SON DAKİKA
Hava Durumu

'Saray rejimi insanların umudunu, gülümsemesini çaldı'

CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı binasının açılışına katılan Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Normal hırsız cüzdanınızı, arabanızı, bisikletinizi çalar. Siyasi hırsız ise yüzlerdeki gülümsemeyi çalar. Saray rejimi bu ülkede insanların mutluluğunu çaldı, umudunu çaldı, gülümsemesini çaldı." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 29.04.2023 22:02
Haber Güncellenme Tarihi: 29.04.2023 22:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
'Saray rejimi insanların umudunu, gülümsemesini çaldı'

CHP Nilüfer ilçe Başkanlığı, yeni binasının açılışı Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışta konuşma yapan Öztrak, "Normal hırsız cüzdanınızı, arabanızı, bisikletinizi çalar. Siyasi hırsız ise yüzlerdeki gülümsemeyi çalar. Saray rejimi bu ülkede insanların mutluluğunu çaldı, umudunu çaldı, gülümsemesini çaldı." dedi.

CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı'nın Fethiye Mahallesi'nde bulunan yeni binasının açılışı gerçekleştirildi. Açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık, CHP Bursa İl Başkanı Av. Turgut Özkan, milletvekilleri, milletvekili adayları, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, geçmiş dönem bakanlarından CHP geçmiş dönem Bursa Milletvekili Turhan Tayan, il-ilçe kadın ve gençlik kolları katıldı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa milletvekili adayları

6 Şubat'ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden yurttaşlar ve şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan törende, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz'ın açılış konuşmasının ardından törene katılan Bursa milletvekili adayları konukları selamladı.

'KILIÇDAROĞLU'NUN ÇANKAYA'YA GİDİŞİNİ BU BİNADA KUTLAYACAĞIZ'

Açılış konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi'nin isminin telaffuz edildiği ilk günden bugüne 101 yıl geçtiğini söyleyen CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, 64 mahalleli Nilüfer ilçesinde bin 53 sandığın kurulacağı bilgisini paylaştı. Asil ve yedek olarak 2 bin 106 kişinin görevlendirildiğini belirten Yılmaz, "2018 seçimlerinde ilçemizde partimiz 36,5 oy aldı. bugün hedefimiz oldukça yüksek. Nilüfer tarihinin rekoru olan 41,5 oy oranını geçmek için gece gündüz çalışıyoruz. 15 Mayıs'ta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çankaya'ya gidişini bu binada kutlayacağız" diye konuştu.

Nilüfer İlçe Belediye Başkanı Turgay Erdem, 14 Mayıs'ta kritik bir seçim olacağını söyleyerek, "Sürecin her aşamasında kazanacağımızdan hiç şüphemiz yok. Bu seçimin bir anlamda rejim oylaması olduğunu unutmadan çalışmalı ve sandıklarımıza sahip çıkmalıyız. İnanıyoruz ki kara kışlara baksak da kışın sonu bahar olacak" dedi. 

'KADINLARA ULAŞMA KONUSUNDA ZAAFİYETİMİZ VAR'

CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mustafa Bozbey, seçime 15 gün kaldığını hatırlatarak "15 gün boyunca gece gündüz evleri ziyaret edelim. Özellikle de kadınları ve gençleri ikna edelim. 15 gün sonra da bu meydanda kutlamayı yapalım. Her yere gidiyoruz ama kadınlara ulaşma konusunda zaafiyetimiz var. Kadınlara ulaşalım, kadınları ikna edelim. Bu seçimin kaderini kadınların ve gençlerin belirleyeceğini unutmadan bu 15 günü geçirelim" diye konuştu. 

Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık, "Güçlendiirlmiş parlamenter demokrasi diyenlerle tek adam rejimi diyenlerin arasında geçecek olan bir seçim. Hukukun üstünlüğü diyenlerle üstünlerin hukuku diyenler arasında geçecek bir seçim. Vatandaşın sorununa çare üretenlerle, vatandaşın sorunlarını görmezden gelip algıyı yönetmeye çalışanlar arasında geçen bir seçim olacak. Bu nedenle söz verdik. 14 Mayıs akşamı gelecek olan sonuçlarla Kemal Kılıçdaroğlu'nu 13. cumhurbaşkanı olarak seçmeye söz verdik." diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Bundan bir asır önce devrin egemen güçlerine kafa tutan, Kurtuluş Savaşı’yla sadece kendi tarihini değil dünyanın tüm mazlum uluslarının kaderini değiştiren milletimiz, bir asır sonra yeniden tarih yazmaya hazırlanıyor. Milletimiz, halini görmeyen, sesini duymayan, kendini unutan kibir abidesini, otoriter bir yönetimi sandıkta gönderecek, dünya demokrasi tarihine adını altın harflerle yazacak. Vatan, millet hayrına büyük bir değişimin eşiğindeyiz" dedi.

'ERDOĞAN YAPACAĞINI YAPTI, İŞSİZ SAYIMIZ 98 ÜLKENİN NÜFUSUNU AŞTI'

Öztrak'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Bu hükümet geçtiğimiz seçimde ‘yaparsa Erdoğan yapar’ dedi, milletimizden oy istedi. Pandemide 5 maskeyi milletimize bedava dağıtamadı. Esnafın dükkanını kapattı, kendi partisine lebalep toplantılar yaptırdı. Evet, Erdoğan yapacağını yaptı. Cari açık düşecek dedi. Cari açık patladı. Dış ticaret açığı düşecek dedi. Dış ticaret açığı rekorlara koştu. Erdoğan yine yapacağını yaptı. Rezervler dolup taşacak dedi. Merkez Bankası'nın döviz kasası 50 milyar dolar açık verdi. Beş yıl önce kilosu 49 lira olan eti 300 liranın üstüne, 5 lira olan soğanı 30 liraya çıkarttı. Erdoğan yapacağını yaptı. Bugün açlık sınırı 9 bin 500 lira, asgari ücret ise 8 bin 500 lira. Bu ülkede çalışanların yarısından fazlası açlık sınırı altındaki ücretle hayata tutunmaya çalışıyor. Erdoğan yapacağını yaptı. İşçi sayımız 98 ülkenin nüfusunu aştı. Erdoğan yapacağını yaptı."

'SARAY REJİMİ BU ÜLKEDE İNSANLARIN GÜLÜMSEMESİNİ ÇALDI'

"Çalışmayan fakir ama çalışan da fakir. Bu ucube rejim, bu milleti bu hale getirdi. Millet hayat pahalılığı ile işsizlik arasında limon gibi sıkıldı. Erdoğan yapacağını yaptı. Bu ülkenin gençleri için bir ev, bir araba sahibi olmak artık hayal oldu. Erdoğan, yapacağını yaptı. Taşı sıksa suyunu çıkaracak milyonlarca gencin evde oturduğu, iş bulanın açlık pahasına işe gittiği insanların yaşamadan öldüğü bir ülke olduk. Erdoğan burada da yapacağını yaptı. Bu ülkenin insanları yangın oldu, sel oldu öldü. Maden patladı öldü. Deprem oldu öldü. Tüm bu ölümleri engellemekle görevli hükümetin başı 'fıtrat' dedi, 'kader' dedi. İnsanlar enkazların altında 'devlet nerede' diye bağırıp soğuktan öldü. Enkazın başına 48 saat boyunca Mehmetçiği göndermedi. Erdoğan yapacağını yaptı. Normal hırsız cüzdanınızı, arabanızı, bisikletinizi çalar. Siyasi hırsız ise yüzlerdeki gülümsemeyi çalar. Saray rejimi bu ülkede insanların mutluluğunu çaldı, umudunu çaldı, gülümsemesini çaldı. Son 5 yılda Türkiye, hukukun üstünlüğü endeksinde 15 sıra, yolsuzluk algı endeksinde 20 sıra, dünya mutluluk endeksinde 43 sıra, insani özgürlük endeksinde 46 sıra birden geriledi. Saray önce hakkı, hukuku, adaleti bitirdi. Milletin 418 milyar dolarını yandaşa peşkeş çekti. Millet buna sesini çıkarmasın diye de sopalı rejimi kurdu. Milletin yüzündeki gülümsemeyi böyle çaldı. Erdoğan yapacağını yaptı."

'MUHALEFETİN SÖYLEMEDİĞİNİ SÖYLEDİ, YAPTI DİYE YALAN SÖYLÜYORLAR'

"Faiz nastır, günahtır dedi, 21 yılda milletin kesesinden 537 milyar doları faiz lobilerine yedirdi. Bir kuruş vermeden yapıyoruz dediği, geçilmeyen yollar ve köprüler, uçulmayan havalimanları için dolarla, avroyla verdiği garantiler karşısında 7 yılda milletin hazinesinden 12 milyar 645 milyon dolar ödedi. Bu parayla 31 tane Fatih Sultan Mehmet Köprüsü veya 4 tane Yavuz Sultan Selim Köprüsü veya 3 tane Atatürk Barajı yapılabilirdi. Bu parayı vatandaşın cebinden aldı, yandaş müteahhitlerin cebine koydu. Burada da Erdoğan yapacağını yaptı. Milleti unutanlar, saraylarında ‘efulilerle smoothielerle, kornişona sarılı dana rozbiflerle midelerini doldurdu. Sindirmek için de geceleri manda yoğurtlu kestane ballı tariflerle başlarını yastığa koydular. Ondan sonra da itibardan tasarruf olmaz dediler. Erdoğan yine yapacağını yaptı. Millete söyleyecek sözü kalmayanlar miting meydanlarında on parmaklarında on kara, bizlere sürmeye kalktı. Muhalefetin söylemediğini, yapmadığını, 'söylediler, yaptılar’ dedi, yalan söyledi. Cami avlularında bizleri yuhalattı. Milletin diniyle, diyaneti ile uğraştı. Ama yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'le, ‘bakara makara’ diye dalga geçen, kul hakkı yemekten daha henüz aklanmamış olan şürekâsını da büyükelçi yapmaktan geri durmadı. Erdoğan yapacağını yine yaptı."

'ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİM İKİ ADAY DEĞİL, İKİ ANLAYIŞ ARASINDA'

"Önümüzdeki seçim iki aday arasında değil, iki anlayış arasında olacak. Bir tarafta ‘Harun olacağız’ diye gelip Karun olanlar, diğer tarafta tevazuyla yaşayan insanlar… Bir tarafta milletin iffetli analarına küfredenler, bunları koruyanlar, milletin kesesinden faiz lobilerinin, dolar baronlarının, yandaş müteahhitlerin kasasına hortum bağlayanlar; diğer tarafta bu vurgunu bitirmeye kararlı, milletten çalınanları yerine koyacak namuslu dürüst kadrolar… 15 Mayıs'ta Nilüfer hakkını alacak. Bursa hakkını alacak. Türkiye hakkını alacak."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.