanları hakkında soruşturma izni verilmesi için rapor düzenlendiğini soran Tekin, soruşturma izni verilmesi yönünde rapor düzenlenen belediye başkanlarının hangileri için İçişleri Bakanı tarafından soruşturma izni verilmediğinin de yanıtlanmasını istedi. Tekin, İçişleri Bakanı'na şu soruları yöneltti:

"Soruşturma izni verilmeyen belediye başkanlarının mensup oldukları siyasi partilerin dağılımı nasıldır? 'Bakan oluru' ile 'soruşturma izni' verilen belediye başkanlarının mensup oldukları siyasi partilere göre dağılımı nasıldır? 29 Mart 2009 tarihinden bugüne kadar Mahalli İdareler Kontrolörlerinin Araştırma, Araştırma-Ön inceleme, Disiplin Soruşturması, Ön İnceleme, Özel Denetim yapmadığı belediye var mıdır? Var ise bu belediyeler hangileridir? Mahalli İdareler Kontrolörlerinin hiç gitmediği belediyelerin belediye başkanlarının mensup olduğu siyasi partilere göre dağılımı nasıldır?"

ANKA 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.