SON DAKİKA
Hava Durumu

'Satışlarla bütçe açığı kapatılmaya çalışılıyor'

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Ufuk Ay, Nilüfer Belediyesi'nin öngördüğü sermaye gelirinin 10 katı kadar satış gerçekleştirmesinin altında bütçe açığını kapama gayreti olduğunu öne sürdü.

Haber Giriş Tarihi: 06.08.2018 16:56
https://www.bursaport.com
'Satışlarla bütçe açığı kapatılmaya çalışılıyor'

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Ufuk Ay, Nilüfer Belediyesi'nin faaliyet raporunda öngördüğü sermaye gelirinin 10 katı kadar satış gerçekleştirmesinin altında bütçe açığını kapama gayreti olduğunu söyledi. Nilüfer Belediyesi'nin borç batağına saplandığını ileri süren Başkan Ufuk Ay, "Öyle bir belediye düşünün ki, öngördüğü bütçeden yüzde 948 oranında bir sapma yaşasın. Bu tüm zamanların rekor sapmasıdır. Mevcut durum artık Belediye Başkanını bile gülümsetmiyor." dedi.

Nilüfer Belediyesi'nin 2017 yılında 7 milyon 461 Bin TL'lik gayrimenkul satışı öngördüğünü ancak bu tutarın 10 kat fazlası kadar bir satış gerçekleştirdiğini hatırlatan Ufuk Ay, "Yıl genelinde 70 milyon 739 Bin TL'lik gayrimenkul satışı gerçekleştiren Nilüfer Belediyesi, bu satışların 23.8 milyon TL'sini diğer bina satışlarından, 46.9 milyon TL'sini de arsa satışlarından elde etmiştir" diye konuştu.

Nilüfer Belediyesi'nin gayrimenkul satışlarından elde ettiği gelirleri belediyenin bütçe açığını azaltmak için kullanıldığını da kaydeden Ay, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Eğer bütçede belirlenen rakam kadar satış yapılmış olsa Nilüfer Belediyesi'nin bütçe açığı yüzde 20'lere ulaşacaktı. Bunun üstünü örtmek için böyle bir yöntem izlenmiştir. Aksi takdirde 2009-2016 arasındaki 8 yıllık dönemde 90 milyon TL'lik gayrimenkul satış yapan Belediye, yalnızca 1 yıllık dönemde neden 70 milyon 739 Bin TL'lik bir satış yapmıştır? Aynı Belediye 2018 yılı bütçesinde 5 milyon 250 Bin TL'lik bir sermaye geliri belirlemişken yılın ilk 5 ayında 43.5 milyon TL'lik bir satışla neyi hedeflemektedir?" 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.