SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Erkan Aydın: Beyin ameliyatını istatistikçi mi yapacak?

2021 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi profesör kadrolarının veteriner ve istatistikçiye verildiğini söyleyen CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, "Fıtık ameliyatını veteriner, beyin ameliyatını da istatistikçi mi yapacak?" dedi.
Haber Giriş Tarihi: 05.01.2022 20:27
bursaport.com

‘Sağlıkçı Yılı’ ilan edilen 2021 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi profesör kadrolarının veteriner ve istatistikçiye verildiğini ortaya çıkaran CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, bir liyakatsizlik örneğinin gözler önüne serildiğini ifade ederek, “Fıtık ameliyatını veteriner, beyin ameliyatını da istatistikçi mi yapacak?” diye sordu.

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi için Resmi Gazete’de Akademik Kadro ile Öğretim Üyesi kadroları ilan edildi. İlan edilen kadrolardan Anatomi Ana Bilim Dalı için Veteriner Fakültesi mezunu olma şartı, Tıp Fakültesi Biyoistatistik Ana Bilim Dalı için ise Allometrik analizler ve Büyüme Modelleri üzerine çalışmış bir İstatistikçi arandığı belirtildi.

Yaptığı açıklamada yeni yıla liyakatsız bir atamayla başlandığını söyleyen CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde profesör olmak için gereken doçentlik sonrası en az 5 yılını doldurmuş 25 tane Tıp Doktoru Doçent varken 2 kişinin tamamen kayırmayla atanmasını kadro bekleyen doçentleri derinden yaraladığını dile getirdi.

“YAPILAN HAKSIZ ATAMALARLA HEKİMLERİMİZİN YURT DIŞINA GİTMESİNE NEDEN OLUYORSUNUZ”

Aydın şunları söyledi:

“Tıp Fakültesi’ne bir veterinerin ve istatistikçinin atanmasıyla maalesef aklımıza şu sorular geliyor: Bir fıtık ameliyatını veteriner, beyin ameliyatını da bir istatistikçi mi yapacak? 2021 yılını ‘Sağlık Yılı’ ilan ettiniz, 2 yıldır çok ağır Pandemi koşullarında çalışan hekimlerimiz hak ettikleri atamaları beklerken bu yapılan haksız atamalarla hekimlerimizin yurt dışına gitmesine neden oluyorsunuz. Bu liyakatsizlikle, bu kayırmacılıkla ülkemizi ne hale getirdiğiniz ortada. Bir an önce bu haksız atamalara son vererek Tıp Fakültesi’nde 25 kişiye hak ettikleri profesörlük ünvanı verilmelidir.” 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar