SON DAKİKA
Hava Durumu

'Özel Kalem'ler Bursa'da buluştu

Türkiye Özel Kalem Müdürleri Platformu'nun organizasyonuyla bu yıl ilki düzenlenen 'Balkan Ülkeleri Özel Kalem Müdürleri Bursa Buluşması', Bulgaristan'ın 15 şehrinden gelen özel kalem müdürlerinin katılımıyla Almira Otel'de gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 31.07.2011 09:43
Haber Güncellenme Tarihi: 31.07.2011 09:43
https://www.bursaport.com
'Özel Kalem'ler Bursa'da buluştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, Balkan ülkelerinin kardeş şehirleriyle her alandaki işbirliğinin geliştirilmesini amaçlayan çalışmaları doğrultusunda gerçekleştirdiği buluşma, özel kalem müdürlerinin ortak hedef ve amaçlar kapsamındaki birlikteliklerinin de ilk adımını oluşturdu.

Etkinliğin açılışında konuşan Bursa Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Türkiye Özel Kalem Müdürleri Yürütme Kurulu Başkanı Ercan Özel, davetlerine icabet ederek Bulgaristan'ın 15 şehrinden gelen özel kalem müdürleriyle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bursa'daki Balkan göçmeni nüfusunun yoğunluğuna işaret eden Özel, "Balkan ve Rumeli illerindeki Türk nüfusla yakın bir diyalog halindeyiz. Bursa, Balkan göçmeni vatandaşlarımızın en yoğun olarak yaşadığı şehirlerimizin başında gelmekte. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe'nin, Balkanlar'da ve Rumeli'de Türklerin yaşadıkları bölgelere götürdüğü tarihi ve kültürel hizmetler, ecdad yadigarı topraklara ne denli önem verdiğinin de en açık göstergesi. Sayın Başkanımızın yol göstericiliğinde gerçekleştirdiğimiz organizasyon kapsamında, bizim için 'çok özel' olan siz değerli konuklarımızla bugün burada bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyiz. Balkan göçmeni hemşehrilerimiz arasında, Bulgar göçmeni soydaşlarımızın yoğunluklu olarak bulunması, 'Balkan Ülkeleri Özel Kalem Müdürleri Bursa Buluşması'nın ilkini, Bulgar meslektaşlarımızla gerçekleştirmemize vesile oluşturdu" diye konuştu.

ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜNÜN ÖNEMİ

Sorumlusu oldukları makamlarda görev yapan idarecilerin haftalık, aylık ve yıllık programlarının belirlenmesi, uygulanması ile ilgili kurum ve kuruluşlarla diyaloglarının sağlanmasında çok önemli bir işlevi yerine getirdiklerini vurgulayan Özel, 'özel kalem müdürlüğü' makamının aynı zamanda, belediyelerin halka açılan kapıları olduğunu dile getirdi.

Oldukça önemli ve vizyon gerektiren bir görevi yerine getirmenin bilinciyle, insana hizmette sınır tanımayan bir anlayışın uygulayıcıları olarak, geceli gündüzlü çalışmanın gayretinde olduklarını ifade eden Ercan, çözüm üreten bir anlayışın pratik temsilcileri olduklarına değindi.

Bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri 'Balkan Ülkeleri Özel Kalem Müdürleri Bursa Buluşması'nın mesleki ilerlemenin önünü açacak fikir paylaşımlarına zemin oluşturacağına olan inancını dile getiren Ercan, 'çok özel' buluşmanın aynı zamanda, ülkelerarası diyaloğun ve işbirliğinin gelişimine de katkı oluşturması temennisinde bulundu.

Bulgaristan Heyeti adına konuşan Bayram Hüseyin ise Türkiye'nin ve özellikle Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetleri sayesinde tarihi şuur ve güven içerisinde yaşadıklarını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, Bulgaristan'daki Türk nüfusun yaşadığı beldelerdeki cami, han, köprü ve çeşmelerin restorasyonunu gerçekleştirdiğini dile getiren Hüseyin, özel kalem müdürleri buluşmasının, tarihi ve kültürel alandaki sıkı bağların, kurumlar düzeyinde de sağlanacağının işaretçisi olduğunu vurguladı.

MESLEKİ DAYANIŞMA

Kırcaali Belediye Özel Kalem Müdürü Bekir Sezgin de buluşma vesilesiyle özel kalem müdürleri arasındaki mesleki dayanışmanın daha da güçleneceğini söyledi.

Daha iyi hizmet adına, Bursa Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü'nün tecrübelerinden yararlanacaklarını belirten Sezgin, kendilerine gösterilen misafirperverlik dolayısıyla Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başta olmak üzere, Bursa Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ercan Özel ve diğer yetkililere teşekkür etti.

Etkinliğin önemine işaret eden Balkan ve Rumeli Türkleri Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Turhan Gençoğlu ise 'özel kalem müdürleri' buluşmasının, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Balkan ve Rumeli Türkleri nezdinde var olan sevgi ve sempatisine katkı oluşturacağını belirtti.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk de organizasyonun gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 'özel kalem müdürleri'nin temsil ettikleri kurum ve kuruluşların, vizyon kimliğini sergileyen çok önemli bir görevi yerine getirdiklerini vurguladı.

Konuşmaların ardından protokol ve konuk heyet hatıra fotoğrafı çektirdi.

29 Temmuz'da Bulgaristan'ın 15 şehrinden Bursa'ya gelen 'özel kalem müdürleri'nin karşılanması ve ağırlanmasıyla başlayan 'Balkan Ülkeleri Özel Kalem Müdürleri Bursa Buluşması' konuk heyetin gezi ve incelemelerinin ardından 31 Temmuz Pazar günü sona erecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.