SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

'İnegöl Devlet Hastanesi'nde hastalar doktorsuz kaldı'

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, İnegöl Devlet Hastanesi'nde doktorların istifa ederek ayrılmasını Meclis gündemine taşıdı. Aydın, "İnegöl Devlet Hastanesi'nde sıra yok, çünkü hastaların gidebileceği doktor yok, doğal olarak randevu de yok" dedi.
Haber Giriş Tarihi: 24.02.2022 21:27
Haber Güncellenme Tarihi: 24.02.2022 21:51
https://www.bursaport.com
kapak resmi

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, İnegöl Devlet Hastanesi'nde günde 100-150 hasta bakan, aşırı iş yüküne ve strese dayanamayan bazı doktorların istifa ederek ilçeden ayrılmasını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya verdiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.

Ortalama bir doktorun 40-50 arasında hasta bakması gerekirken İnegöl Devlet Hastanesi'nde doktorların bazı branşlarda doktor olmaması nedeniyle günde iki üç katı hasta bakmak zorunda kaldığına dikkat çeken Aydın, İnegöl Devlet Hastanesi'nde yaşanılan bu sıkıntıların doktorların istifaları ile sonuçlandığını ve bunun da doktor sayısında düşüşü daha da arttırdığını kaydetti.

"HASTANE KADERİNE TERK EDİLMİŞ DURUMDA"

Bazı bölümlerin doktor bulunmadığından tamamen kapanmış durumda olduğunu belirten Erkan Aydın, "Takriben 300 yataklı İnegöl Devlet Hastanesi kaderine bırakılmış durumda. Bu nedenle İnegöl Devlet Hastanesi'nde de sıra yok, çünkü hastaların gidebileceği doktor yok, doğal olarak randevu de yok" dedi.

"İNEGÖLLÜLERİN HASTANE ÇİLESİ NE ZAMAN BİTECEK?"

Aydın, Bakan Koca'ya şu soruları yöneltti:

"İnegöl Devlet Hastanesi’nde nüfusa doğru orantılı  doktor açığının kapanması için bir çalışmanız var mı? İnegöl sakinlerinin gerekli sağlık hizmetlerini alabilmeleri için bir planlamanız var mı? İnegöl sakinlerinin hastane çilesi ne zaman bitecek? Yoksa hastalar özel hastanelerin insafına mı bırakılacak?"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar