SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Erkan Aydın: Sümer Holding arazisi kime verilecek?

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Bursa’da Sümer Holding ve Tekel Genel Müdürlüğü’ne ait olan arazilerde Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile yapılan imar değişikliği hakkında "Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile yapılan değişikliğin ardından bölgedeki dev arazi kime verilecek, hangi amaçla kullanılacak?" diye sordu.
Haber Giriş Tarihi: 09.08.2022 22:26
Haber Güncellenme Tarihi: 09.08.2022 22:26
https://www.bursaport.com
kapak resmi

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a Bursa’da Sümer Holding ve Tekel Genel Müdürlüğü’ne ait olan arazilerde Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile yapılan imar değişikliğini sordu. Aydın, Fuat Oktay’a “Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile yapılan değişikliğin ardından bölgedeki dev arazi kime verilecek, hangi amaçla kullanılacak?” diye sordu.

Mülkiyeti özelleştirme kapsam ve programında bulunan Sümer Holding A.Ş. ve Tekel İşletmeleri Genel Müdürlüğü adına kayıtlı olan Bursa ili Osmangazi ilçesi Demirtaş Mahallesi 7726 ada 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ve 164 parsellerdeki taşınmazlara ilişkin “Gelişme Konut Alanı, Ticaret Konut Alanı, İlkokul Alanı, Trafo Alanı, Park Alanı ve Yol” kullanım kararları getirilmesine yönelik Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planı, 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile onaylandı.

“BURSALILARIN VE YEREL YÖNETİMLERİN GÖRÜŞLERİ ALINACAK MI?”

Kararnameyle birlikte Bursa’daki yerel belediyelerin devre dışı bırakıldığına dikkat çeken Erkan Aydın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a şu soruları yöneltti:

“Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile yapılan değişikliğin ardından bölgedeki dev arazi kime verilecek, hangi amaçla kullanılacak? Bursa’da halen hastane eksiği var. Bu arazi için hastane yapımı düşünülecek mi? Arazi sosyal konut projesi için kullanılacak mı? Bu konuda Bursalıların ve yerel yönetimlerin görüşleri alınacak mı?”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar