SON DAKİKA
Hava Durumu

Süper Lig bu şehre de takıma da fazla

Yazının Giriş Tarihi: 28.05.2017 08:19

Evet henüz düşmedik, Trabzon'u deplasmanda yenersek, ya da Rize son maçında kaybederse ligden düşmeyeceğiz belki; de hak ediyor muyuz?

Uzun bir aradan sonra Bursaspor'u canlı gözle izlemek için, ilk defa Timsah Arena, ya da Cumhurbaşkanı Sn Erdoğan'ın hoşlanacağı tabirle söyleyeyim: (hani arena Türkçe değil, o isimden rahatsız oluyormuş da o nedenle futbol sahalarının adının içinde arenanın kullanılmamasını emretmişti ya, başka meselemiz yokmuş gibi...) Bursaspor'u bu zor ve çok önemli, neredeyse sezon finali niteliği taşıyan maçta yalnız bırakmamak için, hafta içi passolig çıkartıp ilk defa "Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu"na gittim...

Hani, belki keramet bendedir de enerjimi hisseden futbolcular aşka gelip az biraz canlanır, diye de içimden kendi kendime geyik de yapmadım değil!

Keramet bende değilmiş. Bu kadar ruhsuz bu kadar isteksiz bir takım ligde kalmak istemiyordu sanki.

Timsah Arena'da rezalete tanık oldum!

Utanç kelimesi hafif kalır. Ruhunu kaybetmiş bir yığın vardı ortada...

Bir takım nasıl bu hale gelebilir, diye tez yazasım var üstüne...

Acaba futbolcuların bilinç altında, "Lan siz bizim otobüsümüze saldırdınız, bizi yumrukladınız, beter olun, beter" gibisinden bir psikoloji olabilir mi, diye aklımdan geçmiyor da değil.

Zira futbolculardaki bu cenaze evi sakinlerinin ruh hallerinin başka bir açıklamasını bulamıyorum.

Ligin ilk yarısında takımın şansla da olsa kazandığı maçları mumla aradığımız bir ikinci yarının sonunda gelinen nokta bu. Kendi sahamızda Gençlerbirliği'ni bile yenemiyoruz. Zaten kendi evinde kazanamıyorsan, o lig sana fazladır, lükstür. Düşmek kaçınılmazdır.

Bu takım ligin son haftasında büyük bir olasılıkla düşecek. Trabzon'u yenmemiz mümkün değil. Rize'nin kaybedeceğini de düşünemiyorum.

Maç sonu gerçek bir Bursaspor taraftarı aynen şöyle dedi; Biz, Kasımpaşa deplasmanından sonra otobüse saldırıp, Harun'u yumrukladığımız gün ligden düştük.

O nedenle, Ali Ay'mış, Recep Bölükbaşı'ymış, Hamza Hoca, Yok Mutlu Hoca vs vs. Bunlardan önce bence gerçek suçlu her şeyi bilen ama bir halttan anlamayan, haddini bilmeyen taraftarlardır.

Bir iki satır da Adnan Örnek Hoca için yazmadan noktayı koymayayım;

2010 yılında Bursaspor şampiyon olduğunda o takımın dinamolarından biri de Sercan Yıldırım'dı.

Ve sen takımında bulunan bu dinamodan yararlanmayı beceremiyor, futbolcularını küstürüyorsan, hiç kusura bakma hocam sana da bu takım fazla...

Bir aşçı, yetersiz malzemeyle de olsa lezzetli yemek yapabiliyorsa o iyi bir aşçıdır.

Ama eldeki malzemeyi gerektiği gibi kullanamıyorsa o aşçı değil olsa olsa bulaşıkçıdır!

@SuatOktySnck
 

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.