SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkoğlu STK'lerle buluştu: 'Yaşanabilir Bursa için İYİ Belediyecilik'

İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir araya gelerek Bursa'ya ilişkin projelerini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 02.03.2024 22:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.03.2024 23:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Türkoğlu STK'lerle buluştu: 'Yaşanabilir Bursa için İYİ Belediyecilik'

İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir araya geldi. Etkinliğe, İYİ Parti İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu ve İYİ Parti Bursa İlçe Belediye Başkan Adayları da katıldı.

Etkinlikte konuşan Selçuk Türkoğlu, "İYİ Belediyecilik vizyonumuz çerçevesinde insan ve çevre odaklı, “Sürdürülebilir Kentleşme” anlayışımızla şehrimize yakışır, yaşayan ve yaşatan bir Bursa inşa edeceğiz. Kentsel çevre kalitesini, doğrudan etkileyen doğal kaynak tüketimi, toprak kullanımı ile su, atık ve emisyon yönetimi, konularında sürekli takip ve iyileştirmeye dayalı, önleyici, hafifletici ve telafi edici bir çevre yönetimi modelini uygulamaya koyacağız. Şehirlerimizdeki, sosyoekonomik farklılıkları, insanlarımızın ihtiyaçlarını dikkate alan, birbirleriyle entegre, yeni nesil, alt ve üstyapı projelerimizi süratle hayata geçireceğiz." dedi.

İklim krizine karşı kentsel direnç oluşturmak için harekete geçeceklerini belirten Türkoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kent merkezinde ısı adalarının oluşumunu engellemek için yeşil ağlar, yapısal yoğunluk denetimi, açık alanlar ve geçirgen zemin kaplaması gibi önleyici uygulamaları yaygınlaştıracağız. Dere yataklarındaki, betonlaşma uygulamalarına son vererek doğal ekosistem kriterlerini bir arada bulunduran su akış koridorları oluşturacağız. Tüm bu çerçevede “Yeniden Yeşil Bursa" projemizi de, süratle hayata geçireceğiz. “Yeşil Bursa” deyince sadece yol kenarlarına, ağaç dikmekten ya da eldeki avuçtaki, sınırlı sayıda yeşil bölgeyi park bahçe yapıp icraat diye, pazarlamaktan bahsetmiyoruz. Biz, coğrafyamıza özgü botanik bahçeleri, şehir ormanları, rezerv alanlar, tıpkı gelişmiş ülkelerdeki gibi, doğal parklar yapmaya geliyoruz. Çarpık yapılaşmaya noktayı koymaya, Bursa’nın o meşhur yeşilini yeniden keşfetmeye ve şehrimizi, doğal yapısına uygun olarak yeşilleştirmeye geliyoruz."

İYİ Parti'nin Bursa İlçe Belediye Başkan adayları şöyle:

Osmangazi Belediye Başkan Adayı Orkun Özeller, Yıldırım Belediye Başkan Adayı Ayhan Özbek, Nilüfer Belediye Başkan Adayı Özgür Şimşek, İnegöl Belediye Başkan Adayı Sevda Özcan, Gemlik Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Yavuz, Mudanya Belediye Başkan Adayı Erol Demirhisar, Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı İsa Söğüt, Gürsu Belediye Başkan Adayı Levent Çelik, Karacabey Belediye Başkan Adayı Fatih Karabatı, Orhangazi Belediye Başkan Adayı İsmail Kaya, Kestel Belediye Başkan Adayı Mustafa Atılgan, Keles Belediye Başkan Adayı İsmail Yeni, Orhaneli Belediye Başkan Adayı Mümtaz Aslan, Harmancık Belediye Başkan Adayı Mehmet Aslan, Yenişehir Belediye Başkan Adayı Ercan Özel, İznik Belediye Başkan Adayı Mustafa Küçük, Büyükorhan Belediye Başkan Adayı Sevim Alkış

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.