SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP Nilüfer'den İnce'ye destek açıklaması

Muharrem İnce'den gelen kurultay çağrısı CHP örgütlerinde yankı bulmaya başladı. CHP Nilüfer İlçe Başkanı Turan Tansal ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle partide değişimin kaçınılmaz olduğunu ifade ederek, parti üst yönetimine zaman kaybetmeden olağanüstü kurultayı toplaması çağrısında bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 04.07.2018 18:13
https://www.bursaport.com
CHP Nilüfer'den İnce'ye destek açıklaması

CHPde 24 Haziran Seçimleri'nden sonra başlayan kurultay tartışmaları sürerken, parti örgütlerinden açıklamalar geliyor. CHP Nilüfer İlçe Örgütü olağanüstü kurultay çağrısı yaparak Muharrem İnce'ye desteğini açıkladı. İnce'ye destek açıklamasına Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Erdem de katıldı.

CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, ilçe örgütü yöneticileri ve partililer ile düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Merkez yönetimine zaman kaybetmeden olağanüstü kurultayı toplama çağrısında bulunarak, Muharrem İnce'ye desteğini açıkladı. Tansal, "Umudun çoğalması, iktidar odaklı hedeflerin hayata geçirilmesi, o büyük ve kitlesel dalganın iktidara yürümesi ancak değişimlerle ve olağanüstü kurultayla  mümkün olabilir. Yeni stratejiler ve örgütlenme anlayışının öne çıktığı ortak hedeflerin bir araya getirildiği oluşacak yeni iradenin süreci zafere taşıyacağından kimsenin şüphesi olmasın. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Muharrem İnce'nin bu beklentilere karşılık vereceği ve iktidara olan yürüyüşümüze katkı sağlayacağını belirtiriz" dedi.

Mehmet Turan Tansal'ın okuduğu CHP Nilüfer İlçe Örgütü'nün açıklaması şöyle:

"Tekil bir iradenin genel iradeyi ipotek  altına aldığı ve koşullu biat kültürünü dayattığı bu yeni süreç ülke ve millet menfaatleri açısından onulmaz yaralar açacaktır.

Yaşanan bu süreç moral ve motivasyon değerler üzerinde büyük olumsuzluklar yaratsa da siyasetin tam da bu noktada iradi müdahalelerde bulunması , hızla bu kaotik süreçten uzaklaşılması cumhuriyete ve demokrasiye inanan her yurttaşın öncelikli talebidir.

Ödenen o büyük bedellerin eseri olan cumhuriyeti ve onun kazanımlarının elden gitmesi kabul edilemez.

Bizler adil ve eşit koşullarda gerçekleşmeyen bir seçimin sonuçları ne olursa olsun yenilgi olarak görmediğimiz gibi hilenin sadece sandıkta olmayacağını bu seçim koşullarının adaletten ve hakkaniyetten yoksun olduğunu herkesin bilmesini istiyoruz.

Demokrasiye olan özlem , giderek ağırlaşan yaşam koşulları , kin , ötekileştirme ve nefret söylemlerinin bu ülkeyi sonu hayırlı olmayan bir sürece taşıdığını ve buna dur diyecek tek iradenin Cumhuriyet Halk Partisi olduğu tartışılmaz bir gerçekliktir.

Bizler yeni sistemle beraber yaklaşan büyük felaketin farkında olan partimizin ve ülkemizin bireyleri olarak sürece dur diyecek acil bir değişimin kaçınılmaz olduğunu ve bunun için geç kalınmadan gerekli adımların atılmasının hayati önem arz ettiğinin bilincindeyiz.

Parti üst yönetimi zaman kaybetmeden direniş  ve mücadele hattını yeniden dizayn etmesi umuda ve geleceğe dair her türlü tedbiri acilen alması talep ve önerimizdir.

Umudun çoğalması , iktidar odaklı hedeflerin hayata geçirilmesi , o büyük ve kitlesel dalganın iktidara yürümesi ancak bu değişimlerle ve olağanüstü kurultayla  mümkün olabilir.

Yeni stratejiler ve örgütlenme anlayışının öne çıktığı ortak hedeflerin bir araya getirildiği oluşacak yeni iradenin süreci zafere taşıyacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Muharrem İnce'nin bu beklentilere karşılık vereceği ve iktidara olan yürüyüşümüze katkı sağlayacağını belirtir, aydınlık güzel günlere olan inancımızla saygılarımızı sunarız."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.