SON DAKİKA
Hava Durumu

Şadi Özdemir: Gün el ele beraber yürüme günüdür

CHP Bursa İl Örgütü, 'Genişletilmiş Örgüt Toplantısı'nda bir araya gelerek düşünce ve önerileri paylaştı. Katılımın yoğun olduğu toplantıda konuşan CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, "AKP hükümeti ülkeyi perişan etmiş durumda. Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarına ihtiyacımız var" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 10.04.2016 12:24
Haber Güncellenme Tarihi: 10.04.2016 12:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Şadi Özdemir: Gün el ele beraber yürüme günüdür

CHP Bursa İl Başkanlığı Genişletilmiş Örgüt Toplantısı'nı yoğun katılımla gerçekleştirdi. CHP Bursa Milletvekilleri Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın da katıldığı toplantıda tüm ilçe başkanları da örgütleriyle birlikte hazır bulundu.

Çok sayıda üyenin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, 27 Mart Pazar günü gerçekleştirilen 1. Büyük Buluşma'ya gösterilen ilginin örgütü heyecanlandırdığını ifade etti. Etkinliğe katılanlara teşekkür eden Şadi Özdemir, buluşma öncesinde 'hayal gördükleri' yolunda eleştiriler aldıklarını belirterek; "Hayal mi görmüşüz? O organizasyon için 580 kişi gerekiyordu. Çalışma gruplarında çalışmak isteyen 450 kişi var. Bunların da 29'u partili değil. Bizden görev istiyorlar. İzleme masalarımızda ise 155 kişi görev almak istemiş. Yani 605 arkadaşımız görev almak istemiş. Hayatta olmaz deniyordu. Biz başlangıç için yarısına bile razıydık. Aramızda büyük bir aşk başladı. Ne aşkı; İktidar, dava aşkı... Bunu ilk önce bize oy vermiş arkadaşlar anlayacak ama en önemlisi AKP anlayacak. Anlayacak ki; inişleri başladı, bu da Bursa'dan başladı" diye konuştu.

"HEP BERABER YÜRÜYECEĞİZ"

AKP hükümetinin 14 yılda ülkeyi perişan ettiğini ileri süren Şadi Özdemir,  Türkiye'nin ekonomik olarak geldiği noktayı rakamlarla açıkladı. Türkiye'nin parçalanma noktasına geldiğini belirten Özdemir; "Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarına ihtiyacımız var. İnsanlar kavga eder, birbirine girer duruma geldi. Dünyada itibarı sıfıra inmiş bir ülke haline geldik. El ele verip, birlik olmamız, kardeşçe yaşamamız gerekiyor. Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partisi ailesiyiz. Hepimiz bunun bilincinde olacağız. Hep beraber yürüyeceğiz" dedi. Örgüt toplantısı olması sebebiyle birçok çalışma yaptıklarını ifade eden Özdemir şöyle konuştu:

"Sözümüz söz, bütün örgüt toplantıları üç ayda bir yapılacak. Partinin görev almış il başkanları, parti meclis üyeleri, milletvekilleri, belediye başkanları, ilk genel meclis üyeleriyle 'Harekete geç' projemizin ana fikrini paylaştık ve hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan herkesle beraber çalışmak istediğimizi anlattık, anlatmaya da devam ediyoruz. Bunu sonuna kadar götürmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

 "TEK VÜCUT OLALIM"

Ankara'da 5 Mart'ta CHP Genel Merkezi'nin gerçekleştirdiği Sivil Toplum Örgütleriyle buluşma toplantısına 165 STK ile katılım sağladıklarını hatırlatan Şadi Özdemir, şöyle devam etti:

"Ankara'ya gittik ve çalışmaya katkı koyduk. Bu toplantı tekrarlanacak, ona da hazırlık yapılmalıdır. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 13-14 Mayıs'ta Bursa'da olacak. Dolayısıyla hem Sivil Toplum Örgütleriyle, hem parti örgütleriyle, hem halkla buluşacak. Bunun planlamalarını yapıyoruz. Önümüzdeki haftaların en önemli olayı bu konu üzerine yoğunlaşmaktır. Hazırlık yapmalıyız."

Son günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması üzerine adeta bir linç kampanyası başlatıldığını belirten Özdemir; "Bunu hep birlikte izliyoruz. Söylenen söz gayet basit ve net. Daha önce bu sözü kendi bakanları da söylemiş. Buna rağmen bütün kanallardan bir anda saldırıya geçildi. Ne demiş Genel Başkanımız: Çocukları koruyun demiş. Bunu Reza Zarrab için de Eski İçişleri Bakanı söylememiş miydi? Genel Başkanımız bunu katıldığı bir programda iki yıl önce açıklamış. Önüne yatarım derken, gövdemi size siper ederim demiş. Neymiş demek ki; Birilerini korumak için önüne yatılmış. AKP'nin yarattığı toplum ortada. Hangi insafla, vicdanla Genel Başkanımıza cinsel bir noktaya getirerek bunu söyleyebilir ki? Neden biliyor musunuz? esas sebebi şu; kafaları öyle çalışıyor çünkü. Onlar başka bir şeyden anlamıyor. Toplumun yaşadığı bu travmalar ortadayken artık seni beni bırakmak gerekiyor. Ben il başkanınız olarak rica ediyorum. Geçmişte ne yaşadıysanız koyun bir kenara, el ele beraber yürüyelim, tek vücut olalım" dedi.

"BİRBİRİMİZE İHTİYACIMIZ VAR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik linç kampanyası sürerken, diğer yandan örgütlere de saldırıların olduğunu ifade eden Şadi Özdemir, Düzce İl Başkanı'nın ardından Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm'e de saldırıldığını hatırlattı.

"İl Başkanlarına, milletvekillerine ciddi saldırılar var. Ben kendim de yaşıyorum. Maliyesiyle, müfettişiyle belediyelerimiz yaşıyor" diyen Özdemir sözlerini şöyle noktaladı:

"Baskı altında çalışıyoruz. Ama onlar bizim kim olduğumuzu, Cumhuriyet Halk Partililerin nasıl olduğunu anlamamışlar. Bunu onlara gösterelim. Biz Fransızlar, İtalyanlar, İngilizler, Yunanlar, Ermeniler bu ülkeyi işgal ettiği zaman, İngilizlerin koltuğunun altına sığınan kültürden gelmiyoruz. Biz onlara karşı Kurtuluş Savaşı vermiş kültürden geliyoruz. O yüzden Mustafa Kemal Atatürk'ün çocukları, torunlarıyız. Biz 7 düvelden korkmayız, AKP'den mi korkacağız. Gelin üstümüze gelin. Gelin de alın boyunuzun ölçüsünü. İllere siyah çelenk koyacaklardı. Denizli'ye gittiler, Cumhuriyet Halk Partililer toplandı. 'Gelin' dediler, gelemediler, yoldan geri döndüler, 100 metre ileri koydular çelenklerini. Artık mücadele sokaklarda. Gelecekleri varsa görecekleri de var. Dolayısıyla birleşelim, el ele tutuşalım. Birbirimize ihtiyacımız var."

Özdemir'in konuşmasının ardından, başkanlığını CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal'ın üstlendiği divanda söz alan üyeler düşüncelerini örgütle paylaştı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.