SON DAKİKA
Hava Durumu

Sarıbal'a CHP'de tarım konusunda yeni görev

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Bursa Milletvekili ve PM üyesi Orhan Sarıbal'ı aynı konuda Genel Başkan Başdanışmanlığına getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 25.09.2020 12:13
Haber Güncellenme Tarihi: 25.09.2020 12:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Sarıbal'a CHP'de tarım konusunda yeni görev

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 37. Olağan Genel Kurultayı öncesi Tarım Politikaları ve Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Bursa Milletvekili ve PM üyesi Orhan Sarıbal'ı, aynı konuda Genel Başkan Başdanışmanlığına getirdi. Sarıbal Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü dönemde olduğu gibi Tarım Politikaları ve Tarım Örgütleri ile ilgili çalışmaları koordine edecek.

Kurultay sonrası oluşan Merkez Yönetim Kurulunda (MYK), Tarım Politikaları ve Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı kaldırıldığı için Sarıbal, MYK'da yer almamıştı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün Orhan Sarıbal'ı Tarım Politikaları Genel Başkan Başdanışmanı olarak atadı.

Ziraat mühendisi olan ve Bursa'da çiftçilik yapmayı sürdüren Orhan Sarıbal, MYK üyelisi olarak görev yaptığı dönemde ayçiçeği, buğday, pamuk, mısır, çay, fındık, hububat, baklagil, hayvancılık başta olmak üzere çok rapor yazıp MYK'ye sundu.

"AKP ve Tarımdaki Çöküş - Üretemeyen Tarım Ülkesi" raporu kamuoyunda ilgi ile karşılanan Orhan Sarıbal'ın 18 yıllık AKP iktidarında tarım ve hayvancılığın geldiği durumu içeren geniş raporu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun da önsözüyle yayınlanmış ve basında geniş yer bulmuştu.

Sarıbal, milletvekilliği döneminde ve MYK üyeliği sırasında tarım, hayvancılık ve doğa kıyımıyla karşı karşıya kalan vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilendi. Bir çok sivil toplum kuruluşunun düzenlediği panel ve oturumlarda tarım sektörünün sorunlarını dile getirdi. Pandemi sürecinde de üreticilerin yanında yer alıp sorunlarını kamuoyu ile paylaşan Sarıbal, doğal afetlerden zarar gören illeri ziyaret etti.

Son 3 ayda Doğu Anadolu'dan Akdeniz'e, Karadeniz'den Trakya'ya kadar Türkiye turu yapan Sarıbal'ın tarıma ilişkin gözlemlerini ve çözüm önerilerini içeren yeni bir rapor hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Orhan Sarıbal Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü dönemde olduğu gibi Tarım Politikaları ve Tarım Örgütleri ile ilgili çalışmaları koordine edecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.