SON DAKİKA
Hava Durumu

Yönetim Başkanı'na sahip çıktı

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu, şike skandalıyla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 09.07.2011 18:01
Haber Güncellenme Tarihi: 09.07.2011 18:01
https://www.bursaport.com
Yönetim Başkanı'na sahip çıktı

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu şu an, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde basın açıklaması yaptı.

Açıklamayı yapan ikinci başkan Nihat Özdemir'in dile getirdiği konuların satırbaşları şöyle;

-Sadece Fenerbahçe adına değil, Türk futbolu adına önemli bir süreçten geçiyoruz. Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Tamer Yelkovan, Cemil Turan'ın tutuklu olarak yargılanmalarına hükmedilmiştir. Şunun bilinmesini istiyoruz ki, Fenerbahçe Spor Kulübü, Türk adaletine sonsuz bir güven duymaktadır. 

-104 yıllık şanlı tarihe sahip, 25 milyon taraftarı bulunan, dünyanın en büyük spor kulüplerinden biri olan kulübümüz, hakkında en doğru kararı vereceğine inanıyoruz. Ancak belli bir kesimin yargısız infaz yapmasını kabul etmiyoruz.

-Değerli basın mensupları ve taraftarlarımız. Tüm Türk futbolu adına önemli bir süreçten geçiyoruz.

-Türk adaletine olan güvenimiz tamdır ancak soruşturmanın gizlilik ilkesi her gün ihlal ediliyor...

- İçler acısı bir yargısız infaz ve linç kampanyası yürütülüyor.

'YARGISIZ İNFAZ YAPILIYOR'

-Pazar gününden bu yana süreci saygıyla takip ettik. Ancak belirli bir kesimin yargısız infaz yapmalarını ibretle izliyoruz. Bu süreçte en çok dikkat edilmesi gerek nokta gizlilik ilkesidir.

-Her türlü delil ve delil başlangıcı mahkemede hukuka uygun olarak değerlendirilir. İddia edilen hiçbir delil mahkeme tarafından kabul edilmedikçe delil hükmü kazanamaz. Mahkemeler hukuka ve vicdanına göre karar verir.

-Birçok dava basının kirli haber ve uydurmalarıyla idama mahkum ettiği birçok insan beraat etmiş ve suçlu olmadığı kanıtlanmıştır. Daha savcılar iddianamesini yazmadan birçok karışık bilgi basın tarafından yayınlanmaktadır. Karar merciği olmayan emniyet 19 maçta şike olduğunu açıklamıştır. Televizyonlarda başkanımıza hüküm giydiriliyor ve karar veriliyor.

-Bu kadar kuvvetli delillerin olduğu bir dönemde böyle bir iletişim kampanyasına gerek duyuluyor? Neden herşey başkanımız ve yöneticilirimimize malediliyor.

LİNÇ KAMPANYASI

-Bu linç kampanyası 25 milyonluk camiamızda infal yaratmaktadır.

-Biz başkanımız ve yöneticilerimize isnat edilmek istenen suç ve suçlamalarına inanmıyor ve inanmak istemiyoruz.

'HUKUKİ SÜREÇ BEKLENMELİ'

-Görüntülerde yer alan silahlar başkanımıza aitmiş havası yaratılıyor. Bu sürete böyle bir iletişim kampanyasına neden gerek duyuluyor? Bu operasyonun sadece Fenerbahçe'ye yönelik olmadığı bilindiği halde neden kararlar Fenerbahçe ve başkanımız hakkında veriliyor. Bu yargısız infaz sürecini kınıyoruz. Hukuki sürece saygı gösterilmesini ve gizlilik ilkesinin ihmal edilmemesini istiyoruz.

-Türkiye Futbol Federasyonu'nun baskıdan etkilenmeden gerekli kararı vereceğinden şüphemiz yoktur. Acele bir karar vermektense hukuk süreci doğrultusunda karar vermelidirler.

'ŞAMPİYONLUK HELAL TERLE KAZANILMIŞTIR'

-Başkanımız ve yöneticilerimizle ilgili suçlamalara inanmıyor ve inanmak istemiyoruz. Sadece Fenerbahçe'ye değil Türk futboluna yaptığı hizmetleri biliyoruz. Özellikle Cumhurbaşkanımız dahil rahatsızlıklarını dile getirdiği bu davada tutukluluk süreçlerinin uzamamasını umut ediyoruz.

-18. Şampiyonluk helal terle kazanılmıştır. Yargısız infaz yapanlar futbolcularımızın emeklerini, taraftarlarımızın desteklerini yok saymaktadırlar. Yıkmak kolay ama inşa etmek zordur. Kulübümüzün tüm branşlarda elde ettiği şampiyonlukları, sporcularımızın milli formayla kazandıkları madalyalar kadar helaldir.

-27 yıldır Türkiye Kupası'nı müzesien götürememiş, iki defa lig şampiyonluğunu son haftada kaybetmiş bir takıma leke atmak vicdanların kabul edeceği bir durum değildir. Büyük Fenerbahçe taraftarının da ne kadar zor günler yaşadığını biliyoruz. "

-Şimdi Fenerbahçe Spor Kulübü'nün neden büyük olduğunu bizim taraftarımızın neden 12'inci adam olduğunu gösterme zamanıdır. Bu süreçten birlik ve beraberlik içine çıkacağız. Bu yaşadaıklarımız bizi daha da birleştirecektir. Efsane çubuklu formamızla ve bayrağımızın altında yürümeye devam edeceğiz. İslam Çupi'nin daha önceden öngörüp söylediği gibi "Fenerbahçe büyüklüğü başka bir büyüklüktür. İşte şimdi bu büyüklüğü herkese gururla gösterme zamandır.

FEDERASYONA ÇAĞRI

- Futbol Federasyonu'nun da bu konuda etki altında kalmadan karar vereceğini umuyoruz. Federasyonun hukuki süreci beklemesini talep ediyoruz. Geri dönüşü olmayan bir kararın verilmesi halinde bundan sadece Fenerbahçe değil tüm Türk sporu zarar görecektir...

-Camiamızın haklarını savunmak adına Fenerbahçe yönetimi elinden geleni yapmaktadır. Adaletin bir an önce yerini bulmasını bekliyor ve yargımıza sonuna kadar güvenimizi birkez daha ifade etmekteyiz.

'DARAĞACI'NDA DA OLSAK'

Başkanımızın tüm genel kurullarda dediği gibi 'Dar ağacında da olsak son sözümüz Fenerbahçe.' Bu süreçte bizi yanlız bırakmayan taraftarımıza ve tüm kamuoyuna yönetim kurulu olarak saygılarımızı sunuyor ve teşekkür ediyoruz." 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.