SON DAKİKA
Hava Durumu

İlhan Cihaner CHP Genel Başkanlığı'na aday

CHP'nin 25-26 Temmuz'da yapılacak 37. Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu'na rakip olan CHP Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner, çağdaş sol bir siyasetle başarıya ulaşılabileceğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 23.07.2020 10:04
Haber Güncellenme Tarihi: 23.07.2020 10:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
İlhan Cihaner CHP Genel Başkanlığı'na aday

CHP'nin 25-26 Temmuz'da yapacağı 37. Olağan Kurultayı için hazırlıklar sürerken, 'Gelecek için Biz' oluşumu adına genel başkan adayı olan İlhan Cihaner, CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını açıkladı.

"Kurultay'da iki hattın tartışılması gerekiyor. Partimizin ana siyasi hattı ne olacak? Partimizin işç işleyişi ne kadar demokratik olacak? Bu tartışmaları elden geldiğince Kurultay gündemine taşımaya çalışacağız" diyen Cihaner, çağdaş sol bir siyasetle başarıya ulaşılabileceğine vurgu yaptı.

Cihaner'in açıklamalarından satır başları şöyle:

Kurultayın pandemi koşullarında düzenlenmesi yanlıştır. Bu kurultay iktidar dinamizmini partimize taşıyamaz. Lütfen bütün delegeler bu kurultaya katılsın. Kurultayımız geçmişe dönmek için değil, geleceği kurmak için, adalet için, gelecek için bir CHP'ye ihtiyaç var. Bugün CHP'nin en güçlü organı Parti Meclisi olmalıdır. Başta önseçim olmak üzere parti içi demokrasinin daha fazla işletildiği bir parti yapısına ihtiyacımız var. Bizler partimizin çağdaş sol bir siyasetle başarıya ulaşacağına inanıyoruz.

Geçmişe değil geleceği kurmak için kurultay dedik. Yurdumuzda ve dünyada ön şartsız barış için, eğitim, sağlık, beslenme, barınma ve çalışma hakkı için, çocuk, yaşlı, kadın, engelli, LGBTİ, her inancın, her kimliğin, her etnisitenin bir arada eşit yaşamalarının ön koşulu olan laiklik için, insancıl bilim ve yaratıcı sanat için, özgürlüklerin koruyucusu olan bir adalet anlayışı için, ırmaklarımızın, denizlerimizin, dağlarımızın, ormanlarımızın, hayvanlarımızın hakları için, gelecek için bir CHP'ye ihtiyaç var. 

Liderin partisine değil, halkın partisine ihtiyacımız var. Bizler partimizin demokratik bir örgüt ve yönetim anlayışıyla Cumhuriyetin kazanımlarını sahiplenen çağdaş sol bir siyasetle başarıya ulaşabileceğine inanıyoruz. Bu ilkeleri parti yasalarına dönüştürmeyi amaçlayanlardan birisi olarak CHP Genel Başkanlığı'na aday oldum.

Bu amaçları gerçekleştirmek için CHP Genel Başkanlığı'na aday olduk. CHP Genel Başkanı dünyayı değiştirecek konuma sahiptir.  CHP Genel Başkanı önce partiyi, sonra ülkeyi, sonra da dünyayı değiştirebilecek güçtedir.  İhtiyacımız olan şey cesaret, cesaret, cesaret..."

İlhan Cihaner, adaylık için gerekli desteğe sahip olduğunu ve son iki günde bunun daha da artacağını söyledi.

Bir soru üzerine Muharrem İnce ile de temasta olduklarını söyleyen Cihaner, "Kazanacağınızı düşünüyor musunuz?" sorusuna ise "İnandığımız için bu yola çıkıyoruz" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.