SON DAKİKA
Hava Durumu

İYİ Parti'den Mustafa Dündar'a katlı otopark tepkisi!

İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, daha önce üzerinde Elmasbahçeler Kültür Merkezi'nin bulunduğu arsa için 'katlı otopark' projesi hazırlanmasına tepki gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2021 21:22
Haber Güncellenme Tarihi: 16.08.2021 21:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
İYİ Parti'den Mustafa Dündar'a katlı otopark tepkisi!

İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, daha önce üzerinde Elmasbahçeler Kültür Merkezi'nin bulunduğu arsa için 'katlı otopark' projesi hazırlanmasına tepki gösterdi. Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın Osmangazililere verdiği sözü tutmadığını söyleyen Dr. Hasanoğlu, "2012'de depreme dayanıksız diyerek, yenilemek üzere yıktığı Kültür Merkezi'nin arsasına katlı otopark yapıp 'yandaşa' tahsis etmek isteyen Sn. Dündar'ı şiddetle protesto ediyoruz" dedi.

"Kültür Merkezi olmaz ama işin içinde 'yandaşa hizmet' olunca, aynı arsada katlı otopark bal gibi olur öyle mi? Bu ne yaman çelişki!" diyerek, Dündar'ın Osmangazilileri resmen aldatıp kandırdığına işaret eden Dr. Mehmet Hasanoğlu, şunları söyledi:

"Yıkılan Elmasbahçeler Kültür Merkezi arazisi, Osmangazi Belediye Başkanı Sn. Mustafa Dündar'ın, akraba ve yandaş kayırmacılığı anlamına gelen, 'Nepotizm saplantısına' kurban edilmeye çalışılıyor. Biz buna asla izin vermeyeceğiz. Daha önce defaten gündeme taşıdığımız ve 2012 yılında depreme dayanıksız diye yıkılan arsa üzerine değil de, mahalle arasındaki başka bir yere temelinin atıldığını sorguladığımız, Elmasbahçeler Kültür Merkezi projesindeki değişikliğin meğerse tek gerekçesi varmış, o da yandaş kayırmak!.. Aldığımız net duyumlara göre, iç içe girmiş grift akrabalık ilişkileri Osmangazi Belediyesi'nde adeta her şeyden çok daha önemli. Yaklaşık 1 milyon Osmangazili hemşehrimizin ihtiyaç veya beklentileri, görüyoruz ki Başkan da dahil, kimselerin umurunda değil."

"Millete hizmet yerine, 'nepotizme hizmet' ağır mı bastı?"

Mustafa Dündar tarafından kültür merkezi yapılması uygun görülmeyen arsaya katlı otopark yapmak için belediyede çalışıldığını ve proje çizildiğini söyleyen Dr. Hasanoğlu, şu soruları yöneltti:

"Sayın Dündar, tutanaklara geçen sözünüzün daha mürekkebi kurumadı, ne oldu da beyanınızdan vazgeçtiniz?

Millete hizmet yerine, yine 'nepotizme hizmet' ağır mı bastı?

Kendi beyanınızla cadde üstüne kültür merkezi yapılamasını doğru bulmuyorsunuz, ama yandaşın otopark ihtiyacını karşılamak için Bursa'da trafiğin en çok yoğun olarak yaşandığı bölgeye 'katlı otopark projesi' yapmayı doğru buluyorsunuz?

Üstelik milletle alay edercesine, katlı otopark projesinin çatısına bir de 'minyatür bir kültür merkezi' kondurmaya kalkıyorsunuz.

Bu ne yaman çelişki Sayın Başkan, bu işte bir yanlışlık yok mu?

Mevcut haliyle otopark olarak kullanılan arsayı önce Belediyespor'a tahsis edip, sonra da belediyespor üzerinden mevcut işletmeci hastaneye tahsis edilmesinin de ne kadar etik olduğuna dair verecek bir cevabınız vardır herhalde?

Osmangazi Belediyesi'nin Temmuz ayı olağan meclis oturumunda, 'Kültür merkezi projesinden vazgeçtik' dediniz ama hazırladığınız katlı otopark projesinin çatısına dalga geçer gibi minyatür bir kültür merkezi oturtmayı ihmal etmiyorsunuz?

Osmangazi'nin bu en değerli arsasını, yandaşa rant sağlayacaksınız diye sakın ola ki heba etmeyi aklınızdan bile geçirmeyin! Yol yakınken 'yandaş kayırma amaçlı' bu katlı otopark projesinden gelin vazgeçin, yoksa vebali ağır olur."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.