SON DAKİKA
Hava Durumu

Özel Bursa Kültür Okulları'ndan SBS başarısı

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları açıklandı. Bursa'nın kaliteli eğitim kurumlarından Özel Bursa Yeni Kültür İlköğretim Okulu 491,06 SP ve 486,58 OYP okul puan ortalaması ve Özel Bursa Kültür İlköğretim Okulu 469,61 SP ve 462,19 OYP okul puan ortalaması ile başarılarını bir kez daha tescillemiş oldu.

Haber Giriş Tarihi: 07.07.2011 15:01
Haber Güncellenme Tarihi: 07.07.2011 15:01
https://www.bursaport.com
Özel Bursa Kültür Okulları'ndan SBS başarısı

8. sınıfların girdiği SBS sınavında yakaladığı ortalama başarısı ve 500 tam puan alan 7 öğrencisi ile özel eğitim alanında Bursa'nın lider kuruluşlarından olan Özel Bursa Kültür Okulları, yakaladığı başarı ortalamasını sürdürüyor.

Türkiye genelinde 1 milyon 54 bin 508 öğrencinin girdiği 8. sınıf SBS'de Bursa'nın gururu olmaya devam eden Özel Bursa Yeni Kültür İlköğretim Okulu'ndan 5 öğrenci ve Özel Bursa Kültür İlköğretim Okulu'ndan 2 öğrenci ile sınavda 500 tam puan alan 7 öğrenci çıkarmayı başardı. İrem Alara Uğtur, Pınar Akçiçek, Ebru Arca, Burhan Balcı, Alper Mengilli, Büşra Dinç ve Sinan Kanıdinç isimli 7 öğrencisi tam puan aldı.

ZAFER BULUT: 'GERÇEKLEŞEN BAŞARI KALİTEYİ GÖSTERİYOR'

Özel Bursa Kültür Okulları'nda başarının artık bir gelenek haline geldiğini söyleyen Eğitim Koordinatörü Zafer Bulut, her yıl olduğu gibi bu yıl da ortalama başarıların üstüne çıkmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Ezbere dayalı değil, öğrenmeye ve uygulamaya yönelik bir eğitim sistemi kurduklarını kaydeden Bulut; "Öğrencilerimize eğitim sistemimiz içerisinde sadece belli kalıpları öğretmiyoruz. Onlara hayatlarının her anında kullanabilecekleri faydalı bilgileri veriyoruz. Bu bilgileri de gündelik yaşamlarında uygulamalarını sağlıyoruz. Seviye Belirleme Sınavı'nda öğrencilerimizin aldığı yüksek başarı puanlarının yanı sıra okulumuzda verilen eğitimle de geleceklerini kazanmalarını sağlıyoruz. Özel Bursa Kültür Okulları, her iki ilköğretim okulu ile sadece sınavlara öğrenci hazırlamakla kalmıyor, çocuklarımızın geleceklerini kazanmalarını da sağlıyor. Sınavda başarı kazanan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

EĞİTİMDE BAŞARIYA KÜLTÜR DAMGASI

İlköğretim 8. sınıflar için düzenlenen SBS'de bu yıl tüm soruları doğru yapan 921 öğrenciden 7'sinin kendi okullarından çıkmasından dolayı gururlu olduklarını aktaran Bulut, önümüzdeki dönemlerde bu sayının daha da artması için çalışacaklarının altını çizdi.

Bursa'nın eğitimde ilk adreslerinden olan Özel Bursa Kültür Okulları, sınavlarda yakaladığı başarı ortalaması ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Son altı yılda Türkiye'nin ilk 5 başarılı okulu arasında yer almaya devam eden, Özel Bursa Yeni Kültür İlköğretim Okulu olarak 2005 yılında Türkiye 1.si, 2006 yılında Türkiye 2.si, 2007 yılında Türkiye 5.si, 2008 yılında Türkiye 4.sü, 2010 yılında Türkiye 2.si ve Özel Bursa Kültür İlköğretim Okulu olarak 2009 yılında Türkiye 1.si, 2010 yılında Türkiye 14.sü olarak çok önemli bir başarıya imza atmış oldu. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.