SON DAKİKA
Hava Durumu

Karaca: Bursa Türk Telekom fiilen devre dışı

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, AKP Bursa İl Başkanı Davut Gürkan'ın Türk Telekom Bursa Bölge Müdürlüğü'nün kapatılmayacağını açıklamasına ilişkin, "AKP İl Başkanı Davut Gürkan'a konuyla ilgilendiği için teşekkür ediyoruz. Ancak Sayın Gürkan'ın yanıltılmış olma ihtimali bulunduğunu da söylemeden geçemeyeceğim" diyerek, Bursa Bölge Müdürlüğü'nün resmi olarak kapatılmamış olsa da fiilen devre dışı olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 19.03.2021 16:16
Haber Güncellenme Tarihi: 19.03.2021 16:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Karaca: Bursa Türk Telekom fiilen devre dışı

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, her ne kadar "kapatılmayacağı" açıklanmış olsa da, yaşanan gelişmelerin Türk Telekom Bursa Bölge Müdürlüğü'nün kapatılması olasılığının hala var olduğunu gösterdiğini söyledi. CHP'li milletvekilleriyle birlikte Türk Telekom Bursa Bölge Müdürü Hüsnü Canbaz'ı makamında ziyaret eden Karaca, bölge müdürünün bu ay sonundan geçerli olmak üzere emekliye ayrıldığını ziyaret sırasında öğrendiklerini ve hayırlı olsun dileğinde bulunduklarını söyledi.

Türk Telekom Bölge Müdürlüğü'nün kapatılıp Bursa'nın da İzmir'e bağlanacağı yolundaki bilgiler üzerine açıklama yaptıklarını ve iktidar partisi il başkanı ve milletvekillerini Bursa Bölge Müdürlüğü'nün kapatılmaması için göreve davet ettiklerini belirten Karaca, şu açıklamada bulundu:

"Basında yer alan haberlerden öğrendiğimize göre, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve bazı milletvekilleri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında görüşme trafiği yaşanmış olup, AKP İl Başkanı Davut Gürkan'ın da bakanlığın bu konuda aldığı resmi bir karar bulunmadığı ve 'Alınmamış bir kararın iç yazışmalarının paylaşılması nedeniyle konu gündeme geldi. Konunun yakın takipçisi olduk. Kapanmayacağını bizzat Bakan Karaismailoğlu'na teyit etti' sözleri basına yansımıştır. Öncelikle AKP İl Başkanı Davut Gürkan'a konuyla ilgilendiği için teşekkür ediyoruz. Ancak Sayın Gürkan'ın yanıltılmış olma ihtimali bulunduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

Çünkü Türk Telekom Bölge Müdürlüğü'ndeki işlemler iç yazışmalardan çok öteye geçmiş durumdadır. Zaten uygulama olarak, Bursa Bölge Müdürlüğü henüz resmi olarak kapatılmamış olmakla birlikte, iç işleyiş bakımından fiilen devre dışıdır. Sadece son bir resmi işlem kalmıştır."

"HÜSNÜ CANBAZ'IN EMEKLİYE AYRILDIĞINI ÖĞRENMİŞ OLDUK"

Bursa'da bulunan Afyon Milletvekili Burcu Köksal, İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, ayrıca Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, PM üyeleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Orhan Sarıbal, Bursa Milletvekili Erkan Aydın ile birlikte Türk Telekom Bursa Bölge Müdürü Hüsnü Canbaz'ı makamında ziyaret ettiklerini söyleyen Karaca, "Bu çerçevede özel sözleşmeli çalışan Hüsnü Canbaz'ın da bu ay sonundan geçerli olmak üzere iş akdinin feshedildiğini ve emekliye ayrıldığını öğrenmiş olduk. Sayın Canbaz'a emekliliğiniz hayırlı olsun dileklerimizi de ilettik." dedi.

"3 MİLYONLUK SANAYİ KENTİ BURSA, TAŞRA MUAMELESİNİ HAK ETMİYOR"

Karaca, açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

"Bu son bilgi de göstermiştir ki, birimi kapatılacak bölge müdürlerinin iş akitleri feshediliyor. Anlaşılan o ki, zaten dalında kurumaya terk edilmiş olan Bursa, Samsun ve Kayseri bölge müdürlükleri de bu ay sonu itibarıyla kapatılacaktır. Kamuoyu tepkisi nedeniyle bu işlem bu ay sonunda yapılmasa bile ilk fırsatta yerine getirilecektir. AKP il yönetimini, milletvekillerini bu bilgiler ışığında göreve davet ediyoruz. 3 milyonluk sanayi devi Bursa, herhangi bir taşra kenti muamelesini hak etmiyor, bu böyle biline!"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.