SON DAKİKA
Hava Durumu

Kılıçdaroğlu: Gemiyi limana sağlam götürmek kaptanın görevidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis 'teki grup toplantısında, "Gemiyi limana sağlam götürmek kaptanın görevidir. Kaptan olarak gemiyi sağlam götüreceğimi herkes bilsin. Partide değişimin önünü açacağım, merak etmeyin" diye konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 13.06.2023 22:43
Haber Güncellenme Tarihi: 13.06.2023 22:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Kılıçdaroğlu: Gemiyi limana sağlam götürmek kaptanın görevidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerden sonra ilk kez partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu 'değişim' talebiyle ilgili olarak, "Gemiyi limana sağlam götürmek kaptanın görevidir. Kaptan olarak gemiyi sağlam götüreceğimi herkes bilsin. Partide değişimin önünü açacağım, merak etmeyin" değerlendirmesinde bulundu. 

Kılıçdaroğlu'nun satır başından açıklamaları şöyle:

"Bize oy veren 25 milyonun hayaliyle bizim hayalimiz aynıydı. Demokrasiyi getirecektik, yaşanabilir bir Türkiye'yi inşa edecektik, kinden öfkeden arınmış bir siyaset anlayışını bu ülkeye getirecektik. Bize oy vermeyen vatandaşların hakkını, hukukunu da savunacaktık, hiç kimseyi ötekileştirmeyecektik. Yeni bir anlayışı, yeni bir kültürü bu ülkeye getirecektik. Kimsenin inancından ötürü, kimsenin yaşam tarzından ötürü, kimsenin kimliğinden ötürü ötekileştirilmediği güzel bir Türkiye'yi inşa edecektik. Peki, bu idealimizden vazgeçtik mi? Asla vazgeçemeyiz. Tarihimizin bize yüklediği temel bir sorumluluktur bu. Asla vazgeçmeyeceğiz, bundan sonra da vazgeçmeyeceğiz, inançla yolumuza devam edeceğiz, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz; bu ülkeye demokrasiyi gerçek anlamda getirinceye kadar yolumuza devam edeceğiz.

"Saray'a ve sözcülerine de seslenmek isterim: Siz demokratların iradesini, insan haklarını savunanların iradesini kötülüklere karşı iyiliğe savunanların iradesini asla teslim alamayacaksınız. Biz değişeceğiz, biz yenileneceğiz, biz güçleneceğiz ve bu yalan ve iftira siyaseti içinde olmasına bu memleketin olmasına asla izin vermeyeceğiz. Beraber olacağız, birlikte olacağız, yalanlara karşı birlikte mücadele edeceğiz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti en olmaz denilen anlarda, en ümitsiz anlarda küllerinden yeniden doğmasını bilmiştir. Yeniden doğacaktır, yine doğacaktır.

"Ben bir genel başkan olarak partimin sadece bugününü ve yakın geleceğini değil, uzun hedefli yapısını da düşünüyorum ve düşünmek zorundayım. Hiç kimse unutmasın; gemiyi limana sağlam götürmek yine kaptanın görevidir. Kaptan olarak gemiyi limana sağlam götüreceğimi herkes bilsin.

"Bir an olsun namerde boyun eğmedim, bir tek kere bile olsa haramzadelerin sofrasına oturmadım, majestelerinin muhalefeti olmadım, sarayın sofrasına diz kırmadım, sırça köşklere tamah etmedim; doğru ve hak bildiğimi söylemekten asla geri adım atmadım, üstüme düşeni gözümü kırpmadan yaptım. Çünkü bir Cumhuriyet Halk Partili olmak bunu gerektiriyordu ve ben bunu yaptım."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.