SON DAKİKA
Hava Durumu

İYİ Parti milletvekili adaylarının tam listesi

İYİ Parti, 14 Mayıs'ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde gösterdiği adaylarının tam listesini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2023 16:56
Haber Güncellenme Tarihi: 09.04.2023 17:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
İYİ Parti milletvekili adaylarının tam listesi

İYİ Parti, 14 Mayıs'ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde gösterdiği adaylarının listesini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti. İYİ Parti 9 ilde CHP ile ortaklığa gitti ve aday çıkarmadı.

CHP ile ortak listede yer almayacak olan İYİ Parti'den seçime girecek milletvekili adayları şöyle:

Adana

AYYÜCE TÜRKEŞ
BİLAL BİLİCİ
GÖKTÜRK BOYVADAOĞLU
MEHMET SERTAÇ DURAK
ŞULE GÖK TÜDEŞ
REMZİ OĞUZ YILMAZ
BURAK YİĞENOĞLU
İSA AYANOĞLU
BAHADIR CEYHANLI
ERDİNÇ ANTEPÜZÜMÜ
NİHAL AĞCA
ERKAN CAN
ERCAN ATALAY
SİNEM ULUDAMAR
HÜLYA AKKÖZ

Adıyaman

ADAY GÖSTERİLMEDİ

Afyonkarahisar

HAKAN ŞEREF OLGUN
MUSTAFA ENİS ARABACI
SAFFET ACAR
OKŞAN ULUSOY EFE
GÖNÜL AR GÜNGÖR
İBRAHİM ACAR

Ağrı

ÖZHAN KOÇİNTAR
METİN AYDEMİR
KENAN KAÇMAZ
ÇAĞDAŞ ÇELİK

Amasya

İBRAHİM MERMER
MEHMET KİP
HİKMET RUŞEN MENEKŞE

Ankara 1. Bölge 

KORAY AYDIN
AHMET EŞREF FAKIBABA
KEVSER OFLUOĞLU
YETKİN ÖZTÜRK
MİNE BAŞ
BURÇİN ÇİÇEK
METEHAN ERDEM
OSMAN TOPAL
ONUR HONDOROĞLU
ECE ÖZEN AKAN
AHMET ALTIPARMAK
AHMET ERENOĞLU
MUHAMMET ECEL

Ankara 2. Bölge

ADNAN BEKER
SEDAT AKSAKALLI
UĞURHAN FERUDUN BERAT TİRYAKİ
FATMA ÖZKAN
MUHARREM BEŞİR
RAMAZAN DEĞERLİ
ERDOĞAN YILDIRIM
FATMA GÜLÜMSER BİROL
NADİR ÇETİNKAYA
ÖZCAN DAĞGEÇ
ELMAS YAĞMUR

Ankara 3. Bölge 

YÜKSEL ARSLAN
KÜRŞAD ZORLU
FATİH KOCA
SEVİN ÇAĞLAYAN
TAMER KAYAALP
SERDAR SARGIN
MEHMET ARSLAN
KADRİYE ÜNLER
BERNA ŞAHİN
SEVGİ YALAV
MUSTAFA TOLGA ÖZTÜRK
MEHTAP DEMİRHAN ÖZDEMİR

Antalya

UĞUR POYRAZ
AYKUT KAYA
ALİ ADNAN KAYA
AYŞEN KURT
SERKAN TETİK
İLHAMİ OKUDAN
MEHMET BAŞARAN
NESRİN ÜNAL
MUSA ERTUĞAN
MESUT YILMAZ
DURMUŞ KAPLAN
ARİF KOCABIYIK
BAŞAK KARATAŞ
DURMUŞ ALİ ARSLAN
NEŞE TOKER
LEVENT ÖZDEMİR
HATİCE AVCI

Artvin

HAMZA GEZMİŞ
HÜSEYİN IŞIK

Aydın 

ÖMER KARAKAŞ
AHMET ERTÜRK
TUĞÇE CANPOLAT YILMAZ
ERHAN ALGAN
SEMRA YÜCEL
FEVZİ KÖSE
CEMAL SARI
PINAR ÖNCER

Balıkesir 

TURHAN ÇÖMEZ
ÖZLEM URAL
NEDİM TUNA
KAMİL GÜLTEKİN ÖZTÜRK
NİLGÜN BAŞARAN
MUSTAFA LEMİ AYTEKİN
METİN ÖZGÜR
KEMAL GİRGİN
MEHMET ÇALIK

Bilecik

HALİL AYDOĞDU
EREN GÜVEN

Bingöl

HASAN KIZILBOĞA
SEMA TANİN
AHMET ARPA

Bitlis

EDİP SAFTER GAYDALI
LEVENT NASIR
MAŞALLAH ASLAN

Bolu

AHMET ÖRNEKBAŞ
İRFAN BAYAR
SUAT ORHAN

Burdur 

FARUK ERKAN
SAFA SÖNMEZ
MEHMET YAVAŞ

Bursa 1. Bölge

YÜKSEL SELÇUK TÜRKOĞLU
SEVİNÇ ATABAY
YÜKSEL YILMAZ
ŞEYDA ŞAHİN
YAHYA BAHADIR
BİRGÜL YILDIZ GÜNAY
RESÜL KAPLAN
ÖZGÜR ŞİMŞEK
EVREN ŞAHİN
FEYZA TEMEL

Bursa 2. Bölge

HASAN TOKTAŞ
İBRAHİM ALAGÖZ
ORHAN ÖZER
SERMİN CAN ÖZENSOY
ERDAL AY
HATİCE DENİZ
ZAFER MİLLİ
OSMAN ATALAY AKMAN
ENVER YENİÇERİ
DİLEK DURAK

Çanakkale

RIDVAN UZ
CENGİZ YALÇIN
ZİŞAN ÖZAYDIN
MEVLÜT İNANÇ

Çankırı

MEHMET ALİ KARAMEMİŞ
OYA YAKIN

Çorum

ADAY GÖSTERİLMEDİ

Denizli

YASİN ÖZTÜRK
İBRAHİM ŞENEL
KADİR TATIK
ŞEBNEM BABABALIM YAĞCI
UĞUR ÇİZMECİOĞLU
VEYSEL KARAÇOR
NAZLI YAŞATÜRK

Diyarbakır

VEJDİN ENSARİOĞLU
MUSTAFA ŞENAY CANORUÇ
ERDAL YILMAZ
HÜSEYİN GÜRAN
SEÇİL AKIN
MEHMET EMİN EKİN
AHMET BAŞARİ
KENAN KAYA
EMRULLAH ÇERİ
YAKUP ÖZKAYA
NAZIM KAYA
ERKAN YILMAZ

Edirne 

MEHMET AKALIN
DİLEK KIRMIZI
HASAN HAKAN ŞAHİN
HÜSEYİN ERKİN

Elazığ

İRFAN SÖNMEZ
YÜKSEL ERCAN
ABDULKERİM EFLATUN
ŞENAY ALADAĞ DEMİREL
NAHİT BAYKARA

Erzincan 

ADAY GÖSTERİLMEDİ

Erzurum

ZEKAİ KAYA
MELİH KIRKPINAR
FATMA CANAN UÇAR
FATİH ARAS
FATİH KARATAŞ
ESRA AKPINAR

Eskişehir

İDRİS NEBİ HATİPOĞLU
ÖZLEM AYRANCI
MELİH AYDIN
ÖMER İBRAHİM SAYIN
HAKAN KAYMAK
YAĞMUR GÜRSÖĞÜT

Gaziantep

MEHMET MUSTAFA GÜRBAN
MEHMET AY
MEHMET ÖZBERK
MEDİNE İLAY YILDIRIM
MUSTAFA ALTUNBAŞ
MEHMET MURAT YAPRAK
MESUT NİZİPLİOĞLU
SEMA ALBAYRAM
MEHMET ALİ YILDIRIM
TİBET EKİNCİ
OKTAY İYİSARAÇ
NERMİN TUZCU
HASAN ALPDOĞAN
ABUBEKİR TEK

Giresun

ÜNZİLE YÜKSEL
HAKAN BEKTAŞ
KAYA YILDIZ
MUSTAFA DİZDAR

Gümüşhane

MUZAFFER ALTIPARMAK
BEDRİ AĞAÇ

Hakkari

ADAY GÖSTERİLMEDİ

Hatay

ADNAN ŞEFİK ÇİRKİN
GÖKHAN ZAN
GÜLÜMSER CEYLAN KÖLE
SARPER DAVUT
İLYAS UYGUR
MEHMET OĞUZ TURAN
AYLİN ANIL ARSLAN
OSMAN AĞCA
ÇAĞATAY KARAMANOĞLU
MUHAMMET MUSTAFA BALCI
TUNA EBRU ÖZDEMİR

Isparta

AYLİN CESUR
TİMUÇİN KODAMAN
İSMET YILMAZ
FARUK TORUN

Mersin

BURHANETTİN KOCAMAZ
AYDIN ENES SEYDANLIOĞLU
ALİ ER
ESRA KAHRAMAN
ÖZER ÖZEL
MEHMET TURGUT
YÜKSEL ÇELİK
ESİN ERKOÇ
ALİ RIZA ÖZDENİZ
MEHMET TÜRE
MEHMET YUNUS SEVEN
MUSTAFA ATEŞ
HİLAL USTA

İstanbul 1. Bölge

NİMET ÖZDEMİR
BURAK AKBURAK
MUSTAFA CİHAN PAÇACI
BAVER MİROĞLU
DURSUN ÇOLAK
TAHA ORHUN ERTÜRKMEN
ALİ COŞKUN
EMİNE KÜÇÜKALİ
RAŞİT EMİR SÜER
MURAT KARAMAN
VEDAT BAYRAM
YÜCEL COŞKUN
OĞUZHAN HASAR
HATİCE DİLRUBA OĞULCUKLU
CEVAT SARAÇ
YÜCEL AYDIN
MERAL ALEMDAR
AHMET ÇELEBİ
AHMET SELÇUK CAN
İHSAN ÖNDER ALBAYRAK
AYSEL KIRALİ
HÜLYA ARICI
UĞUR HÜSEYİN HASANÇEBİ
BARIŞ TAVLAŞOĞLU
KADİR KÜRŞAT ARSLAN
BÜLENT ASLAN
RAMAZAN UĞURAL
MEHMET ERİŞEN
ARİF TEVETOĞLU
AYŞE KIRAÇ
ERDAL DEMİR
SEDAT GÜRKAN
SEVİM DEMİR
CELAL MAHMUT SOLAK
NAZLI YURDUSEVEN

İstanbul 2. Bölge

MEHMET SATUK BUĞRA KAVUNCU
SALİM ENSARİOĞLU
BAHATTİN BAHADIR ERDEM
ECE GÜNER
HATİCE CEREN YILMAZ
HATİCE KAYALI
MÜJDAT ÖZTÜRK
MUSTAFA YAZICI
ABDULLAH ŞALCI
ALİ ÇELİK
FİSUN MEHLİKA TOCA
İSMET KOÇAK
ALİ AKGÜN
ERİŞ CESUR
BARBAROS HAYRETTİN MAHİROĞULLARI
ERHAN ÖZKAN
BİLAL UZUN
GÖKHAN KARGI
HASAN HOŞBEN
RAİF GÜLER
ASLIHAN ELİBOL
YILMAZ DAĞDELEN
MUSTAFA ALKAN KÜÇÜKLER
NAZLI ASPAY ŞENER
AFFAN MAHMUT KEÇECİ
ARZU BAŞKAN
ÖMER LÜTFİ ÖZENÇ

İstanbul 3. Bölge

ERSİN BEYAZ
SEYİTHAN İZSİZ
AYŞE SİBEL YANIKÖMEROĞLU
ŞÜKRÜ KULEYİN
CELAL KARAPINAR
HAMZA YURTSEVER
ALİ KIDIK
MEHTAP NAZAN GÖKTAŞ
METİN BOZKURT
FEVZİ FATİH OĞUZ
ETHEM BAYKAL
ÜLKÜ AYAYDIN
DOĞAN AVCI
ADNAN SİNAN ÇAKIROĞLU
AYHAN BÖLÜKBAŞI
METE KOCA
SURURİ KARABAL
NAZMİYE İZGİN
SEVİNÇ GÜMÜŞ
MEHMET ALİ UYKUR
ZEKİ BULGAN
ARZU ÖNŞEN
ŞULE AĞAÇAYAK ERSOY
HÜRANA GÜNGÖR
MELİHA APAYDIN
ARZU ŞİMŞEK
BUSE ALBAYRAK
MERYEM TANRIVERDİ GÖKTAŞ
ATAKAN ÖZKAN
HASAN KAYA
ŞEREF TAMTÜRK
ASİYE KÜÇÜKYILMAZ
BURAK USTALI
KÜRŞAT ÖZER
SELMA SARICIOĞLU ÇALIŞKAN
FİLİZ ÇELİK

İzmir 1. Bölge

DURSUN MÜSAVAT DERVİŞOĞLU
ÜMİT ÖZLALE
ÖZTÜRK KESKİN
ÜLKÜ DOĞAN
ALİ TOPÇU
FİGEN YILDIRIM
LÜTFİ İLTERİŞ ÖNEY
İSMAİL AYBARS AKSOY
ASLAN SEZGİN
GİZEM ALBAŞ
KAAN ALTINDAĞ
MURAT ÇAKAR
HASAN YILDIZ
GÜLŞAH SAKAR

İzmir 2. Bölge

HÜSMEN KIRKPINAR
YİĞİT KARAKIŞ
ARZU YILDIRIM
TAMER CÜCÜ
DİNÇER IŞIKTAŞ
MÜJDE HARPUT APAK
MÜMİN YALÇINKAYA
YELİZ ÇULHA
BÜLENT UYGUR
MİRAN BACGEROĞLU
MUSTAFA NURİ DENİZ
NAZLI BUKET KARASU
MEHMET HALİS KÖSE
MEHMET EMİN CANTÜRK

Kahramanmaraş

AHMETÇABUKEL

NESLİHANKOCA NERGİZ

ZİYADUMLUPINAR

BURAKSERT

ŞEYMAAYTEMİZ ARSLANTÜRK

İRFAN MERTYIKAN

EMİNELEBLEBİCİ

SERDALKURTOĞLU

Kars

ALPASLAN YÜCE
AYTAÇ ERMAN KESGİN
AYŞE TARLAK YILMAZ

Kastamonu

AHMET KATAR
METİN ATEŞ
MUSTAFA GÜVENÇ

Kayseri

DURSUN ATAŞ
ABDULLAH İLKER SUNGUR
HÜSEYİN CENGİZ GÜRBÜZ
BETÜL TOSUN
KAZIM YÜCEL
SERAP DURMUŞ
SÜLEYMAN BOZKURT
MEHMET SEBATİ ATAMAN
SEDAT KILINÇ
BELGÜZAR KILIÇ

Kırklareli

TÜRKER YÖRÜKÇÜOĞLU
SİBEL PİŞKİN
HİLMİ KAHRAMAN

Kırşehir 

TURAN YILDIRIM
ASAF KAYAOĞLU

Kocaeli

LÜTFÜ TÜRKKAN
ŞANBAZ YILDIZ
MEHMET KAMİL ŞİRİN
PELİN FİLİZ COŞTUR
NESLİ GÖKÇE KONDU ÇAĞLAYAN
ALİPAŞA NAİPOĞLU
ABDULKADİR ERBAĞCI
YÜKSEL ERCAN
ÖZHAN AŞKIN ÖZTÜRK
HASAN SIR
SEDA BÜYÜKKARA
GÜZİN AŞKIN ALPARSLAN ATALI
AŞKIN ÖZÖN
SAVAŞ EMİNOĞLU

Konya

ÜNAL KARAMAN
FAHRETTİN YOKUŞ
SELİN TOZOĞLU
OSMAN FEDAİ
SÜLEYMAN ŞENOL
YAŞAR YAMAN
TOLUNAY ÖZÇELİK
ESRA TOTAN
NURİ ÜNALAN
ERHAN GÖKMEN
HASAN HÜSEYİN HADİMLİ
ADNAN AYYILDIZ
İSMAİL AFŞAR
İBRAHİM ÇALIŞKAN
SEMA VADİ

Kütahya

ORHAN ÖZATİK
SEYDİ KARAKUŞ
EROL ERTÜRK
NURCAN DUYGU
TANSU COŞKUN

Malatya 

ŞEYHMUS GÖÇMEZ

ATİLLA ŞAHİN

ELİF APOHAN

SELÇUK HAN

METİN KAPIDERE

MENİJE NUR ÖZCAN

Manisa

ŞENOL SUNAT

HASAN ERYILMAZ

FİLİZ TUĞÇE AYRANCI İPLİKÇİ

MEHMET KOÇ

GÜRHAN ÖZCAN

ORKUN ŞIKTAŞLI

ASLI ÖZ

KAZIM ÖZSOY

BİRGÜL BOZKURT

MEHMET DOĞAN

Mardin 

ENVER ABEŞ

SONGÜL SADİOĞLU

ABDULLAH KARAKEÇİ

ABDULMUTALİP IRMAK

ŞEYHMUS MUSAOĞLU

AZİZ ARDA UĞUR

Muğla

METİN ERGUN

BEHÇET SAATCI

MEHMET TOSUN

GÜLGÜN ÇOLAKOĞLU

AYFER İLHAN ÖÇER

TULGAY HASAR

ÖMER KAYA

Muş 

MÜMTAZ YAVUZ

UMUT DENİZ GÜNEYSU

EFEKAN KEMALOĞLU

Nevşehir 

RASİM ARI

MESUT ERDOĞAN

AYŞEGÖL MIHÇI

Niğde 

MÜMİN İNAN

OLGUN EYTEMİŞ

FETDAH GÜLTEKİN

Ordu

İDRİS NAİM ŞAHİN

ONUR ŞAHİN

ÇİĞDEM ÇELENK KARAKAYA

MURAT VARDAL

EBRU AVCI BAŞARAN

FEYZA NUR YALÇIN ÖNER

Rize 

ADAY GÖSTERİLMEDİ

Sakarya

ÜMİT DİKBAYIR

SELÇUK KILIÇASLAN

ARZU AKÇALIŞKAN

EDİZ SERDİP DOKUMACI

DUYGU ÇETİNKAYA ACAR

YUNUS AYDEMİR

ALPER ALPAY

HAKAN BAYKAL

Samsun 

ERHAN USTA

İMREN NİLAY TÜFEKÇİ

AHMET KARKUCAK

YUNUS GÜN

BİRSEN ÖZTÜRK

HALİL İBRAHİM YALGIN

EFE AYDIN

UFUK GÜLŞEN

KAZIM CANŞEN

Siirt

İLHAN YİĞİT

SERVET TARDUŞ

ABDULMECİT NAS

Sinop 

YILMAZ ŞANLAN

BAKİ TAŞKIRAN

Sivas

CELAL DAĞGEZ

AHMET BOZDOĞAN

SERAP BOZPOLAT AYAN

MERVE YILDIZ YARAY

TOLGA SAY

Şanlıurfa

EMİN YETİM

MUHAMMET ALİ ARUSOĞLU

MUSA MANGAL

MAHMUT SUBAŞI

CEM KARAKEÇİLİ

MEHMET ŞAHİN GÜLEL

MEHMET EMİN GÜVENÇ

MUSTAFA DİRİER

HÜSEYİN SİRHAN GÖKDOĞAN

GÜLCAN CENGİZ

MEHMET HAMCAN

MEHMET YILDIRIM

ÖMER FARUK AİŞEOĞLU

İHSAN KAYA

Tekirdağ

SELCAN HAMŞIOĞLU

SERTAÇ ALKAYA

HAZIM TAMER DODURKA

ZEKİ UZUN

AYNUR ÇEŞMELİLER

ŞERAFETDİN TERZİ

MEHMET İLKER ATASEVER

CEM CAVCAR

Tokat 

FATİH DEMİRKOL

MURAT TOYCAN SELÇUK

ALİ KARACA

ŞADAN İPKİN

MUHAMMET ALPEREN ELDEMİR

Trabzon 

YAVUZ AYDIN

ASLAN GÜNER

SERPİL AKÇAY

TAHSİN AKYÜZ

AKIN ÇELİK

BÜLENT ARSLAN

Tunceli

ROZAN ALİ FAYIK

Uşak

MUHAMMET GÜR

DALYAN ÖZDEMİR

TOLGA PİRİNÇCİ

Van

ADAY GÖSTERİLMEDİ

Yozgat

LÜTFULLAH KAYALAR

ALİ KEVEN

İSMAİL YILMAZ

NAFİYE BALÇIK

Zonguldak

EVRİM BALBALOĞLU

TOLGA GÖREN

MEHMET BATU MÜFTÜOĞLU

MUSTAFA ADİL ÖZKAN

RENDA OKAY

Aksaray

TURAN YALDIR

ALİ ABBAS ERTÜRK

NACİYE AKKUŞ TÜRK

GÜRSEL KESKİN

Bayburt

KARABEY KADRİ KARAOĞLU

Karaman 

ATİLA ZORLU

ZİHNİ KOCAERKEK

FADİME HARMANİZİ

Kırıkkale 

BÜLENT ŞÜKRÜ ALTINIŞIK

ORHAN KILIÇ

SEVİM PEHLİVANLI ÖZBEK

Batman 

ADAY GÖSTERİLMEDİ

Şırnak 

ADİL ÖZÇINAR

NURETTİN İLÇİ

OSMAN FERFOOĞLU

DOĞUKAN YAYCI

Bartın

ADAY GÖSTERİLMEDİ

Ardahan

AYTEKİN KAYA

NABİRE REÇBER

Iğdır 

KEREM AKBULUT

TAMER BAŞARAN

Yalova

AYHAN KÜÇÜK

ERSİN AKYÜZ

ELİF AKYOL TOSUN

Karabük

KÜBRA DURSUN

İSMAİL YALAV

OZANCAN YURT

Kilis

MUSTAFA ARAZ

MUSTAFA POLAT

Osmaniye

ELİF LOĞOĞLU

MEHMET DEMİR

ADEM KIDIK

FATİH KILINÇ

Düzce 

ADAY GÖSTERİLMEDİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.