SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Türkoğlu: Bursa’yla dalga mı geçiyorsunuz?

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Yenişehir Havaalanı başta olmak üzere alınan çelişkili kararlara isyan etti. Türkoğlu, “Bursa’yla dalga mı geçiyorsunuz” diye sert tepki gösterdi.
Haber Giriş Tarihi: 13.03.2022 15:15
Haber Güncellenme Tarihi: 13.03.2022 15:15
https://www.bursaport.com
kapak resmi

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan kararlara tepki gösterdi. Türkoğlu, “Bursa’yla dalga mı geçiyorsunuz?” diye sordu.

"Siz hiç, zaten açık olan bir havaalanını kapatıp bir daha açtık diye açıklama yaparak, neredeyse zil takıp oynayan bir iktidar gördünüz mü?" diye soran Türkoğlu, Yenişehir Havaalanı'ndaki uçuşların durdurulmasına ilişkin açıklamada bulundu:

"Yerel iktidar sorumluları, gazeteleri arayarak seferlerin kaldırılmasının gerekçelerini ve bu gerekçelerin haklılığını savundular. Tepkiler çığ gibi yükselince soluğu Yenişehir’de alan AK Partili vekiller, pistin üzerinde boy boy fotoğraflar verip, “Kapattığımız havalimanını yeniden uçuşlara açtık” diyerek açıklama yaparken, adeta yeni bir havalimanını daha hizmete açmışcasına çocuklar gibi sevindiler!"

"Siz hiç, kente bir yararı dokunsun diye değil, ilan verdiği yere bir yararı dokunsun diye reklam vermek zorunda kalan biçare yerel yönetimler gördünüz mü?" diye soran Türkoğlu, şöyle devam etti:

"Son günlerde Hürriyet ve Sabah Gazeteleri başta olmak üzere iktidar bültenine dönen gazetelerdeki, her biri çeyrek sayfalık Bursa Büyükşehir Belediyesi ilanları dikkatinizi çekti mi? Çekmediyse işte biz şimdi çekiyoruz. Bursa’ya yararı olsun diye değil, yandaşlara destek olsun diye verilen bu çeyrek sayfa ilanların her biri 25 bin küsur lira artı KDV haberiniz var mı? Kaç kez verildiğini bize sormayın çünkü başımız döndü, biz sayamadık! Bu arada 3-5 bin liralık sadaka niyetine uygun görülen ilanlarla sus payı verilen yerel medyamızın kıymetli mensupları, İstanbul basınına yapılan bu pozitif ayrımcılığı sizlerin dikkatine de özellikle sunuyoruz."

"Siz, “Zafer Plaza AVM’nin devamı olan Pirinç Han’ın yanındaki binanın yıkımı karşılığında, Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 20 hissesinin ne kadarını Aziz Torun’a verdiniz?” sorusuna, Başkan Alinur Aktaş’ın hiç yanıt verdiğini duydunuz mu?" diye sorusuna devam eden Türkoğlu, şöyle konuştu:

"Bursalıların hakkı olan bu yüzde 20’lik hissenin en az yüzde 7’sinin, Zafer Plaza AVM’nin Sahibi Aziz Torun’a el altından hediye edildiği iddialarının iyice ayyuka çıktığını biliyoruz. Korupark AVM ve Rezidansı’nın inşasında iktidar eliyle zaten fazlasıyla nemalandırılan, üstüne üstlük bir de tam önüne, Korupark adı da verilerek Bursaray istasyonu yapılan Aziz Torun’a, yüzde 7’lik hisse kıyağı iddiası, Alinur Aktaş’ı daha uzun süre sus pus edecek gibi görünüyor. Hal böyle olunca Bursa kamuoyu; Hanlar Bölgesi Projesi kapsamında yıkılan, vatandaşlara ait daire ve dükkanların rayiç bedelleri noktasında cimri davrandığı için mahkemelik olan Aktaş’ın, Aziz Torun’a karşı cömertliğinin sebebi hikmeti ne ola ki diye de sormadan edemiyor."

"Siz hiç, yolu olmayan yere hastane yaptık diye sevinenleri, bugünlerde de ‘İşte o yolu olmayan hastaneye nihayet yol kazandırma çalışmasına başladık’ diye defaatle bir daha sevinenleri gördünüz mü?" diye soran Türkoğlu, açıklamasını şöyle tamamladı: 

"Bu şehrin geleceğini ipotek altına alarak yaptıkları, sonrasında ‘fahiş fiyatlı metro projesi’ için aynı büyüklükte iki hastane parasına daha kıymak üzere oldukları Şehir Hastanesi’ne, bu kez de “Kestirmeden ulaşılacak yol yapıyoruz” diye havalara zıplayıp hopluyorlar."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar