SON DAKİKA
Hava Durumu

Oh be 1-0 yenildik (!)

Yazının Giriş Tarihi: 12.08.2017 00:29

Böyle düşünenler haksız da sayılmazdı, zira bir yanda Avrupa'da sergilediği performansla yeni sezonun kuşkusuz en büyük şampiyonluk adaylarından biri olarak gösterilen Başakşehir, hem geçen yılki kadrosunu büyük ölçüde korumuş, hem de çok yerinde transferler yapmış bir takım.

Diğer yanda, geçen sezonun sonunda yaşadığı düşme travmasının üstüne oyuncu ve teknik kadrosunu yenilemiş, farklı bir anlayışla ve vasat bir hazırlık döneminden sonra 2017-18 sezonun ilk maçına çıkmış Bursaspor...

Başakşehir'i herkes biliyordu ve kazanacağından da. Ama kapalı kutu olan Fransız teknik direktörlü Bursasapor merak konusuydu.

Güçlü ve hazır rakibi karşısında ya fark yiyecek ya da...

Ya da...

Neyse noktalı yerlerden sonra gelecek sözcükler çok da karamsarlık içermiyor Allah'tan.

Yeni teknik patron Paul Le Guen, takıma haddini bilen bir anlayış kazandırmış.

Ve maçın büyük bölümünde Başakşehir'e bu anlayışla direndi.

Maçın son bölümünde, biraz haddini aşıp yüklendi ve rakibi zorladı ama skora denge getirecek hamleyi yapamadı.

1-0'lık yenilginin sevinilecek ya da "iyi ki fark yemedik" durumuna düşürecek bir yani yok. Sonuçta yenilgi yenilgidir. Kaybedilen 3 puan ve lige yapılan kötü bir başlangıç var.

Fakat umut da var.

En azından mücadele, çaba, ortaya bir şeyler koyma isteği bu takımda geçen yıl göremediğimiz özelliklerdi.

Fransız hoca Le Guen, oyuncuları daha yakından tanıdıkça futbol anlayışını da oturtacağını ummak istiyorum. Zira tersi olursa (karamsar olmak istemem ama) ligin ilk yarısını tamamlayamaz.

Tabi bu sadece Paul Le Guen için değil yeniden oluşturulan kadro ve elbette yeni transferler de öyle.

Özetle; görülen şu ki, bu takımda potansiyel var. Her ne kadar, bu kadar çok yabancıyla futbol oynanıyor olması hoşuma gitmese de, ligdeki tüm takımların aynı durumda olduğunu düşününce sadece susmakla yetiniyorum.

Bursaspor'da öne çıkan, sivrilen bir isim yoktu ve bu durum da aslında takım olabilmenin işaretlerinden biri olarak yorumlanabilir. Geçen yıl Harun ve Batalla parlıyor, takım bir cacık oynamıyor diye taraftar boşuna isyan etmiyordu!

Belki maçın son bölümünde Furkan'ın o şutunun altını kalın harflerle işaretleyebiliriz!

Başakşehir ise geçen yılın devamı gibiydi. Belli ki Teknik Direktör Abdullah Avcı takıma ruhunu fena halde aşılamış. Kim gelirse gelsin değişen bir şey olmuyor ki, bu da ustalık gerektirir.

Lig esas Bursaspor için başladı ve yenildik. Ama bazen kaybetmek kazanmaktan daha hayırlı olabilir.

Aşçı iyi gibi, malzeme idare eder, bu malzeme ile ne kadar lezzetli helva çıkacak, artık aşçının hünerine kalmış; bekleyip göreceğiz.

@SuatOktySnck

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.