SON DAKİKA
Hava Durumu

Hayri Türkyılmaz göreve yeniden talip

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya'da CHP'den ikinci dönem görev yapabilmek için aday adaylığını açıkladı. Türkyılmaz'ın Belediye Başkan aday adaylığını açıkladığı basın toplantısına yoğun katılım oldu, kalabalık CHP Mudanya ilçe binasının dışına taştı.

Haber Giriş Tarihi: 17.10.2018 15:21
https://www.bursaport.com
Hayri Türkyılmaz göreve yeniden talip

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde yeniden göreve talip olduğunu açıkladı. CHP Mudanya İlçe Örgütü binasında kalabalık bir katılımla aday adaylığını açıklayan Türkyılmaz, temiz, dürüst, ahlaklı ve hizmet odaklı belediyeciliği önümüzdeki dönemde daha sağlam temellere oturtacaklarını belirterek, "Mudanya'da kaldığımız yerden hizmete devam edeceğiz. Yeniden Mudanya kazanacak" dedi.

Mudanya'da ikinci dönem görev yapmak için resmi aday adaylığı başvurusunu yapan Hayri Türkyılmaz'ın basın toplantısına eşi Gülbahar Türkyılmaz, İl Başkan Yardımcısı İlhan Ekinci, partililer, meclis üyeleri, bazı muhtarlar, sivil toplum örgütleri ve akademik odalarından temsilciler ile 24 Haziran'da milletvekili adayı olan bazı isimler katıldı.

CHP Mudanya İlçe binasını dolduran partililere seslenen Hayri Türkyılmaz, göreve başlarken Mudanyalılar'a verdiği sözleri hatırlatarak, "6 Ekim 2013'te önseçim yapılmıştı. O gün, CHP belediye başkan adayını değil, Mudanya belediye başkanını seçti demiştim. Bu anlayış halen devam ediyor. 30 Mart 2014 akşamına kadar çok sevdiğim partimin başkan adayıydım. Sonuçlar açıklandıktan sonra bütün Mudanya'nın belediye başkanı olacağım dedim, kimseyi ötekileştirmedim." dedi.

"Adaleti, hakkı, hukuku koruyarak bugünlere geldik." diyen Türkyılmaz, şunları söyledi:

"Her zaman söylediğim gibi 30 Mart 2014'te Mudanya'da temiz, dürüst ve ahlaklı belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstermek için bir güneş doğdu. Ben 30 Mart 2014'ten sonra tüm Mudanya'nın başkanı oldum. O gün, tüm Mudanyalı hemşerilerime 'Mudanya'da güzel şeyler olacak, Mudanya ile herkes gurur duyacak' sözünü vermiştim. 30 Mart 2014'te gururla diktiğimiz CHP bayrağını bir daha indirmemek üzere görev yaptık, görev yapmaya da devam edeceğiz. Mudanyalılar o zamanki seçimlerde sözünü ettiğim 100 projeyi iki dönemde gerçekleştirebilmem için beni başkan seçti. Mudanya için onlarca hedefimizi söz verdiğimiz gibi hayata geçirdik. Sizlerin başını öne eğdirmemiş,  her zaman gurur duyacağınız bir belediye başkanı olarak görev yaptım ve yapmaya da devam edeceğim. Şimdi ise Mudanya'da kaldığımız yerden hizmete devam edeceğiz. Mutlu bir Mudanya'yı yaratmak için daha çok işimiz var. Yeniden Mudanya kazanacak."

"Mudanya'da önemli olan koltuğu değil, gönülleri kazanmaktı. Mudanyalılar hizmet belediyeciliğinin, sosyal belediyeciliğin, yandaş değil, paydaşlığın ne olduğunu artık biliyor." ifadelerini kullanan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Hırsızın, haraminin, rant belediyeciliğinin kökünü kazıdık. Mudanya'nın hak ettiği temiz, hem de tertemiz bir belediyecilikle yönetilebileceğini gösterdik. İlk iş olarak makam odamızın kapısını söktürdük. Her gün mahalle mahalle, sokak sokak gezerek Mudanyalılarla bir araya geldik. Belediyecilikte yeni bir halkla ilişkiler modeli oluşturarak pek çok projeyi hayata geçirdik. Proje demokrasisi kavramının altını doldurduk. Geldiğimiz süreçte Mudanya'da kimse kimsesiz kalmıyor, hiçbir çocuk yatağa aç girmiyor. Anne ve bebek sağlığına hizmet veren, düzenli kontrollerini yapan Uğur Böceği projemiz, 2 bin 300 kişiye yardım elini uzatan, Mudanya'nın manevi evlatları Zeytindalı projemiz var. Biz, sosyal belediyeciliğin nasıl yapılacağının örneklerini verdik. Halk bu hizmetlerin devamını istiyor. Biz de bunun için varız. Söz verdiğim 100 projenin tamamını hayata geçirip, benden sonra gelecek genç başkanlara tertemiz belediyeciliği miras bırakacağım."

Hayri Türkyılmaz'ın aday adaylığı açıklamasına gelen partililer CHP ilçe binasının dışına taştı

Mudanya için aday adayı bolluğu

Hayri Türkyılmaz'ın Mudanya Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklaması ile CHP'den bu görev için resmi olarak aday adaylığını açıklayanların sayısı 4 oldu.

Türkyılmaz'dan önce Erdal Aktuğ, Engin Tokgöz ve Şenol Seven aday adaylıklarını açıklamıştı.

Mudanya Belediye Başkanlığı için 19 Ekim Cuma günü de Deniz Baykal aday adaylığını açıklayacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.