SON DAKİKA
Hava Durumu

TÜGİAD Bursa'da bayrağı Selim Baykal devraldı

TÜGİAD Bursa Şubesi 13. Dönem Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde Selim Baykal, TÜGİAD Bursa Şubesi’nin yeni başkanı oldu.

Haber Giriş Tarihi: 27.02.2023 20:31
Haber Güncellenme Tarihi: 27.02.2023 20:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
TÜGİAD Bursa'da bayrağı Selim Baykal devraldı

TÜGİAD Bursa Şubesi 13. Dönem Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde Selim Baykal, TÜGİAD Bursa Şubesi’nin yeni başkanı oldu. TÜGİAD Bursa Şube başkanı Ahmet Parseker genel kurulda yaptığı konuşmasında: “Bu bir veda değil elbette, bir bayrak devri” dedi. Şubenin yeni başkanı Selim Baykal ise “TÜGİAD Bursa’mızı daha iyi yerlere taşıyacağımıza inancım tam. Hepinizin aktif katılımlarını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

TÜGİAD Bursa Şubesi'nin 13. Olağan Genel Kurulu Almira Otel'de gerçekleşti. Depremde hayatını kaybedenlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ile başlayan Genel Kurula, TÜGİAD Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, TÜGİAD Genel Başkan Yardımcısı Tolunay Yıldız, TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Engin Korkmaz, TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Ahmet Parseker, TÜGİAD Bursa Şubesi yönetim kurulu ve çok sayıda TÜGİAD üyesi katıldı.

PARSEKER: “BU BİR VEDA DEĞİL BAYRAK DEVRİ”

Konuşmasına Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenleri anarak başlayan Parseker, şöyle konuştu:

“18 Mart 2021’de görevi devraldığımız TÜGİAD Bursa Şubesi’nde, heyecanımın bir an olsun eksilmediği, bu büyük ailenin bir parçası olmaktan her zaman gurur duyduğum, bana çok şeyler katan bir dönemin daha sonuna geldik. İlk günden beri, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikir ve değerlerinin ışığında, şehrimizin ve ülkemizin geleceğine değer katacak çalışmalara imza atmak için elimizden gelen çabayı sarf ettik. Yeni dönemin de bu çalışmaların üzerine koyarak devam edeceğinden hiç şüphem yok. Vedalar hep zor olmuştur ancak bu bir veda değil elbette, bir bayrak devri. Değerli dostum Selim Baykal ve yeni yönetime de; nasıl ki geçmiş dönem başkanlarımız bize destek oldularsa aynı şekilde elimden gelen tüm desteği her zaman için vermeye hazır olduğumu söylemek istiyorum. Kendisine ve yönetimine şimdiden başarılar diliyorum.”

ÇEVİKEL: “DEPREM BÖLGELERİNE YARDIMI HİÇ KESMEYECEĞİZ”

TÜGİAD Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dileyerek başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Deprem bölgeleri için çok fazla çalışmamız gerekiyor. İlk Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin sonrasında da bizzat Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un daveti ile bölgede araştırmalarda bulunduk ve ne yapabiliriz hakkında fikirler ürettik. Kalıcı göçü önlemek için güvenli bölgelere derhâl kalıcı konutların yapılması ve bu illerin ‘Kalkınmada Öncelikli 6. Bölge’ konumuna getirilmesi gerekiyor. Deprem bölgelerine yardımı hiç kesmeyeceğiz.” diye konuştu.

BAYKAL: “BİZİ AYRIŞTIRAN DEĞİL, ULUS YAPAN DEĞERLERE ODAKLANMALIYIZ”

13. Olağan Genel Kurulda Divan Kurulu Onur Özkul, Ersoy Tabaklar ve Nihal Emengen’den oluştu. Konuşmaların ardından tek liste ile gerçekleştirilen seçimde Selim Baykal, oy birliği ile TÜGİAD Bursa Şubesi’nin 13. dönem başkanı oldu. Seçimin ardından kürsüye çıkan Baykal, konuşmasına birlikte görev alacağı yeni yönetim kurulana teşekkür ederek başladı. TÜGİAD’ın gücünü üyelerinden aldığını ifade eden Baykal, “Bu sebepten yönetim kurulumuz dışında olan üyelerimiz de kendisini bir yabancı hissetmesin, her birinizin fikri ve desteği bize bu yolda çok yardımcı olacaktır, üyelerimiz arası dayanışmayı kuşkusuz arttıracaktır. Önümüzdeki dönemde öngördüğüm 3 ana başlık gündemimizi oluşturacaktır. Birincisi; malumunuz deprem felaketi. Şu anda insani boyutunu yaşamaktayız, acımız çok sıcak. Kurtarabildiklerimize seviniyoruz, elimizden bir şey gelemeyenlere ne diyeceğimizi bilemiyoruz. Çok kötü bir dönemde, çok hazırlıksız yakalandık. Öfkeliyiz, hüzünlüyüz. Lakin hiç olmadığımız kadar halk olarak kenetlendik. Bu beraberliği, akılcılığı, milletçe üstüne koyarak devam ettirmemiz gerekir. Bizleri ayrıştıran değerlere değil, bizleri insan yapan, millet yapan, ulus yapan değerlere odaklanmalıyız.” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.