SON DAKİKA
Hava Durumu

Nihat Yeşiltaş CHP Bursa İl Başkanlığına adaylığını açıkladı

CHP Bursa İl Kongresi için geri sayım sürerken Turgut Özkan'ın ardından Nihat Yeşiltaş, CHP Bursa İl Başkanlığı için adaylığını resmen açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 10.09.2023 19:44
Haber Güncellenme Tarihi: 14.09.2023 00:01
https://www.bursaport.com
Nihat Yeşiltaş CHP Bursa İl Başkanlığına adaylığını açıkladı

CHP Bursa İl Örgütü'nün 17 Eylül Pazar günü yapılacak 38. Olağan İl Kongresi için geri sayım sürerken İl Başkanı Turgut Özkan'ın ardından eski Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş İl Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Yeşiltaş’ın İl Başkanlığındaki adaylık açıklamasına CHP İl Başkanı Turgut Özkan, CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Hasan Öztürk, Orhan Sarıbal, CHP’nin 2019'daki Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ve kalabalık bir partili grubu katıldı.

Konuşmasına mücadele için farklı bir siyasi bilinç ve örgütlenme modeline ihtiyaç olduğunu belirterek başlayan Nihat Yeşiltaş, "Rotasız kalmış bir gemiye rüzgar fayda etmiyor. Bizler, bir emek kenti olan Bursa’da, partimizin rotasını emekçilerden yana belirliyor ve bu anlayışla yola çıkıyoruz. Parası olanların yoksullar hakkında konuştuğu, yoksul olanın payına ise susmanın düştüğü, adaletsiz bir siyaset ortamının, Bursa’mız ve ülkemiz için hiçbir sağlıklı sonuç vermeyeceği açıktır” dedi.

"Ben; kimsesizlerin, yoksulların ve yok sayılanların mücadelesini vermek için bu kentin mazlumlarının sesi olmak için adayım" diyen Yeşiltaş, şunları söyledi:

"Ülkemizin genelde yaşadığı cehennemi, yerelde de 19 yıldır yaşamaya devam ediyoruz. Her geçen gün artan trafiği, söz verip yapılmayan metroları, ranta kurban giden yeşili, becerilemeyen kentsel dönüşümü, kirli havası ve çoraklaşan kültür sanat hayatıyla, Bursa başka bir cehennemi yaşıyor. Bu kadim şehir, bu basiretsiz yönetimden acilen kurtulmak zorundadır.

En son 46 yıl önce Bursa’yı kazanmış bir partinin, bugün kendi içinde anlaşmazlıklara düşmesi kabul edilemez bir durumdur. Cumhuriyet Halk Partisi, içinde farklı eğilimleri barındıran bir partidir. Ancak uğrana mücadele ettiğimiz ortak değerler ayrışmamıza imkan vermeyecek kadar büyüktür. Öncelikle yapacağımız şey bütünleşmeyi sağlayıp, örgütü ayağa kaldırmak olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi’nde birliği ve beraberliği sağlamak için adayım. Yüzüncü yılımızda bu kentte Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını kurmak için Mustafa Bozbey’i Büyükşehir Belediye Başkanı yapacak mücadeleyi vermek için adayım. Bursa’nın daha önce görmediği bir muhalefet cephesini oluşturmak için adayım.

Hiçbir parti emekçisinin yok sayılmadığı, yoldaşlık anlayışı ile birbirimize bağlandığımız bir ortamı var etmek için geliyoruz. Bu kentte yaşayan tüm çocuklarımızın geleceği için geliyoruz. Yüzüncü yılımızda Bursa’yı almak için geliyoruz."

CHP'de İl Başkanlığı için üçüncü olarak; eski İl Başkanı Gürhan Akdoğan'ın adaylığını 14 Eylül günü açıklaması bekleniyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.