SON DAKİKA
Hava Durumu

Twitter deyip geçmeyin

Sosyal medya gün geçtikçe önemini artırırken bunlar arasında Twitter cumhurbaşkanından sıradan vatandaşa kadar herkesi aynı ortamda buluşturması nedeniyle dikkat çekiyor.

Haber Giriş Tarihi: 17.07.2011 12:50
Haber Güncellenme Tarihi: 17.07.2011 12:50
https://www.bursaport.com
Twitter deyip geçmeyin

Twitter'ı en çok kullanan yazarlardan biri olan Hürriyet'ten Ahmet Hakan bugünkü köşesinde "Twitter deyip geçmeyin" başlığıyla kaleme aldığı yazısında sosyal medyanın önemine vurgu yaptı.

İşte, "İster ünlü ol, ister ünsüz... İster zengin ol, ister fakir... İster patron ol, ister memur... İster güzel ol, ister çirkin... Hiç fark etmez... Twitter'da herkes eşittir..." diyen Hakan'ın o yazısı..

Twitter deyip geçme

Hıdır Geviş, geçen gün Taraf'ta harika bir yazı yazdı.

Twitter'a 'yalnızlar rıhtımı' ya da 'mahremiyeti teşhir alanı' diye dudak büken zihniyetin beynine bir yumruk gibi indi.

Ben de Hıdır'dan aldığım ayakla bir 'Twitter müdafaası' yapıyorum. İşte deneyimlerinden de yola çıkarak hazırladığım Twitter'ın faydaları listesi:

İster ünlü ol, ister ünsüz... İster zengin ol, ister fakir... İster patron ol, ister memur... İster güzel ol, ister çirkin... Hiç fark etmez... Twitter'da herkes eşittir...

Twitter'da ilişkiler yukarıdan aşağıya gelişmez. Hiyerarşinin tozuna bile rastlanmaz. İcabında Cumhurbaşkanı'na bile en havalı cümleler kurulabilir.

Kibirlilerin, burnundan kıl aldırmayanların, kerameti kendinden menkullerin, kifayetsiz muhterislerin, kendilerini aşırı ciddiye alanların, sözünün üstüne söz söylenmesine dayanamayanların Twitter'da barınması neredeyse imkânsızdır.

Sokaklarda, kır gezmelerinde, kafelerde, arkadaş ortamlarında 20 yılda bulamayacağın kadar kafa dengi dostu, Twitter'da bir anda bulabilirsin. Böylesine mümbit bir alandır Twitter.

Artvin'deki kafa dengiyle Malatya'daki kafa denginin, laiklik bayrağıyla dolaşanla mavracı başörtülünün, Bağcılar ile Teşvikiye'nin, sosyetik dilberle uzak diyarların birinde hemşire olarak çalışanın aynı anda aynı yerde buluştuğu, buluşabildiği tek yerdir Twitter.

Burada Habermas'tan da söz edilir, panpişlerden de... Örtünerek de var olunur, soyunarak da... Susmak da mümkündür, daima konuşmak da... Yeter ki ne istediğini bil.

Twitter öyle bir yerdir ki anlı şanlı nice şöhretin yıldızını bir anda söndürürken, 18 yaşındaki bir yeni yetmeyi burcun en tepesine çıkarır. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.