SON DAKİKA
Hava Durumu

Reklam bütçeleri artık sosyal medyaya akıyor

Google Dijital Pazarlama ve Strateji Danışmanı Özgür Deniz Aydın, basılı ve görsel medyanın reklam payının her geçen gün düştüğüne dikkat çekerek; "Klasik medyanın reklam pastasındaki payı her geçen gün düşmeye devam ediyor. Artık reklamların büyük çoğunluğu sosyal medyaya akıyor. Bu değişim devam edecek" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2019 11:17
Haber Güncellenme Tarihi: 21.02.2019 11:17
https://www.bursaport.com
Reklam bütçeleri artık sosyal medyaya akıyor

ULUTEK Teknopark ile Adres Gezgini firmasının işbirliğinde Teknopark Konferans Salonu'nda düzenlenen "İnternet Reklamcılığında Başarının Sırları" seminerine Google Dijital Pazarlama ve Strateji Danışmanı Özgür Deniz Aydın ile Adres Gezgini firmasından Veri Analiz Uzmanları Cansu Güranç ve Gülşah Bulut konuşmacı olarak katıldı.

İnternette trendlerin her geçen gün değiştiğini belirten Özgür Deniz Aydın, son dönemde herhangi bir arama yapmak için insanların sesli komut yöntemini daha sık kullanmaya başladığını söyledi. Aydın; "Yazmak insanlara zor gelmeye başladı. Google uygulamasındaki aramaların yüzde 20'si artık sesli olarak aramalardan oluşuyor. ABD'de gençlerin yüzde 50'sinden fazlası ve yetişkinlerin yüzde 41'i günlü yaşantısında sesli aramayı kullanıyor" dedi.

'Reklamlar her yerde'

Yapılan aramalarda insanların en iyi sonuçları görüntüleme isteğinin bulunduğunun altını çizen Deniz Aydın, bu isteğin internetteki pazarlama stratejilerinin de değişmesine yol açtığını vurguladı. Görsel ve yazılı medyanın güncelliğini kaybetmeye başladığına değinen Aydın; "Artık basılı ve görsel medyanın reklamlardan aldığı pastada küçüldü. Gün geçtikçe bu oran daha da düşecek. Reklamlar sosyal mecralara akmaya başladı. Reklamlar internet kullanıcılarının her yerde karşısına çıkıyor. Bazen e-maillerinde bazen de kullandığı sosyal medya ortamlarında bu reklamları görmek durumunda kalıyorlar. Çünkü reklam veren tüm uygulamaları kullanarak alıcısına ulaşmak istiyor" diye konuştu.

Programın ikinci bölümünde ise Adres Gezgini firmasının veri analiz uzmanları tarafından internet reklamlarının önemi ve internet reklamları yoluyla işlerin büyütülmesinin yolları anlatıldı. Bursalı firmaların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin son bölümünde soru-cevap ve birebir görüşmeler gerçekleştirildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.