SON DAKİKA
Hava Durumu

Efkan Ala: Milletin bize verdiği dersi iyi okumamız lazım

AK Parti Bursa İl Başkanlığınca bayramlaşma programı düzenlendi. AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, yerel seçimlere yönelik, "Bütün teşkilat mensuplarımız, gece gündüz çalıştınız. Bütün önceki dönem milletvekillerimiz, arkadaşlarımız biliyorum ki gecelerini gündüzlerine katarak çalıştılar ama milletin bize verdiği dersi iyi okumamız lazım" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 10.04.2024 23:11
Haber Güncellenme Tarihi: 10.04.2024 23:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
Efkan Ala: Milletin bize verdiği dersi iyi okumamız lazım

AK Parti Bursa İl Başkanlığınca bayramlaşma programı düzenlendi.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşkilatlara Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı konuşma video konferansla izletildi.

AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, programdaki konuşmasında, AK Parti teşkilatlarının her zaman hedeflere yürüdüğünü söyledi.

Yerel seçim sonuçlarına değinen Ala, "AK Parti'nin kıymetli emek verenleri, hiç merak etmeyin, önümüzdeki dönemi her alanda eş zamanlı reformlar yaparak Türkiye'nin, milletimizin ihtiyaç duyduğu bütün hizmetleri ayaklarına götürme dönemi olarak değerlendireceğiz. Geçtiğimiz seçimde de bütün teşkilat mensuplarımız, gece gündüz çalıştınız. Bütün önceki dönem milletvekillerimiz, arkadaşlarımız biliyorum ki gecelerini gündüzlerine katarak çalıştılar ama milletin de bize verdiği dersi iyi okumamız lazım." ifadelerini kullandı.

Ala, milletin çok ince hesap yaparak oyunu kullandığını belirterek, şunları kaydetti:

"AK Parti'nin temel vasfı da milletin verdiği mesajı olduğu gibi doğru dürüst okuyabilmektir. Şimdiye kadar hep bunu yaptık. Bundan sonra da suçlu arama yerine, suç varsa değerlendirilmesi gereken bir şey varsa o bizlerde. Orada hiç şüphe yok ama milletimizin mesajını doğru dürüst okuyabilmektir hüner. Bunu bütün Türkiye siyasetinin doğru dürüst yapması icap eder. Onun için önümüzdeki dönemi milletimizin ihtiyaç duyduğu reformlar dönemi olarak geçirmek bizim boynumuzun borcudur."

Vatandaşla muhabbeti devam ettireceklerini vurgulayan Ala, "Hiç unutmayalım ki AK Parti kurulduğunda nasıl ki Türkiye'nin önüne bir vizyon koydu ve o 21 yıldır AK Parti iktidarının yaptıklarını dünyada örnek olarak gösterilecek başarılar olarak ortaya çıkardık. Şimdi de önümüzdeki mevcut durumu iyi okuyarak, yolumuza 'Türkiye Yüzyılı' vizyonuyla devam edersek 2028'de bu millete bir zafer daha hediye ederiz." dedi.

Ala, her problemin aynı zamanda fırsatları barındırdığına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Mesele problemi doğru dürüst okuyabilmektir. Nasıl ki baştan beri söylüyorum, aman başarılarımıza güvenip rehavete kapılmayalım. Çünkü başarmak çok önemli bir meziyettir ama başarıyı sürdürmek ondan daha zordur. Hep bunu söyledim. Şimdi de problemden korkmayız. Problem, içerisinde fırsatları barındırır. Onu çekip çıkaracaksınız. Durumunuzu gözden geçireceksiniz ama hedeflerinizi de gözden geçirip tespit ettikten sonra hedeflere kilitleneceksiniz. Biz bunları en iyi yapmış ve bundan sonra da en iyisini daha da iyi yaparak gösterebilecek bir kadroyuz. İnşallah önümüzdeki dönemi AK Parti'nin yeniden amatör bir ruhla fakat bütün tecrübelerini dikkate alarak profesyonel bir anlayışla hedeflerine doğru emin adımlarla yürüdüğü bir dönem olarak ortaya koyacağız. Buradan büyük bir başarı çıkaracağız."

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve eski AK Parti milletvekillerinden Hakan Çavuşoğlu'nun da katılımcılara hitap ettiği bayramlaşma programına çok sayıda partili katıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.