SON DAKİKA
Hava Durumu

Kılıçdaroğlu: Erdoğan bir milli güvenlik sorunudur

Suç örgütü lideri Sedat Peker ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına ilişkin konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan, 'Her şeyin sorumlusu benim' diyorsa, devleti mafyaya teslim eden de Erdoğan'dır. Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Devleti için bir milli güvenlik sorunudur" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2021 21:41
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2021 21:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Kılıçdaroğlu: Erdoğan bir milli güvenlik sorunudur

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında, herkesin son dönemdeki gelişmelerden ciddi kaygı duyduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, Sedat Peker'in videolarındaki iddiaları ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarını değerlendirdi. "Devleti yönetemiyor, devlete de çöreklenmiş bunlar, mafya gibi" diyen Kılıçdaroğlu, "Eğer Erdoğan, her şeyin sorumlusu benim diyorsa devleti mafyaya teslim eden de Erdoğan'dır. Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Devleti için bir milli güvenlik sorunudur." diye konuştu. Kılıçdaroğlu, "Haydi Erdoğan, er meydanında bekliyorum seni. Zaman sandık zamanıdır.  Milletten korkma." diyerek seçim çağrısında bulundu.

"Zammın tek sorumlusu var Erdoğan şahsım hükümeti"

Kılıçdaroğlu, 1 milyon 150 bin esnafa bir defaya mahsus 3 bin lira, 235 bin esnafa da 5 bin lira hibe ödemesi yapılacağını hatırlatarak şöyle konuştu:

"Toplam 1 milyon 385 bin esnafa, bir sefere mahsus olmak üzere 4 milyar 625 milyon lira ödenecek. Parayı nereden karşılayacaklar? Bunun için oturdular düşündüler. Hazine tam takır, 128 milyar dolar da gitti. Yeni bir IBAN açtılar, Kılıçdaroğlu var, "Millete el avuç açtınız" diyecek. 'O zaman ne yapalım en çok tüketilen ürünlere insafsız zam yapalım' dediler. Kurşunsuz benzinde ÖTV'ye yüzde 54, motorinde yüzde 78, LPG'de yüzde 189 zam yaptılar. Zammın bir tek sorumlusu var Erdoğan şahsım hükümeti."

"Ne farkınız var mafyadan?"

Merkez Bankası'nın 128 milyar dolarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Merkez Bankası'nın 128 milyar doları arka kapıdan gitti. Kim çöktü 128 milyar doların üstüne? Bunların mafyadan ne farkı var? Yasa yok, kanun yok. Uydurma bir protokol. Merkez Bankası satmıyor. Arka kapıdan dolaşıyorsunuz, damada diyorsunuz ki; "Ver kardeşim 128 milyar doları" mafya da çöküyor, siz de çöküyorsunuz. Ne farkınız var mafyadan?" diye konuştu.

"Saray'da Bizans entrikaları yaşanıyor"

İçişleri Bakanı süleyman Soylu'nun bir milletvekilinin suç örgütü lideri Sedat Peker'den 10 bin dolar aldığı sözlerine ilişkin Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Türkiye'nin İçişleri Bakanı açıklama yapıyor, devletin televizyonunda. Siyasetçiyi keklemişler... Mafya ağzı bu. "Ben ne yapayım kim keklemişse hesabını ondan sorsun. Ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun" diyor. Yani bir siyasetçiyi ayda 10 bin dolarla keklemişler diyor... Bilgim var diyor... İyi dedik 'araştıralım'. Buna da 'hayır' dediler. 'Araştırmayın' dediler. TBMM Başkanı'na dilekçe verdik. Meclis Başkanlığı Türkiye'nin itibarını koruma görevi vardır. Meclis'te reddedildi, kimin oylarıyla, AKP ve MHP milletvekilleri... Sizi de mi birileri kekliyor acaba? Birileri size de mi avantaj sağlıyor. Meclis Başkanı'nın bu olay karşısında aciz olmaması lazım. Sessiz olma hakkı yoktur. Kim her ay 10 bin dolar rüşvet alıyorsa onu kamuoyu önünde açıklamak zorundadır. Şentop çağırmak zorundadır Süleyman Soylu'yu, eğer bir siyasetçi her ay 10 bin dolar rüşvet alıyorsa adını ver kardeşim. İçişleri Bakanı'nı çağıracaksın. Efendim savcı çağırırsa hesabını verecekmiş. Savcı mı kaldı? Mafya bir siyasetçiyi besliyorsa 10 bin dolar ile, yılda en az 100 bin dolar kazanıyordur. Hırsızlığın ayyuka çıktığı, rüşvetlerin sıradanlaştığı dönemi yaşıyoruz. Saray'da Bizans entrikaları yaşanıyor. Tam bir rezalet."

"Bu ülke artık bu iktidarı taşıyamıyor"

Kılıçdaroğlu, "Bu ülke artık bu iktidarı taşıyamıyor.  Bu ülkenin namuslu, onurlu, çalışkan insanları, bu iktidarın yalanlarını ve çarpıtmalarını artık taşıyamıyor. Herkesin midesi kalkıyor ortaya dökülen pisliklerden. Görevde geçirdikleri 19 yılın sonunda, her ay bir rezilliği bir diğer rezillikle unutturdular. Namuslu halkımız artık bunlara tahammül edemiyor. Ama soru şu. Biz hazır mıyız halkımızın taleplerine? Değişmeye ve değiştirmeye hazır mıyız?" diyerek seçim taleplerini dile getirdi. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.