SON DAKİKA
Hava Durumu

Özhan'dan iş garantili perakende mağazacılık kursu

Özhan Marketler Zinciri, perakendecilik alanında ihtiyaç duyulan iş gücünün sektöre kazandırılması amacıyla kurduğu Özhan Eğitim Merkezi'nde, iş garantili Perakende Mağazacılık Eğitimi veriyor.

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2011 10:00
Haber Güncellenme Tarihi: 16.08.2011 10:00
https://www.bursaport.com
Özhan'dan iş garantili perakende mağazacılık kursu

Türkiye İş Kurumu ve Özhan Marketler Zinciri arasında imzalanan protokolle, kursiyerler kurs süresince İşkur'dan ücret alırken, sigorta primleri İşkur tarafından karşılanıyor.

Özhan Marketler Zinciri, işsizliğin azaltılması, işgücünün istihdam edilebilirliğinin artırılması ve perakendecilik alanında ihtiyaç duyulan iş gücünün sektöre kazandırılması amacıyla "Perakende Satış" kursu başlattı. Kursiyerler haftada iki gün perakende hakkında teorik eğitim alırken, haftada 3 gün ise mağazada uygulamalı eğitim alarak perakende mesleğini öğreniyorlar.

Özhan, gerçekleştirdiği mesleki gelişim programları kapsamında, çok sayıda kişiye Perakende Mağazacılık eğitimi verirken, eğitim alan kişiler Özhan Marketler Zinciri'nde istihdam edilecekler. Türkiye İş Kurumu ve Özhan Marketler Zinciri arasında imzalanan protokolle, kursiyerler kurs süresince İşkur'dan ücret alırken, sigorta primleri de İşkur tarafından karşılanıyor.

ÖZHAN EĞİTİM MERKEZİ KURULDU

Kurs ve eğitimler hakkında bilgi veren Özhan Kaynakları Sorumlusu Cengiz Çatalkaya, Özhan olarak eğitime çok önem verdikleri için Özhan Eğitim Merkezi'ni kurduklarını belirtti. Perakende kursuna çok yoğun başvuru aldıklarınıve başvuruda bulunanların yüzde 70'inin üniversite mezunu olduğu bilgisini veren Çatalkaya, "Başvurular titizlikle değerlendirilerek kurs grubunu oluşturduk. Perakendecilik Türkiye'de artık bir meslek olarak görülüyor. Eğitim imkanı sunulduğunda kişilerin bu sektöre daha çok ilgi göstereceklerini, eğitimli çalışanların kariyerlerine daha başarılı devam edeceklerini düşünüyoruz. Özhan Eğitim Merkezi'ndeki eğitim ve kurslarımız bundan sonra da aralıksız sürecek" dedi. 

HEM EĞİTİM HEM KARİYER İMKANI

Özhan Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen "Perakende Satış" eğitimlerine, 18-35 yaşları arasında lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar katılabilecek. Kursiyerler 45 gün boyunca perakende ile ilgili geniş bir eğitim programı dâhilinde, teorik ve mağazada uygulamalı eğitim görerek perakende mesleği hakkında bilgi sahibi olacaklar. Kursu başarı ile bitiren kursiyerler, İşkur ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi alarak Özhan Marketler Zincirinde istihdam edilecekler.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.