SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

'İznik Gölü için acil önlemler alınmalı'

CHP Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke, suyu çekilen İznik Gölündeki çevre sorunlarına dikkat çekerek, "İznik Gölü adeta can çekişiyor. Su kritik bir seviyede. Yaz geldi, su buharlaşmaya başlayacak. İnsanlar serinlemek için göle girmek istiyorlar fakat pislikten giremiyorlar. İznik Gölü’ndeki su çekilmesiyle ilgili 2 yıldır TBMM’de ve Büyükşehir Meclisinde kamuoyu yaratmaya çalışıyoruz" dedi.
Haber Giriş Tarihi: 31.05.2022 09:02
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2022 09:34
https://www.bursaport.com
kapak resmi

CHP Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke, başta İznik Gölü olmak üzere ilçedeki sorunlarla ilgili olarak medya mensupları ile biraraya gelerek açıklamalarda bulundu. Orhangazi'de yerel yönetimin vizyonu olmadığını ileri süren Teke, "Turizm, sanayi ve tarım gibi alanlarda vizyonumuz yok. Turizm alanında yamaç paraşütü için bir alan var ama biz bunu değerlendiremiyoruz" dedi.

Orhangazi'nin 81 bin nüfusuyla büyük bir ilçe olduğunu belirten Ender Teke, Bütünşehir Yasası ile beldeler ve köylerin mahalle olduğunu belirterek, "Bu yüzden Orhangazi’de ah vah demeden planlamanması gereken çok konu var. Seçenek ve donatılarımız çok fazla ama bunları yapabilecek çalışkan insanımız yok” ifadelerini kullandı.

AKP'li Orhangazi Belediyesi'nin ilçeye hizmet açısından hiçbir varlık gösteremediğini ileri süren Teke'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

“Geçtiğimiz günlerde Bursaspor basketbol takımımız büyük bir başarıya imza attı. Final maçı için, Bursa’nın birçok noktasında dev ekranlar kuruldu ama Orhangazi’de olmadı. Bursasporlular Derneği ile iletişime geçtik. Onlar da meğer belediyeden bekliyorlarmış. Parti olarak hemen ekran arayışına girerek, ekranı bulduk. Bursaspor’un basketbol maçının Orhangazi’de de izlenmesini sağladık. Orhangazi Belediyesi bu etkinliğe hiçbir katkı sağlamadı.

Orhangazi'de, amatör spor kulüplerine destek olmayan, mahalle muhtarlarının internet aboneliklerini iptal eden bir belediye var. Biz 23 Nisan’da 2 bin 500 balon ve Türk Bayrağı dağıttık. Öğrencilerimiz yurt konusunda çok sıkıntı yaşıyor. Onlara yardım ederek, burs konusunda gerek iş insanlarından, gerekse de kendi çapımızda elimizden geldiğince destek sağlamaya çalışıyoruz.

"ORHANGAZİ BURSA'NIN EN BORÇLU BELEDİYESİ"

Orhangazi Belediyesi, Bursa’nın en borçlu belediyesidir. Orhangazi Belediyesi kamu kurumu olmasına rağmen bu zamana kadar yatırım yapmadı. Borcu döndürebilmek için gelir elde etmek gerekiyor. Belediyenin şu an 80 milyon küsur borcu biliniyor. Biz çocuklara park kazandırdık. Elimizdeki imkanları sonuna kadar kullanıyoruz. Pandemiyle birlikte 2 buçuk yılımız iyi ya da kötü geçti. Bu süreçte Orhangazi Belediyesi kamu kurumu olması gereken yerde, halka dokunmadı. Biz CHP olarak bu süreçte vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıttık, birçok pazar yerine dezenfektan stantları kurduk. Bununla yetinmeyip, insanlara gıda ihtiyaçlarında bulunarak, onlarla bağımızı güçlendirdik. Orhangazi’de BESAŞ ekmği satılmıyor. İnsanlar ekmeğe ulaşamıyor. Ekmeğin ilerleyen günlerde 4 liraya yükseleceği söyleniyor. Belediyenin sosyal anlamda halka destek olması gerekiyor."

“KADINLARIMIZI DİNLİYORUZ”

CHP Bursa İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Orhangazi Kadın Kolları Sorumlusu Berna Çakır ise “Bizler hep birlikte omuz omuza çalışmalar yaparak kadınlarımıza her türlü desteği sağlıyoruz. Dönem başından bu yana kadın üyelerimizi artırdık. Kadınlarımıza maddi manevi tüm desteğimizi veriyoruz. Ayrıca mahalle gezilerimizde kadınlarımızı dinleyerek, çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

CHP Orhangazi Gençlik Kolları Sorumlusu Vural Çetin de, yönetim olarak 20-30 yaş arası gençlerin gelecek kaygısı ve işsizlik gibi sorunlarının olduğunu söyleyerek “Parti olarak gençlerin yanındayız” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar