SON DAKİKA
Hava Durumu

Sarıbal: Ödemiş de mitinge gelecek mi?

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile diğer kamu kurumlarında çalışanların Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Bursa'da düzenlediği ve AKP'nin cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan'ın konuşacağı mitinge katılmaları için zorlandığına dair iddialara ilişkin bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2018 16:31
https://www.bursaport.com
Sarıbal: Ödemiş de mitinge gelecek mi?

Bursa Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının cep telefonlarına gönderilen mesajlarla mitinge katılmalarının istendiğine dair bilgilerin kendilerine iletildiğini belirten CHP Milletvekili Orhan Sarıbal, "İnsanları işiyle tehdit ederek zorla alanları doldurmaya çabalıyorlar" dedi.

'Bunun adı siyasi tükenmişlik'

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin, 24 Haziran Seçimlerini kaybetme korkusu yaşadığını ileri süren Sarıbal, miting alanlarını doldurmak için son çare olarak belediye ve kamu çalışanlarını baskı altına almaya çalıştığını ileri sürdü. Sarıbal, "Halkla dolmayan alanları belediye ve kamu çalışanlarıyla doldurmak AKP'ye seçim kazandırmaz. Onlar da bunun farkında ama ellerinden bir şey gelmediği için insanları mitinglere katılmaya zorluyorlar. Belediye çalışanları ya da kamu görevlileri AKP'li olmak zorunda mı? AKP mitingine katılmak zorunda mı? Eğer böyle bir zorunluluk varsa bunu açıkça ilan etsinler; vatandaşlar da Türkiye Cumhuriyeti'nin parti devletine dönüştüğü gerçeğini ilk ağızdan öğrenmiş olsunlar. AKP'nin bu yaptığı açık şekilde hukuksuz bir uygulamadır. 24 Haziran Seçimlerini kaybetme korkusu, kimyalarını bozuyor. AKP'nin içinde bulunduğu bu durumun adı 'siyasi tükenmişlik sendromu'dur." dedi.

'Ödemiş de mitinge gelecek mi?' 

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin taşıma kalabalıklarla miting yapmaktan başka çaresi kalmadığını savunan Sarıbal, şöyle devam etti:

"Memleketin ekonomisi büyük bir çöküş yaşarken, tarımsal ithalat ve girdi maliyetleri yüzünden çiftçi nefes alamazken, eğitimden sağlığa, dış politikadan kamu yönetimine kadar bir dizi derinleşmiş sorun çözüm beklerken, en büyük seçim projesi 'Millet Kraathaneleri' yapmak olan bu iktidardan halkımız bir an önce kurtulmak istiyor. Dolayısıyla mitinglerine gitmek de istemiyor, gitmiyor. AKP de çevre ilçelerden, illerden mitingin yapıldığı yöreye kitleleri taşıyor. Bakın, en son Denizli mitinginde alandakiler 'Ödemiş seninle gurur duyuyor!' diye slogan atıyor. İş artık ayyuka çıkınca, Erdoğan 'ya arkadaşlar Denizli'de de mi Ödemiş var?' diye sitem ediyor. Buradan AKP'li muhataplarına soruyorum, acaba Ödemiş de mitinge gelecek mi?" dedi.

Bursa'daki Belediye çalışanlarının ve kamu görevlilerinin zorla mitinge gelmeleri için mesaj atıldığı iddialarının üzerine gitmeyi sürdüreceklerini belirten Sarıbal, "Ne yaparlarsa yapsınlar, halkın değişimden yana gösterdiği kararlı tutumu değiştiremeyecekler. 24 Haziran'dan sonra emekten, eşitlikten, barıştan, demokrasiden ve özgürlüklerden yana adil, her açıdan kalkınan ve yaşanabilir bir Türkiye'yi hep birlikte kuracağız." diyerek açıklamasını sonlandırdı. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.