SON DAKİKA
Hava Durumu

"Araf"ta kalan fim!

Yazının Giriş Tarihi: 22.09.2012 03:56

2008'den bu yana ne çekecek, ne yapacak diye merakla beklenirken çıka çıka Araf çıkmış...

Olmamış bacım, bu filmin "Pandoranın Kutsu"nun altında kalmış. Sen Atilla amcaya bakma, o kendini sinema yazarı sanıyor(!) Övgüleri seni yanıltmasın, zira sen iyi bir yönetmensin.

Araf'ın senaryosunda çok açık var. Mahur kim, neyin nesi, Derya ve dostuyla bağı ne, o düğün de nereden çıktı? Zehra ortadan kaybolup Mahur ile buluşuyor da bu kızı kimse mi aramaz sormaz, anası babası, iş yerindekiler, merak etmez mi, hele ki Olgun, sormaz mı nerede bu kız, diye? Mahur'a ne oluyor? Birden sırra kadem basıyor, kız hamile kalınca neden ona ulaşmayı denemiyor. Cep telefonu diye bişey icat etmiş gavur(!) Ulaşılamadığını, tek bir söz ile veremez miydiniz? Zehra, nasıl oluyorsa oluyor, bebeğini düşürüyor, düşürmesine de, o keneften nasıl çıktı, uçup da mı eve geldi, anası bu kadar salak mı, kanlı elbiselerini görmeden nasıl tüydü bu kız(!)

Peki ya hapse düşen Olgun'un o saçları, film başladığında da aynı, biterken de aynı. Yav tek berbere bakardı iş, hangi kodeste Türkiye gibi bir ülkede o saçlarla içerde tutarlar adamı!

Hani Acun'u, Yalçın abiyi filmi ekleyerek Türkiye gerçekliğini yakalamaya çalışmışsın ya ondan diyorum...

Hem Özcan Deniz niye ki? 

NBC, Yavuz Bingöl'ü oynatıyor diye sen de adam mı bulamadın koskoca TC sınırlarında da Türkücü oynattın?

Af edersin ablam ama olmamış be, valla olmamış...

Bu filmin Pandora'nın içinde kalsaymış keşke ya da senaryodaki bu açıklara dikkat etseymişin!

Onca destek, onca sponsorluk vs vs...

Güneşe Yolculuk filmindeki hatalara düşmüşsün yıllar sonra. O filminde de etraftaki herkes Kürt, ama nedense tüm belalar sırf Kürde benzediği için o gencin başının derde girmesi, ama diğer Kürtlere bir şey olmaması ne kadar inandırıcıysa, Araf da gerçeklikten çok uzak kalmış.

Amma ve lakin, görsellik, ses, sanat yönetimi, kamera kullanımı ve Nihal Yaşlçın şahane, bak onlara lafım yok.Genç oyuncuların da performansları gayet makul.

Fakat bir bütün olarak değerlendirmek gerekirse ustalığın ile örtüşmeyen bir iş var ortada.

Ben filmi sinemada sonuna kadar izledim, benimle aynı kanıda olmayan çok kişi sonunu bekleyemedi, haberin ola!

Bu filmin, adı gibi ARAF'ta kalmış! 

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.