SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursalı işadamları bayramlaştı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) geleneksel bayramlaşma kutlaması, Ramazan bayramının ikinci günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 31.08.2011 15:55
Haber Güncellenme Tarihi: 31.08.2011 15:55
https://www.bursaport.com
Bursalı işadamları bayramlaştı

MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Hasan Çepni, Yönetim Kurulu üyeleri, MÜSİAD'lı işadamlarının hazır bulunduğu bayramlaşma programına, AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Öztürk, Hakan Çavuşoğlu ve İsmet Su ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ ve MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Kemal Yamankaradeniz katıldı.

Bayramlaşma kutlaması öncesi bir konuşma yapan MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Hasan Çepni, başta Bursa ve Türkiye olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan bayramını kutladığını söyledi. Çepni, bayramların birlik ve beraberlik içerisinde dayanışma ve kaynaşmayı artırarak, toplumun tüm kesimleri arasında huzur ve güven ortamını artırdığını belirtti.

Konuşmasında Afrika'da yaşanan açlık ve kuraklığa dikkat çeken Çepni, "Bir tarafta Somali, diğer tarafta lüks içinde yaşayan dünya var. Büyük milletimizin dünyanın dört bir tarafına ulaşması, o insanların dertlerine çözüm olması ve bu durumu tüm dünyanın görmesi bizim için tarifi mümkün olmayan bir gurur kaynağı. MÜSİAD olarak biz de bu yönde üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz ve önümüzdeki günlerin çok daha aydınlık ümit ediyoruz" dedi.

ÇAVUŞOĞLU: TÜRKİYE'NİN SİVİL BİR ANAYASAYA İHTİYACI VAR

Bayramlaşma kutlamasında söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da, yeni anayasa çalışmaları ve Türkiye'nin en büyük sıkıntısı teröre değindi. Türkiye'nin sivil bir anayasaya ihtiyacı olduğunu ve hükümet olarak bu yöndeki çalışmaları son sürat devam ettirdiklerinin altını çizen Çavuşoğlu, tüm komisyonların özgürlüklerin daha fazla hissedildiği bir anayasa oluşturulması anlamında çalışmalarına devam ettiklerini vurguladı.

Bayramların birlik ve beraberliklerin en fazla hissedildiği günler olmasına rağmen, arife gününde gelen şehit haberleriyle yüreklerinin yandığını ifade eden Çavuşoğlu, "Bursa'dan da bir şehit verdik. Bu örgüt Güneydoğu'daki kardeşlerimizin temsilcisi olamaz, bu durumu bir kez daha gözler önüne serildi" diye konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk de, teröre karşı mücadele ve kararlığının yılmadan süreceğini belirtti. Terörün sonlandırılabilmesi için özellikle dış bağlantıların kesilmesinin hayati önem taşıdığını vurgulayan Öztürk, bu ülkedeki etnik grupların yıllarca birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe yaşadığını hatırlattı.

MÜSİAD'ın Türkiye'nin sorunlarına çözüm üretmek için durmadan çalışan bir STK olduğunu kaydeden Öztürk, daha güçlü, daha üretken ve proje bazlı çalışmaları ile kaynakların daha etkin ve verimli kullanılması anlamında hükümete yardımcı olduğunu aktardı.

ÖZTÜRK: DÜNYAYA ÖRNEK BİR TÜRKİYE MODELİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Kaliteli üretim, güçlü ekonomi, yüksek ihracat ve inovasyona dayalı, farkındalık yaratan çalışmalarla dünyaya örnek bir Türkiye modeli için mücadele verdiklerini dile getiren Öztürk, "Başta Bursamız olmak üzere ülkemizi daha ileri seviyeye taşıyabilmek için birlik ve beraberlik içerisinde durmadan çalışmak zorundayız. Önümüzdeki dönemde Türkiye'yi dünyaya hazırlayacak stratejik çalışmaların yapılması için uğraş veriyoruz" şeklinde konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su da, barış ve huzur ortamında anayasa çalışmalarını sürdüklerini ve bu işten alınlarının akıyla çıkacaklarını ifade etti.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.