SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Meslektaşlarından ölümle tehdit edilen Prof. Dr. Şenol'a destek

Kovid-19 sürecinde aşı karşıtları tarafından ölümle tehdit edilen Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol'a meslektaşları destek verdi.
Haber Giriş Tarihi: 05.08.2022 18:17
Haber Güncellenme Tarihi: 05.08.2022 18:28
bursaport.com

Türk Tabipleri Birliği (TBB) üyeleri, ölümle tehdit edilen Gazi Üniversitesi (GÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol'a destek amacıyla basın açıklaması yaptı.

GÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı önünde toplanan ve Prof. Dr. Şenol'un da içinde bulunduğunu grup adına konuşan TBB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Kovid-19 salgını döneminin bilim karşıtlığını görünür kıldığını ve hakikat inşasının önemini ortaya koyduğunu söyledi.

Prof. Dr. Şenol da kendisini tehdit eden zanlının adli kontrolle serbest bırakıldığını hatırlatarak, "Meslektaşlarımı aşı politikalarına ve bilime sahip çıkmaya davet ediyorum." dedi.

"Daha olağanüstü ne bekliyorsunuz?"

Bursa'da ise SES Bursa Şube Başkanı İrfan Açık, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, siyasi iktidarın bilim insanlarını ve hekimleri itibarsızlaştıran, bilimsel önerilerini yok sayan söylemlerinin bilim düşmanı ve aşı karşıtı grupları cesaretlendirdiğini belirtti. Bilim insanlarına yapılan saldırıları kınadıklarını ifade eden Açık, "Bilimin ve bilim insanlarının yanında olduğumuzu çok güçlü bir şekilde ifade ediyoruz. Sağlık emekçilerinin hayat hakkını hem de toplumun sağlık hakkını tehdit eden sağlık ortamındaki şiddet olgusunun, vekillerimiz tarafından olağanüstü bir toplantı gündemi olarak kabul görmediğine tanık olduk. Bir kez daha soruyoruz: Daha olağanüstü ne bekliyorsunuz? Siyaset üstü bir sorun olan sağlıkta şiddet milletin meclisinde değilse nerede çözülür? Bu toplantıya katılmayan, engel olan ve küçük siyasi ayak oyunlarına malzeme yapan siyasi partiler ve onların temsilcileri bizi hayal kırıklığına uğratmışlardır. Çözüm için çaba harcamayanlar bundan sonra yaşanacak şiddet olaylarının sorumlusu olarak anılacaklardır" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar