SON DAKİKA
Hava Durumu

Mahfel kapanıyor mu?

Mülkiyeti Bursa il Özel İdaresi'ne ait bulunan Yıldırım ilçesi setbaşı mevkiindeki Mahfel çay bahçesinin tahliye edilmesi için Yıldırım kaymakamlığına resmi yazı gönderildi.

Haber Giriş Tarihi: 21.11.2012 14:52
Haber Güncellenme Tarihi: 21.11.2012 14:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Mahfel kapanıyor mu?

Bursa 6. Asliye Hukuk Mahkemesine daha önce açılan dava sebebiyle işletmecinin boşaltmadığı gerekçesiyle satış ihalesinin iptal olduğu Mahfel'in boşaltılmasına hükmetmişti.

Kiracının karar düzeltme itirazın da bulunmasının ardından mahkeme itirazı red ederek tahliye kararını onamasının ardından İl Özel İdaresi tarafından verilen 15 günlük süre içinde tahliyeyi gerçekleştirmeyen işletmeciyi 2886 sayılı yasanın 75. maddesine göre tahliyesi için gerekli resmi yazı Yıldırım Kaymakamlığına gönderildi.

2013 yılı İl Özel İdaresi bütçe görüşmelerinde İl Genel Meclisinde açıklamalarda bulunan Başkan Nedim Akdemir Mahfel konusunda her türlü hukuki engel aşıldı, tahliye ile ilgili davalar kazanıldı, kiracının açtığı davaları da kazandık. İl Özel İdaresi olarak kendisine yasal süre olarak 15 gün verilmişti, fakat kiracı bu süre içinde tahliyeyi gerçekleştirmedi. Bizde Özel İdare olarak 2886 sayılı yasanın 75. maddesine göre işletmeden tahliye edilmesi için gerekli resmi yazı Yıldırım Kaymakamlığına yazılmıştır. Tahliye gerçekleştirildikten sonra Bursa İl Genel Meclisimizin iki yıl önce almış olduğu karar gereği yeniden ihale yoluyla satışa çıkarılacaktır dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.