SON DAKİKA
Hava Durumu

'Demirtaş Mahallesi'ne yönelik projeler unutuldu mu?'

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın açıkladığı 7 proje arasında, yerel seçim öncesi vaat edilen Demirtaş Mahallesi'ne yönelik projelerin olmamasına tepki gösterdi. Kayışoğlu, "Demirtaş FSM Metro hattı ile Demirtaş mesire ve piknik alanı" projesini Meclis gündemine de taşıyarak "unutuldu mu yoksa vaz mı geçildi" diye sordu.

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2020 17:41
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2020 17:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursaport.com
'Demirtaş Mahallesi'ne yönelik projeler unutuldu mu?'

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın, Ankara'da gerçekleştirdiği temaslar sonucunda tarih vererek yaşama geçirileceğini belirttiği projeler arasında seçimden önce vaat ettiği "Demirtaş FSM Metro hattı ile Demirtaş mesire ve piknik alanı" projesinin bulunmaması mahalle sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı. Seçimlerin üzerinden 1 yılı aşkın bir süre geçmesine karşın projelerle ilgili hiçbir adımın atılmadığını ve bu konuda birçok serzeniş ve şikâyet aldığını belirten CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, verilen sözlerin tutulmasını beklediklerini ve projenin takipçisi olacaklarını ifade etti.

Merkezi hükümetin de desteği ile Bursa'da önümüzdeki süreçte yaşama geçirileceği taahhüt edilen projeler arasında Demirtaş Mahallesine yönelik vaatlerle ilgili tek bir ifadenin geçmemesi üzerine konuyu Meclis gündemine de taşıyan Nurhyat Altaca Kayışoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un yanıtlaması istemiyle hazırladığı önergede şu sorulara yer verdi:

"Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın 31 Mart 2019 yerel seçimler öncesi en önemli vaatlerinden biri olan "Demirtaş - FSM hattı ve Demirtaş Barajı eğlence ve mesire alanı projeleri" ile ilgili Bakanlığınıza yapılan bir girişim var mıdır?

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 19 Haziran'da basın toplantısıyla yaptığı açıklamada; Millet Bahçesi, Hanlar Bölgesi, T2 Hattı, Gökdere, Çelik Palas, Doğanbey ve Orduevi projeleri ile ilgili müjdeler vermiş ve çalışmalara başlanacağını ifade etmiştir.  Çalışmalarına başlanacak projeler arasında "Demirtaş FSM Metro hattı ve Demirtaş Barajı eğlence ve mesire alanı" projesinin bulunmamasının gerekçesi nedir" ?

Demirtaş mahallesine yönelik projelerden vaz mı geçilmiştir? Vazgeçilmediyse metro ve mesire alanı başta olmak üzere seçim zamanında verilen vaatler ne zaman yerine getirilecektir?

Hem Bursa halkı tarafından hem de mahalle sakinleri tarafından heyecanla karşılanan ve semte değer katacak olan "Demirtaş FSM Hattı ve Demirtaş Barajı eğlence ve mesire alanı" projesiyle ilgili başlatılmış olan bir çalışma var mıdır?

Hızla büyüyen Demirtaş Mahallesi sakinlerinin yanı sıra, tüm Bursa'ya hitap edecek olan "Demirtaş FSM hattı ve Mesire Alanı" projesi için ilk adım ne zaman atılacaktır? Tamamlanmasına yönelik öngörülen bir tarih var mıdır?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.