SON DAKİKA
Hava Durumu

'Yerel seçimin anlamını çarpıtıyorlar'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, yerel seçimleri 'beka' sorunu olarak topluma sunan AKP iktidarı ve ortağı MHP'nin seçimleri son derece sistematik bir şekilde asli anlamından ve amacından saptırmaya çalıştıklarını ileri sürdü.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2019 21:46
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2019 21:46
https://www.bursaport.com
'Yerel seçimin anlamını çarpıtıyorlar'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray 'beka' meselesi konusunda Meclis Araştırması açılması için harekete geçti. Konuyla ilgili olarak basın açıklaması yapan Çıray, 31 Mart 2019 yerel genel seçimlerinin iktidar partisi ve müttefiki tarafından son derece sistematik bir şekilde asli anlamından ve amacından saptırılmak istendiğini belirtti.

31 Mart Yerel Seçimlerinde vatandaşların bütün düzeylerdeki yerel yöneticilerini seçmek üzere sandık başına gideceklerine dikkat çeken Çıray, "Bu seçimin asli anlamını ve amacını belirleyen temel faktör de budur. Milletimiz bu seçimlerle kendi mutluluk ve refah özlemlerine yerel düzeyde hayata geçirecek politikaları üreteceğine ikna olduğu adayları değerlendirip seçecektir." dedi. "Ancak bu gerçek iktidar partisi ve küçük müttefiki tarafından gözden kaçırılmak istenmektedir." diyen Çıray, yerel genel seçimlerinin sırf bu nedenle 'beka' meselesi gibi  sunulduğunu vurguladı.

'Beka meselesi aydınlanmalı'

Aytun Çıray, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

"Beka meselesi aslında 16 Nisan 2017 referandumunda da dile getirilen stratejik temaydı. Ama o sırada sayın Bahçeli ile kendi aralarında yaptıkları iş bölümü ve rol dağılımı gereği ilk kez sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ifade edilmiş ve sayın Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin kabul edilmesini bir beka meselesi olarak göstermişti.

2017 referandumu ve 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimlerinden sonra Türkiye'nin içine düştüğü büyük iç ve dış politik sorunlarla, derin ekonomik kriz milletimizde bir uyanışı tetikleyince, beka meselesi bu kez sayın Devlet Bahçeli tarafından ısıtılıp soframıza getirildi. Sayın Cumhurbaşkanı da onu takip etti.

Ama bu kez işler, hiç de onların planladıkları gibi gitmeyecekmiş gibi görünüyor. Biz de önümüze koydukları ve yerel genel seçimlerin asli anlamını çarpıtıp, millet iradesini ipotek almayı amaçladıkları 'beka meselesini' Meclise taşıyarak işin iç yüzünü ve gerçeğini aydınlatmak istiyoruz. Türkiye'nin gerçekten yakın bir beka meselesi var mı? Var diyorsanız, bunun içeriği, kapsamı, boyutları ne? Bunları bize ve Türk Milletine açık delilleriyle gösterebiliyorsanız size destek verelim, beka sorununu derinleştirecek bölünmeler üretmeyelim diyoruz."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.