SON DAKİKA
Hava Durumu

Her şey "kutsal dava" için

Yazının Giriş Tarihi: 11.03.2021 23:24
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.03.2021 23:24

Bazı siyasiler ağızlarından hiç düşürmezler:

"Aziz dava arkadaşlarım"

"Kimse bizi, kutsal davamızdan döndüremez"

"Kutsal davamız uğruna can veren şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz"

"Kutsal davamıza ihanet edenlere hak ettikleri ceza verilecektir"

"..."

Bu böyle devam eder gider...

Belli bir amaç uğruna insanları bir araya getirmek için çok etkili ve 'sihirli' bir kavramdır "dava" kavramı. Hele bir de kutsallık eklenirse önüne, kimsenin haddi midir ki, ağzını açıp kutsal dava hakkında olumsuz tek bir söz söylesin.Kutsal dava, mutlaka "üstün" bir ırka, üstün bir millete dayanmalıdır.  Örneğin, bu Almanya'da, büyük Alman milleti olur Hitler'in "kavgam" kitabında; Türkiye'de 'Yüce Türk milleti'. 

Kutsal dava vatan, millet, din ile birlikte anılmalı ki, dava uğruna yapılanlar sorgulanmasın, herkes korkudan sus, pus olsun. İnsanların özkimlik ve milli duygularına hitap edeceksiniz ki taraftarlarınız etrafınızda kümelensin, talimatlarınızı harfiyen yerine getirilsinler. Olur ki, aksi bir tutumla onlarla birlikteyken ayrılır, aykırı bir düşünce serdetmeye kalkışırsanız, kutsal davaya ihanet etmiş olacak, anında vatan haini damgasını yiyeceksiniz. O zaman gazeteci, siyasetçi dinlemezler, sokaklarda saldırıya uğrar, linç edilirsiniz maazallah.

Peki, soruyoruz; nedir bu uğruna can verdiğiniz, can aldığınız bu sizin kutsal davanız?

Mesela, insanları, bağımsız, özgür vatan ve demokratik bir düzende  barış ve refah içinde bir arada yaşatma çabası mıdır,

Hak, hukuk, adalet mücadelesi midir,

Sömürünün, yoksulluğun son bulması; çocukların yatağa aç girmemesi kavgası mıdır,

Yoksa, kadın erkek eşitliğinin sağlanması mıdır,

Cinayetlerin, tecavüzlerin son bulması çabası mıdır?

Dava, nedir?

Mesela, insan haklarını mı savunmaktır sizin davanız,

Sokaklarda oyun oynama yaşındaki çocukların, en ağır işlerde güvencesiz çalıştırılmasının sonlandırılması mıdır,

Mesela dokuz yaşında kız çocuklarıyla evlenmek caizdir diyen sapık zihniyeti tarihin derinliklerine gömmek midir davanız,

Doğuştan gelen bir özellik olan ırkınızı anlamsızca yüceltmeye çalışırken, yücelttiğiniz ırkın mensubu milyonlarca yoksul yurttaşla birlikte tüm emekçilerin, yaşam koşullarını insanca yaşayabileceği düzeye yükseltmek midir bu kutsal dava?

Biliyoruz ki bunların hiç birisi değil sizin davanız. Bunları savunanlar vatan haini, terörist, illet, zillettir sizin gözünüzde.

Sizlerin davanızın ne olduğu belli.

İnsanların milli ve manevi duygularını istismar ederek inşa ettiğiniz küçük dünyalarınızda yarattığınız iktidarınızı kaybetmek istemiyorsunuz bir türlü.

Sizin dava dediğiniz şey, kişisel ikbalinizden başka bir şey değil. Aksi halde, ülkesini, milletini düşünen bir kimse, ülke barışını bozacak beyanlarda bulunur mu,

Ayırımcılık yaparak, kin ve nefret dili kullanarak milletin bir kısmını diğerine düşman eder mi,

Milletinin dertleriyle dertlenen, milletin diğer yarısına vatan haini, terörist, terör destekçisi, illet, zillet der mi,

Vatanını, milletini seven, mafya mensuplarını sahiplenip, sokakları terörize eder mi; sokak çetelerini memleketin siyasetçilerine, aydınlarına, sanatçılarına, gazetecilerine saldırtır mı?

Maske düşmüş kel görünmüştür. Millet sizin ne olduğunuzu, kaostan, şiddetten kin ve nefretten beslendiğinizi görmüştür. 

Artık bu milleti birbirine düşüremeyeceksiniz. Milleti şiddet eylemleri ve çirkin, saldırgan dilinizle yıldıramayacaksınız.

Bundan böyle Sağ'cısı, Sol'cusu, dindarı, dindar olmayanı, velhasıl güzel ülkemizin güzel insanlarını, tüm vatansever (yurtsever) demokratlarını karşınızda bulacaksınız.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.