SON DAKİKA
Hava Durumu

Netanyahu ne demek istedi?

Yazının Giriş Tarihi: 14.01.2015 10:52

Hemen akabinde bir markette Yahudi asıllı Fransız vatandaşlarının da yaşamını yitirmesini fırsat bilen Netanyahu, olaylar sıcaklığını korurken Avrupa'da yaşayan tüm dindaşlarına seslendi ve "İsrail'e göç etmek isteyen her Yahudi, burada sıcak bir kalp ve açık bir kucakla karşılaşacak. Aynı zamanda sizin de devletiniz olan bu ülkenin sizi de içine almasına yardımcı olacağız" dedi.

Haydaaa, durup dururken, "İsrail'in bu panik hali de ne?" diye aklımızdan geçebilir...

Hatta, ilk bakışta bunun doğal bir tepki olduğunu bile düşünebiliriz. Fakat zamanlama pek manidar...

Paris saldırılarının hemen ardından yapılan bu açıklama aklımı da karıştırdı. Çünkü Avrupa'da en fazla Yahudi nüfusu Fransa'da yaşıyor!

Yahudilerin varlığının, Avrupa'da güçlü bir lobinin oluşmasında hayati önem taşıdığını üst düzey bir Yahudi bilmez mi?

Bilmez olur mu? E madem bilir de, bu çağrı ne alaka?

Netanyahu'nun bu çağrısına Avrupa'da yaşayan kaç Yahudi icabet eder bilemiyorum. Zira tıpkı dünyanın öteki yerlerinde yaşayan Yahudiler gibi, Avrupalı Yahudiler'in de rahatı pek yerinde ve bu rahatlarını bozup İsrail'in kaotik ortamına girip huzurlarını bozmak isterler mi, gerçekten de merak konusu?

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun bu çağrısı, 2. Dünya Savaşı ve Naziler'in Yahudiler'e yaptıkları soykırımı anımsattı bana.

"Ne alakası var?" demeyin...

Çünkü Nazi partisinin en büyük finansörü dünyaca ünlü Rothschild ailesiydi...

Yahudi bir ailenin Naziler'i finanse etmesi ve Naziler'in Yahudiler'e soykırım uygulamasının mantığını bulursanız, Netanyahu'nun bugünkü çağrısını da anlayabilirsiniz, aslında!

Gerçi, Naziler'in soykırımına rağmen Avrupa'daki Yahudiler'in büyük kısmı Ortadoğu'nun göbeğindeki çorak araziler üzerine kurulan, vaat edilmiş toprakların Kudüs merkezli İsrail'ine gitmeye sıcak bakmadı.

Bugün giderler mi Avrupalı Yahudiler?

Zor tabi...

E o zaman ne yapmak gerekir?

Netanyahu'nun çağrısına ya seve seve ya da zorla uymalarını sağlamanın bir yolunu, yordamını bulmak gerekebilir!

Yeni bir maşa, yeni bir taşeron, yeni bir kaos ortamı yaratmak lazım ki Avrupalı Yahudiler kendilerini Avrupa'da huzursuz hissetsinler...

(Bu arada, hatırı sayılır bir yoğunlukta olan Türkiye'deki Yahudiler'in de, 6-7 Eylül olaylarından sonra İsrail'e gitmek zorunda kaldıklarını anımsatmakta yarar var).

Özellikle IŞİD'e karşı bugüne kadar, "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" politikası uygulayan İsrail devletinin bundan sonra atacağı adımlara ve yapacağı açıklamalara dikkat etmek lazım!

Çünkü küresel güçler için Dünya bir oyun alanı ve ülkeler de onlar için birer yarış atıdır!

Ve küresel güçler bütün atlara oynar...

Onların en güçlü olanları ise Yahudi aileleridir, başında da Rothschildler gelir ve onlar asla kaybetmez!

Çünkü oyunun kurallarını hep onlar belirler...

twitter.com/inSanatDernegi
 

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.