SON DAKİKA
Hava Durumu

Demirtaş: Sadece vefasızlık değil, ayıp ediyorlar!

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partinin 6'ncı kuruluş yılı için hazırladığı videoda kendisini çok küçük ve sadece iki kez yer vermesiyle ilgili olarak, "Beni başka bir yerde, başka şekilde değerlendirmeye çalışanlar sadece vefasızlık yapmıyorlar, çok da ayıp ediyorlar. Fakat pire için yorganı yakacak kadar da alçalmayacağım hiçbir zaman" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.11.2018 15:10
https://www.bursaport.com
Demirtaş: Sadece vefasızlık değil, ayıp ediyorlar!

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Duvar sitesinden İrfan Aktan'ın sorularını yanıtladı. Cezaevine yollanan sorularla yapılan röportajda, tartışmalara neden olan HDP'nin 6'ncı yıl videosu da Selahattin Demirtaş'a soruldu. HDP, partinin 6'ncı kuruluş yılı için hazırladığı videoda, Selahattin Demirtaş'a çok küçük ve sadece iki kez yer vermişti. Öyle ki videoyu izleyen birçok partili, Demirtaş'ı göremedikleri için HDP'ye tepki  göstermişti.

Demirtaş bu konuyla ilgili soruya verdiği yanıtta, "Partide yönetim anlayışı, taktik ve siyasi hamleler konusunda bazı yetmezlikler yaşanıyor olduğunu görmek üzüyor beni sadece. Beni başka bir yerde, başka şekilde değerlendirmeye çalışanlar sadece vefasızlık yapmıyorlar, çok da ayıp ediyorlar" ifadelerini kullandı.

Röportajın ilgili bölümü şöyle:

"Geçtiğimiz günlerde HDP'nin kuruluşunun 6'ncı yıl dönümü vesilesiyle hazırlanan bir videoda sizin fotoğrafınıza yer verilmemesi epey tartışma yarattı. Her ne kadar görüştüğümüz bazı HDP'liler "bu tür küçük şeylerin" altında herhangi bir mesaj olmadığını söyleseler de, zaman zaman bu tür "küçük şeylerle" karşılaşıyoruz. Partinizle aranızda belli bazı gerilim noktaları olduğu, fakat karşılıklı olarak bunun üstünün sürekli örtüldüğü hissediliyor. Partinizle aranızda fikir ayrılıkları yaşıyor musunuz? Bu fikir ayrılıklarının temelinde ne yatıyor? Siz hapse girmeden öncesine dayanan sorunlar mı var?

HDP ile aramda en küçük bir ideolojik, siyasi, çizgisel sorun yoktur. Bunun herkes tarafından net olarak bilinmesini istiyorum. Böyle bir şey olsa, bunu açıkça ifade etmekten çekinmeyeceğimi herkes bilir zaten. Partide yönetim anlayışı, taktik ve siyasi hamleler konusunda bazı yetmezlikler yaşanıyor olduğunu görmek üzüyor beni sadece. Bundan kendimi de sorumlu tutarak hem özeleştiri yapıyor hem de eleştiri ve önerilerle dışarıdaki arkadaşlarıma güç vermeye çalışıyorum. Beni başka bir yerde, başka şekilde değerlendirmeye çalışanlar sadece vefasızlık yapmıyorlar, çok da ayıp ediyorlar. Fakat pire için yorganı yakacak kadar da alçalmayacağım hiçbir zaman. Ben, benden beklenen olgunlukla siyasi görevlerime layık olmaya çalışıyorum sadece. Gerisini zamana bıraktım artık. Benim bu mücadelede 28 yılım geride kaldı. Ömrümün kalanında da içinde doğup büyüdüğüm demokrasi ve özgürlük hareketinin bir evladı, yoldaşı olmaya devam edeceğim. Bu benim için bir onurdur. Kimse boş laflara kulak asıp da ciddiye almasın. Büyük bir moralle görevlerimize sarılalım hep birlikte." (Odatv)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.