SON DAKİKA
Hava Durumu

MHP ve BBP ilk kez bayramlaşmıyor

MHP yönetimi, BBP'nin partiler arası bayramlaşma için randevu talebine olumsuz yanıt verdi.

Haber Giriş Tarihi: 26.08.2011 11:39
Haber Güncellenme Tarihi: 26.08.2011 11:39
https://www.bursaport.com
MHP ve BBP ilk kez bayramlaşmıyor

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 18 yıldır ilk defa MHP'nin tavrından ötürü iki ülkücü-milliyetçi parti arasında bayramlaşma ziyaretinin yapılmayacağını açıkladı.

Destici, ''Rahmetli Türkeş döneminde bile gerçekleşen bu bayramlaşma, 18 yıldır ilk defa Sayın Bahçeli ve yönetiminin tavrından ötürü gerçekleşmeyecek'' diye konuştu.

UYGUN DEĞİLİZ CEVABI

BBP heyeti, ramazan bayramının ikinci günü bayramlaşmak için yazılı olarak MHP'ye randevu başvurusu yaptı. Ancak MHP yönetimi, başvuruda geçen zaman için ''uygun değiliz'' cevabını verdi. Bunun üzerine BBP'den bayramlaşmak için uygun bir saat soruldu, ancak MHP'den ikinci yanıtta olumsuz oldu. BBP, MHP'den gelen ''bayramlaşmak için uygun vaktimiz yok'' cevabı üzerine randevu başvurusunu geri çekti. BBP'nin ikinci yazısında ''Sizin uygun vaktiniz yok ise biz de başvurumuzu geri çekiyoruz'' şeklinde randevunun geri çekildiğine dair faks çekti.

BİZİ EN BÜYÜK RAKİP OLARAK GÖRÜYORLAR

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Devlet Bahçeli'nin başında bulunduğu MHP'nin bu tavrını anlamakta güçlük çektiğini belirterek, ''BBP'nin başına genel başkan olduğumda sol partilerden dahi tebrik telefonları alırken Sayın Bahçeli en ufak şekilde bir kutlamada bulunmamıştır. Bahçeli MHP'sinin bu tavrı benzer tabandan beslenmemiz nedeniyle BBP'yi kendilerine en büyük rakip olarak görmelerinden kaynaklandığı açıktır.'' dedi.

YAŞANANLAR DÜŞÜNDÜRÜCÜ

Destici, genel başkan olduktan sonra terörle mücadele konusunda solda ve sağda yer alan siyasi partileri tek tek ziyaret ettiğini belirterek, ''Bu konuda da MHP kapılarını kapatmıştır. Terörle mücadele konusunu bu kadar önemsediğini belirten bir MHP, ne yazık ki taban olarak bize uzak olan parti ve liderleri görüşme yapmasına rağmen bizle görüşmede bulunmamıştır. Başbakan ve Cumhurbaşkanı da arz ettiğimiz terör raporunda soldan sağdan tüm partilerin görüşlerine yer verirken MHP randevu vermediği için görüşlerine yer verilememiştir. Bu durum son derece düşündürücü bir durumdur.'' diye konuştu.   

FUNDA GÜLKAYA

BURSA'DA DA BAYRAMLAŞMA OLMAYACAK

BBP'nin bayramlaşma talebinin, MHP Genel Merkezi tarafından reddedilmesi üzerine BBP Bursa İl Teşkilatı'nın tavrının da genel merkezle aynı olacağını ifade eden BBP Partisi İl Başkanı Ömer Ünsal, "MHP Genel Merkezi'nin almış olduğu bu tuhaf karar karşısında, MHP Bursa teşkilatının zor durumda kalmaması için, bu bayram MHP'yi es geçeceğiz" dedi. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.