SON DAKİKA
Hava Durumu

TTB Merkez Konseyi’nden Bursa’ya dayanışma ziyareti

Türk Tabipleri Birliği’nin ‘Emek Bizim Söz Bizim’ eylem süreci kapsamında yaptığı il gezileri ve sağlık emekçileri ile buluşmalar Bursa’da devam etti.

Haber Giriş Tarihi: 16.09.2023 09:22
Haber Güncellenme Tarihi: 16.09.2023 09:31
https://www.bursaport.com
TTB Merkez Konseyi’nden Bursa’ya dayanışma ziyareti

TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı ve Merkez Konseyi üyesi Dr. Adalet Çıbık’ın olduğu heyette Bursa Tabip Odası Başkanı Dr. Levent Tufan Kumaş, BTO Yönetim Kurulu Üyeleri ve SES Bursa Şubesi Başkanı İrfan Açık yer aldı.

Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi ve Bursa Mudanya Devlet Hastanesi buluşmalarının ardından Mudanya 1 Nolu Mütakere Aile Sağlığı Merkezi’nde sağlık emekçileri ziyaret edildi. Hekimler ve sağlık emekçilerinin görüş ve önerileri dinlendi. Ziyaretlerde birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Ziyaret ve buluşmaların ardından Bursa Tabip Odası’nda yapılan toplantıda hekim sorunları ve önümüzdeki eylem süreci ele alındı. Toplantıda, sağlıkta şiddet, Sağlıkta Dönüşüm Programı ile süregelen piyasalaştırma politikaları, çoklu kriz ortamında artan hak kayıpları, hekimlik mesleğinin itibarsızlaştırılması gibi sağlık ortamının karşı karşıya olduğu sorunlar ve çözüm önerileri üzerine değerlendirmeler yapıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.