SON DAKİKA
Hava Durumu

'Erdoğan'ın en korktuğu lider Demirtaş'tır'

HDP'nin Bursa 2. Bölge'nin ilk sırasında milletvekili adayı gösterdiği Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman, "Türkiye'de Erdoğan'ın en çok korktuğu lider Selahattin Demirtaş'tır. AKP ve Erdoğan bir Demirtaş'ı rehin tutmuş ama dışarıda korkacağı 6,5 milyon Demirtaş yaratmıştır." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2018 23:10
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2018 23:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
'Erdoğan'ın en korktuğu lider Demirtaş'tır'

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bursa milletvekili adayları Nilüfer'deki Üç Fidan Parkı'nda gerçekleştirilen iftar yemeğinde partili ve vatandaşlarla biraraya geldi. Yer sofrasında yapılan iftar yemeği buluşmasına HDP'nin Bursa 2. Bölge'nin ilk sırasında aday gösterdiği Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman katılarak bir konuşma yaptı. İftar yemeğinde okunan Edirne F Tipi Cezaevi'nde bulunan HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın mesajı alkış ve sloganlarla karşılandı.

Kalabalık bir katılımla gerçekleştirilen iftarın ardından milletvekili adayları tek tek sahneye çağırılarak tanıtıldı. Aday tanıtım toplantısında konuşan HDP Bursa İl Eş Başkanı Filiz Ejderoğlu, parti olarak bugüne kadar adaletin, eşitliğin, demokrasi mücadelesinin, barışın savunucu ve sözcüleri olduklarını söyledi. Bu mücadelelerinin bundan sonra da devam edeceğini ifade eden Ejderoğlu, "24 Haziran'dan sonra güneşe hep birlikte merhaba diyeceğiz. Kazanan emekçi, ezilen, yoksul halklar olacak, kazanan ötekileştirilen, adalet isteyen halkların çocukları olacak. 24 Haziran'da sandıklarımıza sahip çıkacağız 'Bir oy HDP'ye bir oy da Selahattin Demirtaş'a' " dedi.

Filiz Ejderoğlu'nun konuşmasının ardından HDP Seçim Komisyonu Eş Başkanı Dursun Bektaş HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın Edirne Cezaevi'nden yazdığı mesajı okudu.

HDP'nin Üç Fidan Parkı'ndaki iftarlı aday tanıtım toplantısına yoğun katılım oldu

Demirtaş'ın mesajı okundu

Mesajına, "Demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesini HDP'de milletvekili adayı olarak sürdürmeye karar vermiş olan siz değerli arkadaşlarımı tebrik ediyorum." diyerek başlayan Demirtaş'ın açıklaması şöyle:

"Bu onurlu ve cesur görevi üstlendiğiniz için sizleri kutluyor, hepinizi coşkuyla selamlıyorum. Türkiye halklarının eşit ve adil bir yaşamı birlikte varetme mücadelesinin kritik bir noktasında HDP ile beraber siyasi mücadeleye omuz verme duruşunuz, emin olun ki tüm ezilenlerin kaderini değiştirme potansiyeline sahiptir. Tek adam rejiminin faşizan uygulamaları altında inleyen topluma nefes aldıracak, demokrasi yürüyüşünde engelleri kaldıracak önemli bir sorumluluk üstlendiniz. Uzun yıllardır devam eden siyasi mücadelemizde 24 Haziran seçimleri artık bir dönüm noktasıdır. Eminim ki gideceğiniz her yerde yoksul halkımızın, gençlerin, kadınların emekçilerin büyük ilgisiyle ve sevgisiyle karşılaşacaksınız. Çünkü sizler en zor zamanda kral çıplak demeyi başarmış olan halk temsilcilerisiniz. Faşizme karşı direnişin, dik duruşun sembollerisiniz. Her birinizin bu misyonu layıkıyla teslim edeceğinden kuşkum yoktur. Sizleri buradaki hücremizde sevinçle, heyecanla ve gururla izliyor olacağız. Artık ezilmenin değil, kazanmanın zamanıdır. Zafer bir adım ötede duruyor. Ve uzanıp onu alacak kadrolar sizlersiniz. Büyük bir özgüvenle sahaya çıkın, halklarımızla bütünleşin ve bütün ülkeye demokrasiyi armağan edin. Biliyorum ki bunu yapabilirsiniz. Abdullah Zeydan arkadaşımla birlikte sizlere buradan sevgi ve selamlarımızla birlikte başarı dileklerimiz gönderiyoruz. Biz kazanacağız, mutlaka kazanacağız."

'Bir Demirtaş'ı rehin aldı, 6,5 milyon Demirtaş yarattı'

HDP Bursa 2. Bölge milletvekili adayı ve Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman ise "Halkların Demokratik Partisi Türkiye'de tüm mazlumların, ezilenlerin, tüm renklerin sentezidir. Türkiye'de Erdoğan'ın en çok korktuğu lider de Selahattin Demirtaş'tır. Sayın Demirtaş'ın rehin tutulmuş olması, sadece fiziki olarak zindanda bulunuyor olması demektir. Demirtaş'ın ifade ettiği gibi 6.5 milyon Demirtaş'a oy veren her bir yurttaşım bir Demirtaş'tır. AKP ve Erdoğan bir Demirtaş'ı rehin tutmuş, dışarıda korkacağı 6,5 milyon Demirtaş yaratmıştır." dedi. (Bursamuhalif.com)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.