SON DAKİKA
Hava Durumu

Kayapa ve Hasanağa'da içme suyuna büyük yatırım

Büyükşehir sınırlarına sonradan bağlanan ilçe, belde ve köylerde altyapı yatırımlarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, Hasanağa ve Kayapa bölgesinin sağlıklı içme suyuna kavuşması için bölgeye 4,6 milyon TL'lik yatırım yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 08.07.2011 13:32
Haber Güncellenme Tarihi: 08.07.2011 13:32
https://www.bursaport.com
Kayapa ve Hasanağa'da içme suyuna büyük yatırım

Kurulan pompa istasyonlarıyla Hasanağa ve Kayapa şehir şebekesine bağlanırken, bölgede artık içme suyu sorunu yaşanmayacak.

Büyükşehir sınırlarının genişlemesiyle birlikte özellikle ilçe, belde ve köylerdeki altyapı yatırımlarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, Kayapa ve Hasanağa'da yaşanan içme suyu sorununu da ortadan kaldırıldı.

BUSKİ tarafından bölgenin gelecekteki nüfus potansiyeli de göz önüne alınarak yaptırılan içme suyu pompa istasyonları devreye alındı. Su depoları, isale hatları ve pompa istasyonlarıyla her iki bölgeye yapılan toplam 4,6 milyon TL'lik yatırımla şehir şebekesine bağlanan Hasanağa ve Kayapa'dan bundan sonra içme suyu sorunu yaşanmayacak.

ŞEHİR ŞEBEKESİ GENİŞLİYOR

Devreye alınan pompa istasyonlarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, istasyonların kapasitesi hakkında BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı'dan bilgiler aldı. Bursa'nın ilçeleriyle birlikte bir bütün olarak sağlıklı bir kent olması için alt yapı yatırımlarının da hızla sürdüğünü dile getiren Başkan Altepe, "Hasanağa ve Kayapa bugüne kadar kendi kaynaklarından içme suyunu temin ediyordu. Bu nedenle de yağışlı havalarda suyun bulanıklaşması, kurak havalarda da kaynakların yetersiz kalması gibi sorunlar yaşanıyordu. Bölge halkının daha sağlıklı içme suyuna kavuşması için Kayapa'ya 2,6 milyon TL ve Hasanağa'ya da yaklaşık 2 milyon TL'lik yatırım yaptım. Artık kaynakların yetersiz olduğu veya yağışlardan sonra bulanıklaşma meydana geldiğinde hemen şehir şebekesi devreye girecek" diye konuştu.

Kayapa ve Hasanağa'da 15'er bin kişilik nüfusa yetecek kapasitede planlanan pompa istasyonları sayesinde bundan sonra bölgede içme suyu konusunda herhangi bir sorun yaşanmayacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.