SON DAKİKA
Hava Durumu

İrgil: Sağlık alanında verilen sözlerin takipçisiyiz

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Ankara'da 13 Mart akşamı yaşanan terör saldırısı sonrası canla başla görevlerini yerine getirmek için uğraş veren sağlık çalışanlarına "O güzel yüreklerinizden ve ellerinizden öpüyorum" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2016 10:53
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2016 10:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
İrgil: Sağlık alanında verilen sözlerin takipçisiyiz

"Özellikle içinde bulunduğumuz bu ortamda, ama Güneydoğu'da ama Ankara'da, yaşadıkları pek çok sıkıntıya rağmen devletin en vefakar ve özverili yürüyen alanı sağlık" diyen Dr. Ceyhun İrgil, hükümetin 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle uzun yıllardan sonra sağlık çalışanları haklarında iyileştirmeler yapılacağına dair açıklamalarının unutulmamasını istedi.

Hükümet tarafından sağlık çalışanlarını tehdit edenler ve hakaret edenlerin tutuklanacağı, hekim ve uzman hekim aylıklarının artırılacağı, emeklilik yaşının yükseltileceği ve yıpranma payı hakkının verilmesi yönündeki sözlerin takipçisi olacağını belirten İrgil şunları söyledi:

"Bunlar, sağlık alanında atılmış önemli adımlardır. Sağlık meslek odalarının, Meclis'te başta biz hekim milletvekilleri ve muhalefetin devamlı surette dile getirdiği sorunlara eğilen Sağlık Bakanı ve hükümetin attığı adımlar umut verici. Memnuniyetle karşıladığımızı ve bu adımların takipçisi olacağımızın bilinmesini isterim. Sağlık alanındaki eksiklerin tamamlanacağına, yanlış uygulamalardan vazgeçileceğine inanıyorum. Sonuçta sağlık çalışanlarının mutlu olduğu bir sistemde, hastalar da mutlu olur. Türkiye'nin her yerinde sağlık hizmeti vermeye devam eden, 'önce insan' diyen, vicdanları ile hareket eden, mesleki yeminlerini bir an olsun unutmayan tüm sağlık emekçilerimizi en içten duygularımla selamlıyorum."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.