SON DAKİKA
Hava Durumu

Akdoğan 3 oy farkla yeniden CHP İl Başkanı

CHP Bursa Olağanüstü Kongresi sona erdi. Günlerdir başdöndüren kulislere sahne olan CHP'de İl Başkanlığı yarışı bitti. Erhan Sevimli'nin yeterli imzaya ulaşamaması nedeniyle yarışa eski İl Başkanı Gürhan Akdoğan ile eski Nilüfer İlçe Başkanı Metin Çelik girdi. Kıyasıya bir yarışa sahne olan kongrede Akdoğan 248 delegenin oyunu alarak 3 oy farkla ipi göğüslemeyi başardı.

Haber Giriş Tarihi: 07.08.2011 16:20
Haber Güncellenme Tarihi: 07.08.2011 16:20
https://www.bursaport.com
Akdoğan 3 oy farkla yeniden CHP İl Başkanı

CHP Bursa İl delegeleri Metin Çelik ile Gürhan Akdoğan'ın hazırladığı liste arasında seçim yaptı. Metin Çelik 140 delegenin, Gürhan Akdoğan ise 282 delegenin imzasıyla başkanlığa aday gösterildi ve seçime geçildi. 

Oylama işlemi 17.30 sıralarında bitti ve iki sandıkta sayıma geçildi. Sayım işlemi de 17.50 sıralarında tamamlandı. Önce Metin Çelik'i destekleyen delegeler 10 oy farkla seçimi kazandıklarını zannederek tezahüratta bulundu. Ancak gerçek birkaç dakika sonra belli oldu ve yarışı Akdoğan'ın kazandığı açıklandı. Bu arada, delegeler sandık başlarında sonuçları heyecan içinde takip ederken zaman zaman yırtık bazı oy pusulaları nedeniyle seçim görevlileri ile partililer arasında gerginlikler yaşandı.

Akdoğan ve Çelik yanlılarının pür dikkat izlediği oy sayımı sonunda Gürhan Akdoğan 248, Metin Çelik 245 oy aldı. Akdoğan 3 oy farkla Çelik'i geçmeyi başardı.

AKDOĞAN LEHİNE TEZAHÜRAT

Gürhan Akdoğan'ı destekleyen delegeler, sayım sonrası "Adam gibi adam Gürhan Akdoğan", " En büyük başkan bizim başkan" şeklinde sloganlar attı. Gürhan Akdoğan, teşekkür konuşması yaparak, şunları söyledi.

"Belli dönem birlikte çalıştığım, 10 yıla yakın Nilüfer İlçe Başkanlığı yapan Metin Çelik'le yarıştık. Önemli kongreyi birlikte aştık. İnanıyorum ki bundan sonra barış rüzgarları esecek. Örgüt bunu istiyor. İnanıyorum ki Metin Çelik'le birlikte mücadele edeceğiz. Bütün ilçelerle birlikte AKP iktidarına karşı, Atatürk milliyetçisi olarak birlikte mücadele edeceğiz. Her zaman önderimiz Atatürk ilke ve devrimleri ışığında hukuk devletinden yana olacağız. Mücadelemiz Atatürk ilkelerine karşı duranlara karşıdır. Parti içi demokrasiyi sağlayarak delege seçimlerini yapacağız."

Metin Çelik Akdoğan'ın çağrısı üzerine kürsüye gelerek birlikte partilileri selamladılar. Akdoğan'ı kutlayan Metin Çelik delegelere teşekkür etti ve birlikte mücadele mesajı verdi.

Erhan Sevimli de Gürhan Akdoğan'ı kutlayarak, "Bu bir görev teslimidir kendisine başarılar diliyorum" dedi.

KALELİ: DEMOKRATİK BİR YARIŞ OLDU

Daha sonra Gürhan Akdoğan'ı kutlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Sena Kaleli de delegelere seslendi. Kaleli, şunları söyledi:

"Çok değerli arkadaşlarım. Çok demokratik bir yarış oldu. Akdoğan tekrar göreve geldi. Umarım her şey demokrasi içerisinde gelişir. Demokrasinin tesis edileceği hiç kimsenin itibarsızlaştırılmadığı bir süreç yaşanır. Hepiniz destek verdiniz. Bundan sonra hak hukuk ihlallerinin yaşanmadığı bir ülke için demokratik bir örgütlenmenin yaşanması için temennide bulunuyoruz ve herkese teşekkür ediyoruz."

Sena Kaleli ile birlikte sahneye çıkaraj Akdoğan'ı kutlayan CHP Bursa Milletvekilleri İlhan Demiröz ile Aykan Erdemir gazetecilere poz verdiler

EKİNCİ VE TAYAN SEÇİM SONUCUNU BEKLEMEYİP SALONDAN AYRILDILAR

Milletvekili Kemal Ekinci ise Erhan Sevimli'nin yeterli imzayı bulamaması nedeniyle yarıştan çekilmesinin ardından salondan ayrıldı. Diğer CHP Milletvekili Turhan Tayan da Kemal Ekinci'den önce salondan ayrılmıştı.

İşte iki adayın hazırladığı liste:

GÜRHAN AKDOĞAN LİSTESİ:

METİN ÇELİK LİSTESİ:

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.