SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'da özel hastaneye ceza

Sağlık Bakanlığı'nın özel sağlık kuruluşlarında yürüttüğü denetimler sonucu usul ve esaslara uyulmadığı gerekçesiyle Medical Park Hastanesi'ne ceza verdi.

Haber Giriş Tarihi: 28.08.2011 08:44
Haber Güncellenme Tarihi: 28.08.2011 08:44
https://www.bursaport.com
Bursa'da özel hastaneye ceza

Olay Gazetesi yazarı Ahmet Emin YILMAZ, Bakalık talimatıyla poliklinik 10 gün durdurulan hastaneye verilen cezayı yazdı.

İşte Ahmet Emin YILMAZ'ın bugünkü yazısı:

Bursa'da ilk kez özel hastaneye ceza geldi

Sağlık Bakanlığı'nın özel sağlık kuruluşlarında yürüttüğü denetimler sonucu, bakanlığın belirlediği usul ve esaslara uyulmadığı gerekçesiyle Medical Park adlı hastaneye ceza geldi. Bakanlık direktifiyle poliklinik hizmetleri 10 gün durdurulan hastaneye verilen ceza, Bursa'da bir ilk oldu...

Türkiye'de yıllarca sağlık konusunda vatandaş ciddi sıkıntılar yaşadı. Hatta, muayene ve tedavi konusu insanlar için resmen eziyete dönüştü.

Sağlıkta bugün uygulanan sistem ise özel kuruluşlardan hizmet almayı getiriyor. Doğal olarak vatandaşlar da daha rahat ortamlarda daha kolay muayene olabiliyorlar, daha güzel odalarda tercih ettikleri kalitede özel sağlık kuruluşlarından hizmet alabiliyorlar.

Fakat...

Bu sistemin aksayan yanları da oluyor. Doğrusu, işleyişte karşılaşılan bazı konular soruna dönüşebiliyor.

İşte...

Bunların denetimi de yine Sağlık Bakanlığı tarafından yapılıyor. Gerçi zaman zaman denetimin yapılıp yapılmadığı, ya da sağlıklı şekilde denetim mekanizmasının işletilip işletilmediği konusunda kaygılar ortaya konuyor ama bu tür denetimlerden Bursa'da bir ilk çıktı.

Daha açık söylemek gerekirse...

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan denetimler sonucu, Medical Park Bursa Hastanesi'nin kimi uygulamalarının Bakanlığın belirlediği usul ve esaslara uymadığı belirlendi.

Bunun üzerine...

Yine Sağlık Bakanlığı'nın direktifi doğrultusunda, poliklinik hizmetlerinin 10 gün durdurulmasına karar verildi. Bakanlığın verdiği cezanın uygulanmasına başlandı.

Bu ceza...

Bursa'da bir özel sağlık kuruluşuna verilen ilk kapama cezası oldu. Poliklinik hizmetleri 10 gün durdurulan Medical Park geçen yıl da CHP'nin açıkladığı usulsüz muayene iddiaları içeren dosyalarla gündeme gelmişti.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.