SON DAKİKA
Hava Durumu

BTÜ akademik odalardan destek bekliyor

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen İnşaat mühendisleri Odası Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Sürmen, BÜ için yapılacak kampus için akademik odalardan destek istedi.

Haber Giriş Tarihi: 23.06.2011 12:28
Haber Güncellenme Tarihi: 23.06.2011 12:28
https://www.bursaport.com
BTÜ akademik odalardan destek bekliyor

Ziyarette konuşan İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, "Bir bölgenin kalkınması için üniversiteyi oraya götürme mantığını anlamakta zorluk çekiyoruz" dedi.

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından ağırlanan Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen'in ziyaretinde teknik üniversitenin kurulacağı yer masaya yatırıldı.

Başta İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi olmak üzere diğer akademik odalardan konuyla ilgili yardım talebinde bulunan Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, akademik odaların görüşlerini alarak üniversitenin en doğru yerde kurulmasını istediklerini belirtti.

Seçim döneminde üniversite ile ilgili çalışmalara ara verdiklerini belirten Rektör Sürmen, "Kestel'de Bursa Teknik Üniversitesi'ni kurabileceğimiz bir arazi var ancak burası orman arazisi olduğu için herhangi bir şey yapamıyoruz. Teorik olarak fikirler ortaya koymaktansa üniversite ile ilgili çok daha somut fikirlerle katkıda bulunulmasını arzu ediyoruz. İMO Bursa Şubesi ve diğer akademik odaların görüşlerini almak ve bu süreçte teknik açıdan sürekli yanımızda olmanızı talep ediyoruz" dedi.

BİRLİKTE ÇALIŞMAYA HAZIRIZ

Bursa Teknik Üniversitesi'nin kurulacağı yer ile ilgili acele edilmemesi gerektiğinin altını çizen İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, üniversitenin ulaşımıyla, planlamasıyla ve tüm teknik yönleriyle en ince detayına kadar düşünülerek hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Bursa Teknik Üniversitesinin yeri ile ilgili olarak Akademik odaların görüşlerinin alınmasının önemine değinen Şahin ''Verilecek siyasi kararın, özellikle teknik üniversite için teknik alt yapısının olmasını dilediklerini'' söyledi.

"Bir bölgenin kalkınması için üniversiteyi oraya götürme mantığı çok yanlış. Bu bir planlama işidir. Teknik araştırma yapılsın, planlama kriterleri açısından, düşünülerek yapılmış olsun isteriz. Bu kapsamda, ne gerekirse yapmaya ve birlikte çalışmaya hazırız" 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.