SON DAKİKA
Hava Durumu

Kılıçdaroğlu: Kimse korkuya teslim olmasın

Sosyal medyadan videolu açıklama yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "İnsanları konut vaadi görüntüsü altında tehdit ediyorlar. Bu saatten sonra korkmamız gereken tek şey, korkunun kendisidir" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2023 11:30
Haber Güncellenme Tarihi: 25.02.2023 11:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Kılıçdaroğlu: Kimse korkuya teslim olmasın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından videoyla açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Bu saatten sonra korkmamız gereken tek şey, korkunun kendisidir" ifadelerini kullandı.

"Çok zor bir zaman sürecinden geçiyoruz ve hepimiz acımızı farklı şekillerde yaşıyoruz. Günlerdir depremi konuşuyoruz" diyen Kılıçdaroğlu, "Aklımız hep bölgede. Boğazımızdan geçen her lokmanın vicdan azabını çekiyoruz. Lokma ya lokma... Saraylılar mütevazi lokmalarımızı boğazımıza dizdi. İçimizde çok acı biriktirdik, bir insanın kaldıramayacağı kadar acı" şeklinde konuştu.

Herkesin depremler nedeniyle endişeli olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Ne zaman işler bundan daha kötüye gidemez diye düşünsek, daha da kötüye gidebileceğini her yıl bize gösterdiler. Bugün kaybettiklerimiz için kederliyiz. Ama açık konuşalım sevdiklerimiz için de çok kaygılıyız. Ya daha da kötüsü olursa diye düşünüp duruyoruz. Evet, 84 milyonluk koca bir ülke ruhsal olarak o enkazın altında kaldı" dedi.

Çocukların durumuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Bakın unutuyoruz ama günlerdir bu yaşadığımız felaketin yükünü küçük çocuklarımızın omuzlarına da yükledik. Anne babalarının düştüğü hali gördüler, onların çaresizliğini gördüler. Genç anne ve babalara sesleniyorum: Biliyorum çok zor, başta yapamadık ama en azından bu saatten sonra çocuklarımızın yanında ne konuştuğumuza dikkat etmemiz lazım ki onların taze zihinlerinde daha büyük yaralar açmayalım" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

'İNSANLAR CAN ÇEKİŞİRKEN SEÇİM STRATEJİSİ TELAŞINA DÜŞTÜLER'

"Peki bunlar olurken saraylılar ve karanlık propaganda başkanlığı ne yaptı? Oturup seçim kampanyasını nasıl değiştireceği düşündü. 20 yıldır deprem konusunda hiçbir şey yapmayan bu iktidar, insanlar molozlar altında can çekişirken yine acılardan siyasi rant devşirmenin seçim stratejisinin telaşına düştü."

'HİÇ UTANMADILAR'

"100 milyon tonluk moloz yığını varken, o molozların altında insanımız cansız yatarken, asbest varken, zehir varken, toz varken onlar konut pazarlama işine giriştiler. Çünkü tek dertleri seçim, varsa yoksa seçim. 'Türkiye'nin Yüzyılı' sloganından 'Yüzyılın Felaketi' sloganına geçişleri, emin olun göz kırpma süresinde oldu. Vallahi hiç de utanmadılar."

'TÜRKİYE'NİN YÜZYILI FELAKETİN YÜZYILI OLDU'

"Dünyanın bu yüzyılı bizimdir iddiasıyla yola çıkan bu zevat, depremin 19'uncu gününde hala vatandaşına çadır götüremedi. Covid-19 sırasında 5 maskeyi dağıtamadı. Orman yangınında uçak kaldıramadı, doğal olarak ekonomiyi batırdı. 'Türkiye'nin Yüzyılı' oldu mu size 'Felaketin Yüzyılı'. Evet oldu."

'MESAJIMI HERKESİN DUYMAYACAĞINI BİLİYORUM'

"Mesajımın herkes tarafından duyulamayacağını biliyorum çünkü derinden bölünmüş bir ülkede yaşıyoruz. Ancak ben yine de anlatacağım. Aslında insanları konut vaadi görüntüsü altında tehdit ediyorlar. 'Bak biz gidersek, siz bize 1 sene daha vermezseniz evsiz barksız kalırsınız' diyorlar. Açıkça söylüyorum: Yalan söylüyorlar. En basit insan hakkı olan barınma hakkı üzerinden insanımızı tehdit ediyorlar. Yaptıkları bu. Çünkü şantajcı bunlar."

'HİÇ KİMSE KORKUYA TESLİM OLMASIN'

"Sevgili halkım, bu saatten sonra korkmamız gereken tek şey, korkunun kendisidir. Hiç kimse korkuya teslim olmamalıdır. Unutmayın kimse sizi barınma hakkı üzerinden tehdit edemez. Tabii ki barınma sorunu çözülecek, tabii ki konutlar yapılacak, tabii ki depremde evsiz kalmış her vatandaşımız yeni evine kavuşacak. O molozların altında aileler kaldı, binlerce aile. Erdoğan iki beton dökecek, bu bitecek, bu mu yani? Böyle kandırabileceğini sanıyor milletimizi. Bunların kafası şunu almıyor: Milletimizi barınma ile tehdit edecek kadar aciz bir duruma sürüklenmelerine asla izin vermeyeceğiz."

'YOZLAŞMIŞ NE VARSA SÖKÜP ATACAĞIZ'

"Dünyanın en iyi üniversitelerinde bilim insanlarıyla bunun için buluştum, teknoloji ve ekonomiyi konuştum. Dünyanın en büyük fonlarıyla çalışma toplantıları yaptım. Kimse aziz milletimiz aciz muamelesi yapmasın diye. Türkiye'de dünyanın her yerinde alanında öncü yüzlerce bilim insanımızdan büyük bir kurul kurdum. Ekonomide 'şampiyonlar ligi' kadrosunu bir araya getirdim. Sizi en temel hakkınız üzerinden hiç kimse tehdit edemesin, beklentilerinizi sıfırlamasın diye yaptım. Bilimle, temiz parayla, yepyeni bir zihniyet dönüşümüyle ülkemizi bu kaygı, keder ve depresyon sarmalından hızla çıkarıp yepyeni bir yüzyıla yelken açacağız. Belki adı 'Türkiye Yüzyılı' olmayacak ama Türkiye yaralarını sarıp Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında mutlaka ayağa kalkacak ve koşmaya başlayacak. Bu çürümüş düzeni geride bırakmak için yozlaşmış olan ne varsa söküp atacağız. Bin odalı saraylarından barınma hakkıyla milletimizi tehdit etmelerine izin vermeyeceğim. Bu şantajlarına bu onurlu millet asla pabuç bırakmayacak." (Gazete Duvar)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.